بدون نظر
 
رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه:
۸ هزار هکتار از اراضی جلگه رخ زیر کشت گندم و جو پائیزه
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۰ ق.ظ
 
رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: هشت هزار هکتار از اراضی بخش رخ شهرستان تربت حیدریه زیر کشت گندم وجو پائیزه قرار گرفته است

محمد رضا عباسپور درگفتگو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: هرساله بالغ بر ۸ هزار هکتار ازاراضی این بخش به کشت گندم و جو اختصاص می یابد که امسال به دلایل مختلف از جمله خاموشی چاه ها، این سطح با ۱۵ درصد کاهش مواجهه شده است.

وی میزان برآورد درسال جاری را ۲۵ هزار تن گندم و ۲۳ هزار تن جو از سطح این اراضی عنوان کرد وافزود: هدف اصلی ما دربرنامه تولید افزایش عملکرد درواحد سطح است تا بتوانیم کاهش را جبران کنیم، که از طرفی استفاده از ارقام جدید و مناسب منطقه (مقاوم به شوری وخشکی)، استفاده صحیح از ریز مغزها و رفع کمبودها و همچنین آموزش وتوسعه سیستم های نوین آبیاری در مزارع گندم وجو از برنامه های مهم اجراشده و در دست اجرای جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی است.

رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت :از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۵۰ تن انواع کود شیمیایی، ۵۲۰ تن بذر اصلاح شده و ۱۰۷ تن سم ضدعفونی دراختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: به منظور افزایش عملکرد مزارع (مقایسه ارقام) در سطح بخش رخ در مزارع کشاورزان اجرا شده است و ارقام جدید در گندم و در جو واکسیما و جلگه به کشاورزان معرفی شده است.

 

۷۹ درصد نیروی کار تربت حیدریه در گستره ۹۰ هزار هکتاری زمینهای کشاورزی و باغی این شهرستان به کشاورزی اشتغال دارند.

بخش کشاورزی تربت حیدریه با تولید ۳۷ نوع محصول زراعی و ۳۱ نوع محصول باغی به ترتیب رتبه های پنجم و سوم را از این نظر در خراسان رضوی دارد.

 

یکی از شاخص ترین محصولات این شهرستان که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است زعفران می باشد که کشت آن در سطح هشت هزار هکتار با تولید سالانه ۳۴ تن صورت می گیرد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه