بدون نظر
 
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی:
۹۲ موسسه خیریه در خراسان رضوی از ایتام نگهداری می کنند
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۰۰ ق.ظ
 
مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: بیش از 92 مرکز و موسسه خیریه دولتی و هیئت امنائی از 1500 یتیم درخراسان رضوی نگهداری می کنند.

به گزارش تابان تربت، تهمینه شکیب در حاشیه افتتاح مرکز نگهداری از ایتام حضرت زکیه(س) تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران افزود: از 92 موسسه و مرکز خیریه نگهداری از ایتام در این استان، تنها سه مرکز دولتی و حاکمیتی هستند و 89 موسسه دیگر توسط خیرین و نیکوکاران بصورت هیئت امنایی اداره می شوند.

 

وی بیان کرد: دراین مراکز 1500 یتیم از سنین نوزادی تا دانشجویی و حدود دو هزار یتیم دیگر در منازل نگهداری می شوند.

 

شکیب به هزینه بالای نگهداری ایتام در این مراکز اشاره کرد و افزود: سرانه مراکز غیر دولتی بسیار بالاست و بهزیستی تنها مبلغی اندک بعنوان یارانه برای این کودکان پرداخت می کند.

 

وی تصریح کرد: روزانه سه کودک بی سرپرست و بد سرپرست تحویل بهزیستی می شود که در خصوص ایتام تلاش شده از کودکان در قالب فرزندخواندگی، امین موقت، تحویل به بستگان و در نهایت در مراکز نگهداری کودکان ، حمایت های لازم صورت گیرد.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی تصریح کرد: با وجود تمام سختی ها و مشکلات، خیرین و نیکوکاران این استان نقش پدر و مادر واقعی را برای یتیمان ایفا می کنند و حتی در ازدواج و اشتغال ایتام نقش بسزایی دارند.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته 600 میلیارد ریال مشارکتهای مردمی در بهزیستی خراسان رضوی جمع آوری شد و امسال نیز در ماه مبارک رمضان و در جشن گلریزان مسکن که با حضور همه خیرین و نیکوکاران استان برگزار شد بیش از 120 میلیارد ریال مشارکت های مردمی جمع آوری شد.

 

شکیب اذعان کرد: بیش از 40 هزار داوطلب در خراسان رضوی در طول سال و در عرصه های مختلف اجتماعی و پزشکی با نیت خیر، فکر خوب، قلم مناسب و مساعدت نقدی و غیر نقدی کمک و همیار سازمان بهزیستی هستند.

 

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه در آستانه عید سعید فطر قرار داریم و با اعتمادی که مردم به بهزیستی دارند امیدواریم شاهد مشارکتهای بیشتر مردم در این خصوص باشیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اورژانس هوایی تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد