بدون نظر
 
رییس اداره توسعه نوغانداری استانهای خراسان:
۸۲۰۰ جعبه تخمه نوغان در خراسان رضوی توزیع شد
تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۲۸ ق.ظ
 
رییس اداره توسعه نوغانداری استانهای خراسان با بیان اینکه کار توزیع تخم نوغان در استانهای سه گان خراسان از فروردین ماه آغاز شده، افزود: سهم نوغانداران خراسان رضوی از این توزیع ۸۲۰۰ جعبه تخم نوغان بوده که تا پایان اردیبهشت همچنان ادامه دارد

به گزارش تابان تربت؛ فرید سرجمعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کار توزیع تخم نوغان وارداتی (چینی) و داخلی برای استانهای سه گانه خراسان ظرف چند روز اخیر آغاز و تاکنون ۱۰هزار و ۹۰۰ جعبه به قیمت هر جعبه ۷۵ هزار ریال توزیع شده که تا پایان اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد.

 

وی با اشاره به نبود محدودیت در ارایه تخم نوغان، افزود: از این میزان هشت هزار و ۲۰۰ جعبه سهم خراسان رضوی، ۲ هزار و ۶۰۰ جعبه برای خراسان شمالی و بقیه به استان خراسان جنوبی تعلق دارد.

 

سرجمعی با بیان اینکه هر جعبه تخم وارداتی حاوی ۲۶ تا ۲۹ هزار عدد تخم است، گفت: تا این لحظه شاهد افزایش ۶۰ درصدی عرضه تخم نوغان در خراسان رضوی هستیم و امسال همچنین ۱۶ هزار نهال یک ساله توت بین نوغانداران این استان به صورت رایگان توزیع و تنها کرایه حمل از استان گیلان دریافت شد که آن هم بسیار ناچیز بود.

 

وی که مسوولیت اداره نوغانداری استان های سه گانه خراسان را نیز عهده دار است در بخش دیگری به عملکرد اداره متبوع خود ظرف یک سال گذشته پرداخت و گفت: برپایی کلاس و کارگاه آموزشی به تعداد ۵۰ مورد و آموزش حدود هزار و ۵۰۰ نفر از نوغانداران و اجرای مفاد تفاهم نامه بین وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد که بر اساس آن مقرر شد نوغانداران تحت پوشش این کمیته بعد گذراندان دوره آموزشی ویژه این افراد، تسهیلات کم بهره دریافت کنند.

 

رییس توسعه نوغانداری استانهای خراسان افزود: همچنین مقرر شد معادل ۲ میلیون ریال کمک بلاعوض برای خرید جعبه تخم نوغان، هزینه تفریخ (زنده کردن) تخم، بیمه تخم نوغان و نیز خرید دماسنج، رطوبت سنج و قیچی باغبانی دریافت کنند.

 

سرجمعی گفت: با هدف افزایش سطح کیفی تولید، تاکنون جلسات متعددی نیز با بخش خصوصی (نوغاندارن) و کارشناسان و مدیران جهاد کشاورزی برگزار و دانش و تجربیات یکدیگر مورد تبادل نظر قرار گرفت.

 

وی در بخش دیگری اظهار داشت: عمده پیله تر تولیدی نوغانداران به کارگاه های ابریشم کشی در بخش بایگ تربت حیدریه ارسال می شود که ۷۰ درصد ابریشم کشور در این بخش تولید می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان بی خاصیت است Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی