بدون نظر
 
بخشدار رخ خبر داد؛
استقرار ۱۰ موکب اسکان زائر در بخش رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ در ۸:۰۳ ق.ظ
 
میرزابیگی گفت: با توجه به اینکه شهر رباط سنگ و منطقه رخ در مسیر اصلی زائران پیاده حضرت رضا قرار گرفته اند بر همین اساس در ایام پایانی دهه آخر صفر ۱۰ موکب آیکان و پذیرایی به زائران خدمت رسانی می کنن

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حیدر میرزابیگی، بخشدار رخ تربت حیدریه صبح امروز در نخستین جلسه هماهنگی ستاد استقبال از زائران پیاده دهه آخر ماه صفر اظهار کرد: امسال در بخش رخ 10  موکب به زائران پیاده  دهه آخر صفر که عازم مشهد مقدس هستند، در شهر رباط سنگ و روستاهای مسیر  مشهد مقدس خدمات رسانی می کنند.

وی افزود: با تشکیل کمیته های 7 گانه شامل کمیته  امنیت، فرهنگی، اسکان تبلیغات، پذیرش، بهداشت ودرمان و خدمات  برای ارائه خدمت  بهتر به زائران پیاده  مقرر شد تا کار خود را از هفته اینده آغاز کنند.

میرزابیگی عنوان کرد: پیش بینی می شود طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان بسیاری از زائران پیاده حضرت رضا علیه السلام در بخش رخ  باشیم.

بخشدار رخ اضافه کرد: برای میزبانی هرچه مطلوب‌تر از زائران ایام پایانی ماه صفر با تمام امکانات موجود و با یک بسیج عمومی و همه ظرفیت ها و امکانات آماده خدمت‌رسانی به زائران پیاده حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خواهیم بود که در این راستا اولویت تمامی دستگاهها، آمادگی حداکثری در حوزه اقامت  به عنوان مبنای اصلی خدمات در این ایام است.

میرزابیگی تصریح کرد: با توجه به  تجربه‌ سالهای گذشته  که نشان داد باید از همه ظرفیتهای اقامتی برای میزبانی زائران پیاده  استفاده کرد ضروری است  که باید همه ظرفیتها برای استفاده به موقع بسیج شوند.

وی خاطر نشان کرد:  نظر به قرارگرفتن  ورود زائران پیاده  در ایام دهه پایانی صفر از بخش رخ،  از تمامیظرفیتهای اقامتی شامل: مساجد و حسینیه های بین راهی، مدارس، سالن های  ورزشی با ساماندهی و برنامه‌ریزی موثر استفاده خواهد شد.

میرزابیگی بیان کرد: با توجه به اینکه  مبادی ورودی بخش رخ در مسیر تردد خیل عظیم  زائران پیاده  از دیگر شهرها و بعضا استانهای همجوار است نقش پررنگ  تشکل های مردمی  و هیئات مذهبی در جهت خدمت رسانی به زائران بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: همه ظرفیتهای اقامتی برای ما ارزشمند است و با رعایت اصل ساماندهی و ایمن‌سازی برای میزبانی از زائران مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل در قالب برنامه‌ریزی‌های مدونی که در دست انجام است تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز در حد توان بخش رخ  در حال تامین و ساماندهی برای این ایام است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ساختمان مرکزی آتش نشانی تربت حیدریه ایمن نیست/تجهیزات آتش نشانی تربت حیدریه فقط تا دو طبقه ارتفاع را خدمات می دهد لزوم هماهنگی موقوفات با موضوعات اجتماعی و نیاز جامعه/شناسایی شش وقف جدید در سال‌جاری تشکیل جبهه مقاومت از ثمرات دفاع مقدس است خروش مردم تربت حیدریه در محکومیت فتنه گران و اغتشاشگران دشمن با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی بدنبال انحراف افکار عمومی جامعه است توان بازدارندگی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی مرهون نیروهای مسلح است برنامه های هفته دفاع مقدس با محوریت جهاد تبیین اجرا می شود/شهید حاج قاسم سلیمانی با رویکرد جهاد تبیین به کمک جهان اسلام آمد امتداد حماسه اربعین حسینی در محورهای مواصلاتی مشهدالرضا علیه السلام/همه به پابوسی ضامن آهو می آیند تیر نفاق بر پیکر بی جان مهسا امینی چراغ سبز جام جهانی به زعفران ایران سایه غفلت بر گردشگری مذهبی آستان مقدس احمدالرضا علیه السلام تربت حیدریه برداشت 5 هزار تن آلو از قطب تولید این محصول در خراسان رضوی