بدون نظر
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی:
۸۰ درصد از چاههای کشاورزی خراسان رضوی به کنتور هوشمند مجهز شده اند
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۱:۴۵ ب.ظ
 
مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: از مجمموع 8 هزار و 575چاه کشاورزی در این استان حدود 6500 چاه به کنتور هوشمند مجهز شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، محمد حسین جعفری صبح یکشنبه در حاشیه همایش توسعه پایدار منابع آب در تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مزایای نصب کنتور هوشمند افزود: کنتورهای هوشمندچاههای کشاورزی با استفاده از برق آب مصرفی را اندازگیری کرده و امکان کنترل از راه دور و قطع و وصل ان را نیز فراهم کرده است.

 

وی اظهار کرد: ممکن است در برخی فصول سال و  با همکاری کشاورزان و حوزه آبخان تصمیم گرفته شود ساعات معینی از چاههای کشاورزی خاموش شود که این امکان فراهم شده  تا با بهترین صرفه جوئی یعنی خاموش کردن  چاه بهره وری مناسبی را از منابع آبی داشته باشیم.

 

جعفری حجم بارندگی های اخیر در این استان را 160 میلمتر عنوان کرد و افزود:  با توجه به بارندگی ها اخیر در استان که با  افزایش 50 درصدی روبرو هستیم اما به دلیل خشکسالی ها اخیر هنوز شاهد کاهش 40 درصدی روان آب ها در سطح استان هستیم.

 

جعفری گفت: علیرغم افزایش نزولات آسمانی، فقط 34 درصد از ذخایر آب استان پر شده وهنوز  65 درصد دیگر مخازن نیز خالی است.

 

مدیر آب منطقه ای خراسان رضوی بیان کرد:  از 37 آب خان و دشت موجود در این استان 34 مورد آن در شرایط بحرانی قرار دارد که  با توزیع مناسب  و فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب باید  این شرایط را بنحو مطلوب مدیریت کرد.

 

وی ذخایر آب استان را 1530 میلیون لیتر متر مکعب عنوان کرد و گفت:  ذخایر آبخان های خراسان رضوی بسیار محدود است که طرحهایی  در حال مطالعه و اجرا برای مهار بی رویه آن در دست اقدام است.

 

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی خاطر نشان کرد: چهار سد در حال احداث در این استان وجود دارد که امیدواریم تا پایان سالجاری به بهره براری برسد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است