بدون نظر
 
رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:
۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۷ در ۶:۴۶ ب.ظ
 
معاون وزیر جهاد و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: اکنون 700 شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند و برگزیدگان این رقابت های علمی نیز م یتوانندد از مزایای این صندوق بهره مند شوند.

به گزارش تابان تربت؛  کاظم خاوازی چهارشنبه شب در حاشیه پنجمین همایش ملی زعفران در تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از اتفاقات خوب، تصویب قانون حفظ ذخایر ژنتیکی کشور است و ما نیز برای زعفران ذیل محصولات بخش کشاورزی برنامه خاصی را تدارک دیده ایم.

وی افزود: در این راستا سازمان تحقیقات در صدد است برای حفظ ذخایر ژنتیکی بنه های بومی زعفران، اطلاعات آن ها را جمع آوری و غربالگری و در نهایت شناسنامه ای برای آن ها تدوین کند.

وی همچنین با اشاره بر برگزاری هشتمین رویداد استارت تاپی زعفران در تربت حیدریه، گفت: اکنون ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی وجود دارد که مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند و برگزیدگان این رقابت های علمی نیز م یتوانندد از مزایای این صندوق بهره مند شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز بیان داشت: سیاست ما در حوزه زعفران تنظیم بازار به گونه ای است که نه کشاورز دچار خسران بشود و نه تعادل بازار به هم بخورد.

مجتبی مزروعی افزود: البنه امسال و در روزهای نخستین برداشت، شاهد افزایش قیمت گل زعفران تا کیلویی ۲ میلیون ریال بودیم که مربوط به روزهای نخست بود و این افزایش قیمت خاص تمام محصولات “نوبرانه ای” کشاورزی است و بتدریج که میزان عرضه فراوان می شود، از میزان قیمت نیز کاسته خواهد شد.

وی همچنین از حضور افراد خارجی در مزارع زعفران تربت حیدریه و زاوه استقبال کرده و گفت: حضور افراد خارجی به معنی تجارت مستقیم است و ما استقبال می کنیم.

پنجمین همایش ملی زعفران امروز به میزبانی دانشگاه تربت حیدریه  آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه دارد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است