بدون نظر
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی:
۸۰ درصد از چاههای کشاورزی خراسان رضوی به کنتور هوشمند مجهز شده اند
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۱:۴۵ ب.ظ
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از مجمموع 8 هزار و 575چاه کشاورزی در این استان حدود 6500 چاه به کنتور هوشمند مجهز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، محمد حسین جعفری صبح یکشنبه در حاشیه همایش توسعه پایدار منابع آب در تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مزایای نصب کنتور هوشمند افزود: کنتورهای هوشمندچاههای کشاورزی با استفاده از برق آب مصرفی را اندازگیری کرده و امکان کنترل از راه دور و قطع و وصل ان را نیز فراهم کرده است.

 

وی اظهار کرد: ممکن است در برخی فصول سال و  با همکاری کشاورزان و حوزه آبخان تصمیم گرفته شود ساعات معینی از چاههای کشاورزی خاموش شود که این امکان فراهم شده  تا با بهترین صرفه جوئی یعنی خاموش کردن  چاه بهره وری مناسبی را از منابع آبی داشته باشیم.

 

جعفری حجم بارندگی های اخیر در این استان را 160 میلمتر عنوان کرد و افزود:  با توجه به بارندگی ها اخیر در استان که با  افزایش 50 درصدی روبرو هستیم اما به دلیل خشکسالی ها اخیر هنوز شاهد کاهش 40 درصدی روان آب ها در سطح استان هستیم.

 

جعفری گفت: علیرغم افزایش نزولات آسمانی، فقط 34 درصد از ذخایر آب استان پر شده وهنوز  65 درصد دیگر مخازن نیز خالی است.

 

مدیر آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد:  از 37 آب خان و دشت موجود در این استان 34 مورد آن در شرایط بحرانی قرار دارد که  با توزیع مناسب  و فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب باید  این شرایط را بنحو مطلوب مدیریت کرد.

 

وی ذخایر آب استان را 1530 میلیون لیتر متر مکعب عنوان کرد و گفت:  ذخایر آبخان های خراسان رضوی بسیار محدود است که طرحهایی  در حال مطالعه و اجرا برای مهار بی رویه آن در دست اقدام است.

 

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: چهار سد در حال احداث در این استان وجود دارد که امیدواریم تا پایان سالجاری به بهره براری برسد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد