بدون نظر
 
رییس نظام مهندسی ساختمان تربت‌ حیدریه:
۹۰ درصد مجتمع‌ های تجاری تربت‌ حیدریه فاقد ایمنی هستند
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ در ۲:۳۹ ب.ظ
 
احمد آزمون گفت: به طور متوسط 90 درصد مجنمع های تجاری این شهرستان فاقد اصول ایمنی هستند.

به گزارش تابان تربت؛ احمد آزمون رییس نظام مهندسی ساختمان تربت‌ حیدریه صبح امروز در جلسه بررسی چالش‌های ساخت و ساز در تربت‌ حیدریه اظهار کرد: در برخی ساختمانها به دلیل عمر زیاد و در برخی ساختمانهای جدیدالاحداث به دلیل کم‌ توجهی به پیاده سازی مبحث 22 مقررات ملی ساختمان، دچار چالش هستیم‌.

وی تصریح کرد: البته این مشکل محدود به تربت‌ حیدریه نیست زیرا به دلیل فقدان یا کمبود نیروهای متخصص در کشور این مشکل وجود دارد که البته در سال‌های اخیر بین 80 تا 90 درصد نیروهای متخصص وارد کار شده‌اند.

آزمون خاطر نشان کرد: در عین حال معتقد هستیم هر قدر سطح آگاهی‌ های عمومی بالاتر برود، نتایج بهتری در حوزه ساخت و ساز حاصل می‌شود و افراد متخصص را پاسخگوتر می‌ کند.

وی در بخش دیگری با انتقاد از انتشار اخبار غیر موثق در فضای مجازی در حوزه ساخت و ساز گفت: در پیوند با این مهم، رسانه‌های جمعی بهترین کمک ما برای معرفی سره از ناسره و خبر موثق از خبر جعلی هستند.

آزمون در با بیان اینکه شیوه ساخت و ساز و نظارت ضعیف توسط اجراییات شهرداری به حالت فاجعه درآمده‌، گفت: اینجاست که موضوع پیشگیری مطرح و مسوولان فرادستی باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری به خرج بدهند.

وی بیان داشت: گواه این ادعا پیگیری جدی ما در حوزه آسانسور از سال 96 به این سوی است که به جد دنبال می‌شود و این در حالی است که شیوه صدور پایان‌ کار توسط شهرداری بیانگر آن است که ساخت آسانسور را آن قدر جدی نگرفته‌اند.

عضو دیگر سازمان نظام مهندسی تربت‌ حیدریه نیز با بیان اینکه میزان ساخت و ساز صدور پروانه از سال ۹۶ به این سو نزدیک به ۵۰۰ هزار مترمربع می‌رسد، گفت: این رقم معادل ساخت و ساز و صدور پروانه بین سال‌های 90 تا 95 است و بر این اساس معتقدیم در سال‌های اخیر سطح ساخت و ساز در این خطه با رشد صعودی همراه بوده‌است.
زهید زارعی افزود: البته دغدغه اصلی ما این است ۵۰ درصد این ۵۰۰ هزار مترشامل ساختمان‌ های 4، 5، 6 و 7 سقف و این بیانگر آن است در این حوزه اتفاقاتی دارد می‌ افتد و آن ندیده گرفتن اصول استاندارد سازی است، زیرا متاسفانه در نگاه مردم رعایت اصول ایمنی و استاندارد یه پدیده لوکس تلقی می شود.

عضو دیگر نظام مهندسی ساختمان تربت‌ حیدریه گفت: کار اصلی ما در حوزه معماری نظارت بر رعایت اصول ایمنی و استاندارد سازی بنا می‌باشد و نمی‌توانیم طرح و مدل کلی برای شهرسازی ارایه کنیم.

یاسر خواجگی افزود: از این روی تغییر معماری سنتی به شیوه‌ های جدید از جمله وظایف ما نیست مگر آن که حوزه مدیریت شهری از ما طرح و مدل پیشنهادی بخواهند.

احسان علومی عضو دیگر نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه متاسفانه ما قدرت اجرایی نداریم، گفت: هر چند از دی ماه پارسال استفاده از بخاری در اتاق خواب ممنوع شده، اما در عمل هنوز رعایت نمی‌شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ