بدون نظر
 
رییس اداره توسعه نوغانداری استانهای خراسان:
۸۲۰۰ جعبه تخمه نوغان در خراسان رضوی توزیع شد
تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۲۸ ق.ظ
 
رییس اداره توسعه نوغانداری استانهای خراسان با بیان اینکه کار توزیع تخم نوغان در استانهای سه گان خراسان از فروردین ماه آغاز شده، افزود: سهم نوغانداران خراسان رضوی از این توزیع ۸۲۰۰ جعبه تخم نوغان بوده که تا پایان اردیبهشت همچنان ادامه دارد

به گزارش تابان تربت؛ فرید سرجمعی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: کار توزیع تخم نوغان وارداتی (چینی) و داخلی برای استانهای سه گانه خراسان ظرف چند روز اخیر آغاز و تاکنون 10هزار و 900 جعبه به قیمت هر جعبه 75 هزار ریال توزیع شده که تا پایان اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد.

 

وی با اشاره به نبود محدودیت در ارایه تخم نوغان، افزود: از این میزان هشت هزار و 200 جعبه سهم خراسان رضوی، 2 هزار و 600 جعبه برای خراسان شمالی و بقیه به استان خراسان جنوبی تعلق دارد.

 

سرجمعی با بیان اینکه هر جعبه تخم وارداتی حاوی 26 تا 29 هزار عدد تخم است، گفت: تا این لحظه شاهد افزایش 60 درصدی عرضه تخم نوغان در خراسان رضوی هستیم و امسال همچنین 16 هزار نهال یک ساله توت بین نوغانداران این استان به صورت رایگان توزیع و تنها کرایه حمل از استان گیلان دریافت شد که آن هم بسیار ناچیز بود.

 

وی که مسوولیت اداره نوغانداری استان های سه گانه خراسان را نیز عهده دار است در بخش دیگری به عملکرد اداره متبوع خود ظرف یک سال گذشته پرداخت و گفت: برپایی کلاس و کارگاه آموزشی به تعداد 50 مورد و آموزش حدود هزار و 500 نفر از نوغانداران و اجرای مفاد تفاهم نامه بین وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد که بر اساس آن مقرر شد نوغانداران تحت پوشش این کمیته بعد گذراندان دوره آموزشی ویژه این افراد، تسهیلات کم بهره دریافت کنند.

 

رییس توسعه نوغانداری استانهای خراسان افزود: همچنین مقرر شد معادل 2 میلیون ریال کمک بلاعوض برای خرید جعبه تخم نوغان، هزینه تفریخ (زنده کردن) تخم، بیمه تخم نوغان و نیز خرید دماسنج، رطوبت سنج و قیچی باغبانی دریافت کنند.

 

سرجمعی گفت: با هدف افزایش سطح کیفی تولید، تاکنون جلسات متعددی نیز با بخش خصوصی (نوغاندارن) و کارشناسان و مدیران جهاد کشاورزی برگزار و دانش و تجربیات یکدیگر مورد تبادل نظر قرار گرفت.

 

وی در بخش دیگری اظهار داشت: عمده پیله تر تولیدی نوغانداران به کارگاه های ابریشم کشی در بخش بایگ تربت حیدریه ارسال می شود که 70 درصد ابریشم کشور در این بخش تولید می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام