بدون نظر
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی:
۷۰ درصد جرائم خراسان رضوی را سرفت ها و مواد مخدر تشکیل داده اند/رویکرد دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم است
تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: بیشتر پرونده های موجود دستگاه قضا در خراسان رضوی به سرفت های خرد و کلان و مواد مخدر بر می گردد.

به گزارش تابان تربت، امیر مرتضوی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران افزود: رویکرد دستگاه قضا بر پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پروند ها بنا نهاده شده و برای این کار باید پیش بینی، شناسائی ها لازم و همچنین ارزیابی مناسبی انجام شود تا شاهد کاهش و مهار جرایم در جامعه باشیم.

 

وی گفت: جرائمی که باعث برهم زدن نظم عمومی شده و همچنین جرائمی که فشار افکار عمومی را بدنبال دارد با لحاظ موقعیت های جغرافیایی بصورت خاص مد نظر قرار دارد.

 

مرتضوی با اشاره به کاهش تصادفات در استان افزود: در سال گذشته 274 نفر کمتر از سال 92 بر اثر تصادفات در این استان کشته شدند و از همین رو رتبه نخست کشوری در کاهش تصادفات متعلق به خراسان رضوی است.

 

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اذعان داشت: در سال گذشته و در حوزه جرائم  زندانیان،  26 درصد کاهش ورودی جوانان و نوجوانان را به زندان شاهد بودیم.

 

وی تاکید کرد: دستگاه قضا در سالجاری و به مانند گذشته با جرائم خاص و ویژه برخورد قاطعانه خواهد داشت تا درس عبرتی برای فرصت طلبان و افراد در معرض آسیب قرار گیرد.

 

مرتضوی به کاهش 10 درصدی ورودی پروندها در شش ماهه دوم سال گذشته اشاره کرد و افزود: با تدبیر ریاست کل دادگستری استان و ابلاغ دستورالعملهای جدید و همچنین فعالیتهای پیشگیرانه دستگاه قضا، از ورود  30 هزار پرونده  در شش ماهه دوم سال 93 به دادگستری ها ممانعت شد.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: افزایش شعب، نخبه پروری بر اساس شایستگی و صلاحیت ها، جذب قضات و همچنین ابلاغ دستورالعمل ها و بخشنامه ها در خصوص کاهش جرائم،  بخشی از فعالیتهای پیشگیرانه  در راستای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضا می باشد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد