بدون نظر
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی:
۷۰ درصد جرائم خراسان رضوی را سرفت ها و مواد مخدر تشکیل داده اند/رویکرد دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم است
تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: بیشتر پرونده های موجود دستگاه قضا در خراسان رضوی به سرفت های خرد و کلان و مواد مخدر بر می گردد.

به گزارش تابان تربت، امیر مرتضوی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران افزود: رویکرد دستگاه قضا بر پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پروند ها بنا نهاده شده و برای این کار باید پیش بینی، شناسائی ها لازم و همچنین ارزیابی مناسبی انجام شود تا شاهد کاهش و مهار جرایم در جامعه باشیم.

 

وی گفت: جرائمی که باعث برهم زدن نظم عمومی شده و همچنین جرائمی که فشار افکار عمومی را بدنبال دارد با لحاظ موقعیت های جغرافیایی بصورت خاص مد نظر قرار دارد.

 

مرتضوی با اشاره به کاهش تصادفات در استان افزود: در سال گذشته 274 نفر کمتر از سال 92 بر اثر تصادفات در این استان کشته شدند و از همین رو رتبه نخست کشوری در کاهش تصادفات متعلق به خراسان رضوی است.

 

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اذعان داشت: در سال گذشته و در حوزه جرائم  زندانیان،  26 درصد کاهش ورودی جوانان و نوجوانان را به زندان شاهد بودیم.

 

وی تاکید کرد: دستگاه قضا در سالجاری و به مانند گذشته با جرائم خاص و ویژه برخورد قاطعانه خواهد داشت تا درس عبرتی برای فرصت طلبان و افراد در معرض آسیب قرار گیرد.

 

مرتضوی به کاهش 10 درصدی ورودی پروندها در شش ماهه دوم سال گذشته اشاره کرد و افزود: با تدبیر ریاست کل دادگستری استان و ابلاغ دستورالعملهای جدید و همچنین فعالیتهای پیشگیرانه دستگاه قضا، از ورود  30 هزار پرونده  در شش ماهه دوم سال 93 به دادگستری ها ممانعت شد.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: افزایش شعب، نخبه پروری بر اساس شایستگی و صلاحیت ها، جذب قضات و همچنین ابلاغ دستورالعمل ها و بخشنامه ها در خصوص کاهش جرائم،  بخشی از فعالیتهای پیشگیرانه  در راستای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضا می باشد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه