بدون نظر
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی:
۸۰ درصد از چاههای کشاورزی خراسان رضوی به کنتور هوشمند مجهز شده اند
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۱:۴۵ ب.ظ
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از مجمموع 8 هزار و 575چاه کشاورزی در این استان حدود 6500 چاه به کنتور هوشمند مجهز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، محمد حسین جعفری صبح یکشنبه در حاشیه همایش توسعه پایدار منابع آب در تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مزایای نصب کنتور هوشمند افزود: کنتورهای هوشمندچاههای کشاورزی با استفاده از برق آب مصرفی را اندازگیری کرده و امکان کنترل از راه دور و قطع و وصل ان را نیز فراهم کرده است.

 

وی اظهار کرد: ممکن است در برخی فصول سال و  با همکاری کشاورزان و حوزه آبخان تصمیم گرفته شود ساعات معینی از چاههای کشاورزی خاموش شود که این امکان فراهم شده  تا با بهترین صرفه جوئی یعنی خاموش کردن  چاه بهره وری مناسبی را از منابع آبی داشته باشیم.

 

جعفری حجم بارندگی های اخیر در این استان را 160 میلمتر عنوان کرد و افزود:  با توجه به بارندگی ها اخیر در استان که با  افزایش 50 درصدی روبرو هستیم اما به دلیل خشکسالی ها اخیر هنوز شاهد کاهش 40 درصدی روان آب ها در سطح استان هستیم.

 

جعفری گفت: علیرغم افزایش نزولات آسمانی، فقط 34 درصد از ذخایر آب استان پر شده وهنوز  65 درصد دیگر مخازن نیز خالی است.

 

مدیر آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد:  از 37 آب خان و دشت موجود در این استان 34 مورد آن در شرایط بحرانی قرار دارد که  با توزیع مناسب  و فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب باید  این شرایط را بنحو مطلوب مدیریت کرد.

 

وی ذخایر آب استان را 1530 میلیون لیتر متر مکعب عنوان کرد و گفت:  ذخایر آبخان های خراسان رضوی بسیار محدود است که طرحهایی  در حال مطالعه و اجرا برای مهار بی رویه آن در دست اقدام است.

 

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: چهار سد در حال احداث در این استان وجود دارد که امیدواریم تا پایان سالجاری به بهره براری برسد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود