بدون نظر
 
دبیر کمیته برنامه ریزی تربت حیدریه در استانداری خبر داد؛
افزایش ۷۹ درصدی اعتبارات شهرستان تربت حیدریه در سالجاری
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۴۰۱ در ۸:۴۲ ق.ظ
 
ملک آبادی گفت: امسال برای تربت حیدریه ۵۱ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تملک دارایی، نفت و زیارت بودجه در نظر گرفته شده که با توجه به پیگیری مسوولان این شهرستان با رشد ۷۹ درصدی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار تابان نربت، ملک ابادی، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان و دبیر کمیته برنامه ریزی تربت حیدریه صبح امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی این شهرستان اظهار داشت: امسال برای تربت حیدریه ۵۱ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با توجه به پیگیری مسوولان این شهرستان با رشد ۷۹ درصدی مواجه شده است.

وی تصریح کرد: در این توزیع اعتبارات، اعتبارات سفر هیات دولت و استاندار و زیارت مزید بر افزایش شده به طوری که ۴۸ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات تملک دارایی و نفت و بیش از ۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات زیارت اختصاص خواهد یافت.

ملک آبادی با بیان اینکه امسال هزار و ۹۴ میلیارد تومان بین ۳۳ شهرستان استان توزیع می شود، گفت: از این میزان اعتبارات و با توجه به شعار سال و اهمیت موضوع مبلغ ۲۰۲ میلیارد تومان به توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است.

۸۳ میلیارد تومان اعتبارات شهرستان تربت حیدریه جذب شده است

کریمی، معاون عمرانی فرماندار گفت: از مجموع ۱۷۲ میلیارد تومان اعتبارات شهرستان در حوزه تملک دارایی، نفت، متوازن، محرومیت زدایی و سایر اعتبارات مبلغ ۸۳ میلیارد تومان تخصیص و جذب شده که بیشترین آن متعلق به فرهنگ و ارشاد و دانشگاه علوم پزشکی است.

وی تصریح کرد: در کمیته برنامه ریزی پارسال ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبارات از محل تملک دارایی استانی و نفت را توزیع کردیم و اعتبارات توازن، محرومیت زدایی و سایر اعتبارات در طول سال ابلاغ شد.

کریمی بیان کرد: در حال حاضر که سال مالی تا ۳۱ شهریور تمدید شده اعتبارات این شهرستان از محل استانی ۱۰۰ درصد، نفت ۲۵ درصد، متوازن ۲۵ درصد و بقیه اعتبارات هم به نسبت خود ۵۰ درصد تخصیص یافته است.

معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه گفت: پارسال اعتبار ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات نفت و استانی اختصاص یافته که با اعتبارات توازن و سایر اعتبارات مصوب پایان سال به ۱۷۲ میلیارد تومان رسید که از این میزان ۸۳ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

کریمی افزود: از این میزان اعتبارات، ادارات فرهنگ و ارشاد و دانشگاه علوم پزشکی و ورزش و جوانان به ترتیب با ۳۵ و ۲۱ و ۶ میلیارد تومان بیشترین سهم را به خود اختصاص دادند.

وی گفت: اعتبارات کل استان افزایش ۲۱ درصدی داشته که تربت حیدریه به لحاظ پیگیری ها و سهم استان از اعتبارات سفر هیات دولت و اعتبارات زیارت در این خطه افزایش ۷۹ درصدی یافته است.

معاون فرماندار تربت حیدریه اظهار کرد: از محل اعتبارات هفت پروژه در حوزه جهادکشاورزی، آبخیزداری و منابع طبیعی و بنیاد مسکن در سر جمع اعتبارات ما تاثیر گذار بوده اما متاسفانه در سال ۱۴۰۱ شهرداری ها اعتباراتشان از سرجمع تمام دارایی ها حذف شده و شهرداری های کوچک و تازه تاسیس که درآمدی ندارند نگران این موضوع هستند.

یک پروژه را تمام کنید، سراغ پروژه بعدی بروید/مدیران دستگاهها از نشستن در اداره نمی توانند بودجه و اعتبار بگیرند

زنگنه، نماینده مردم منطقه تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شورای برنامه ریزی شهرستان باید حداقل چند اولویت مهم را مطرح و بر اساس آن در استان و در سطح کشور بدنبال تخصیص اعتبار و گرفتن بودجه باشند، در غیر این صورت با ریز کردن بودجه ها به جایی نمی رسیم و فعالیت ها و پروژه ها ابتر و نیمه تمام می ماند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آب و برق مهمترین اولویت است که باید حل شود، گفت: قوانین برنامه ریزی ناهماهنگ و بعضاً همدیگر را نقض می کنند اما مسوولان شهرستان اولویت سنجی کنند و ظرف یک مدت معین آن اولویت و پروژه را به اتمام برسانند.

زنگنه خطاب به روسای دستگاههای اجرایی گفت: بودجه گرفتنی است و دادنی نیست، لذا مدیران دستگاههای اجرایی از نشستن در اداره نمی توانند بودجه بگیرند، لذا خوب است مصوب کنیم هر مدیر با یک برنامه و نیاز سنجی مناسب سه ماه یکبار به تهران و هر ماه یک بار به مشهد برود و برای گرفتن اعتبار با مدیران بالادستی چانه زنی و سهم دستگاه خود را مطالبه کنند.

علی اکبر کی پور فرماندار تربت حیدریه گفت:کمیته برنامه ریزی در سال باید چندین بار تشکیل شود و در آن پیگیر جذب اعتبارات و بودجه باشند و برای فعالیت ها و پروژه ها نیز نیاز سنجی و در داخل شهرستان متوقف نشوند و برای آن تا تهران پیگیر باشند.

وی تصریح کرد: سال مالی جدید تا ۳۱ شهریور تمدید شده و مدیران می دانند چه میزان تاکنون جذب کردند و در این مدت تلاش کنند جذب اعتبارات خود را به حداکثر برسانند.

کی پور افزود: جلسات بعدی کمیته برنامه ریزی باید بصورت کارگروهی و تخصصی تر برگزار شود اما بخش مهم این جلسات پیگیری و رایزنی های مدیران دستگاههای اجرایی را می طلبد

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مهارت محوری دانش آموزان اولویت مهم در آموزش و پرورش است/کمبود ۵۴۳ معلم در تربت حیدریه تحقق جامعه اسلامی با محوریت مسجد و محله اسلامی امکان پذیر است تشکلهای مردم نهاد نقش مهمی در حفاظت از محیط‌ زیست دارند بهره برداری از ۱۹ پروژه عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه پروژه سیستم فاضلاب تربت حیدریه تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود مسابقات کاراته قهرمانی کشور در تربت‌حیدریه آغاز شد شهید همدانی از مصادیق بارز یاران مکتب عاشوراست/امروز جبهه مقاومت با الگوی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان ایستاده است بدهی شهرداری تربت حیدریه به بانک شهر با اراضی بافت فرسوده تهاتر می شود ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار دستاورد سفر استاندار خراسان رضوی به تربت حیدریه ضرورت ایجاد دانشگاه جامع در تربت حیدریه برگزاری آیین نخل گردانی عصر عاشورای حسینی در کدکن شهادت طلبی و ولایت محوری از عبرت های عاشوراست
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesredfoxbet