بدون نظر
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی:
۷۰ درصد جرائم خراسان رضوی را سرفت ها و مواد مخدر تشکیل داده اند/رویکرد دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم است
تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸ ق.ظ
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: بیشتر پرونده های موجود دستگاه قضا در خراسان رضوی به سرفت های خرد و کلان و مواد مخدر بر می گردد.

به گزارش تابان تربت، امیر مرتضوی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه دادستان شهرستان تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران افزود: رویکرد دستگاه قضا بر پیشگیری از وقوع جرم و کاهش ورودی پروند ها بنا نهاده شده و برای این کار باید پیش بینی، شناسائی ها لازم و همچنین ارزیابی مناسبی انجام شود تا شاهد کاهش و مهار جرایم در جامعه باشیم.

 

وی گفت: جرائمی که باعث برهم زدن نظم عمومی شده و همچنین جرائمی که فشار افکار عمومی را بدنبال دارد با لحاظ موقعیت های جغرافیایی بصورت خاص مد نظر قرار دارد.

 

مرتضوی با اشاره به کاهش تصادفات در استان افزود: در سال گذشته 274 نفر کمتر از سال 92 بر اثر تصادفات در این استان کشته شدند و از همین رو رتبه نخست کشوری در کاهش تصادفات متعلق به خراسان رضوی است.

 

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اذعان داشت: در سال گذشته و در حوزه جرائم  زندانیان،  26 درصد کاهش ورودی جوانان و نوجوانان را به زندان شاهد بودیم.

 

وی تاکید کرد: دستگاه قضا در سالجاری و به مانند گذشته با جرائم خاص و ویژه برخورد قاطعانه خواهد داشت تا درس عبرتی برای فرصت طلبان و افراد در معرض آسیب قرار گیرد.

 

مرتضوی به کاهش 10 درصدی ورودی پروندها در شش ماهه دوم سال گذشته اشاره کرد و افزود: با تدبیر ریاست کل دادگستری استان و ابلاغ دستورالعملهای جدید و همچنین فعالیتهای پیشگیرانه دستگاه قضا، از ورود  30 هزار پرونده  در شش ماهه دوم سال 93 به دادگستری ها ممانعت شد.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: افزایش شعب، نخبه پروری بر اساس شایستگی و صلاحیت ها، جذب قضات و همچنین ابلاغ دستورالعمل ها و بخشنامه ها در خصوص کاهش جرائم،  بخشی از فعالیتهای پیشگیرانه  در راستای کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضا می باشد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حوزه آبخیز داری تربت حیدریه،نیازمند ۴۰۰ میلیارد اعتبار است والیبال نشسته تربت‌ حیدریه برای شرکت در لیگ یک میلیارد ریال نیاز دارد قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی شهر نسر تربت حیدریه افتتاح شد روحیه ایثار و شهادت را در بین جامعه همگانی کنید از تعطیلی ساخت مجتمع فولاد رخ تربت حیدریه تا ۲/۵ میلیون تنی گندله ای که از این شهرستان به خوزستان می رود نذر هشتم تبلور ظرفیت اجتماعی مساجد خراسان رضوی است آزادی ۱۰ زندانی نیازمند به همت خیرین تربت حیدریه فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم ارتباط و مراوده والدین با حوزه علمیه در رشد فرزندان تاثیر گذار است ۳۰ درصد واحدهای مسکن مهر تربت حیدریه فاقد متقاضی است روند افزایش مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه نگران کننده است حرکت لاک پشتی اینترنت در روستاهای جلگه رخ