بدون نظر
 
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد:
۶۳ مرکز رشد در دانشگاه آزاد فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی دارند/۲۰ درصد مقالات کشور در دانشگاه آزاد تولید می شود
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۹ ق.ظ
 
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 63 مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در راستای توسعه علمی و در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در حاشیه نشست مشترک با شوراهای پژوهشی و فناوری دانشگاههای آزاد خراسان بزرگ در گفتگو با خبرنگاران در تربت حیدریه اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان بعنوان یک موضوع کلیدی در عرصه علم و فناوری کشورمطرح شده و بر همین اساس یکی از سیاست های این دانشگاه ورود به عرصه فعالیتهای دانش بنیان است.

 

وی افزود: 450 واحد فن آور در مراکز رشد دانشگاه آزاد مستقرند که از این تعداد 50 واحد در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند و حدود 100 واحد دیگر منتظر تائیدیه سامانه شرکت های دانش بنیان می باشند.

 

واشقانی بیان کرد: تا پایان سال 96 تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد به 150 مرکز و واحد های فن آور آن به 800 واحد افزایش خواهد یافت.

 

وی به مطالبات رهبری در ترسیم افق 1404 اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 96 باید 40 درصد از اعتبارات دانشگاه آزاد از محل فعالیتهای دانش بنیان تامین شود.

 

واشقانی گفت: دانشگاه های آزاد در هر منطقه بر اساس ظرفیت و پتانسیلی که در آن موجود است فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی خود را در راستای نیاز آن منطقه انجام می دهند.

 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تاکنون دو شرکت دانش بنیان داروهای نو ترکیب، 12 قلم دارو را تولید کرده اند که بخشی از این داروها در بازارهای بین المللی فروخته می شود و طبق برنامه وزارت بهداشت تولید 12 قلم دیگر نیز در حال پیگیری است.

 

واشقانی ادامه داد: ایران از لحاظ تولید مقالات علمی گام بزرگی را برداشته و در سند چشم انداز به اهداف خود رسیده است.

 

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با تولید 20 درصد مقالات علمی در سطح کشور رتبه نخست تولید مقالات علمی را به خود اختصاص داده است.

 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت 54 هزار سند علمی در پایگاه اسکو پوس توسط این دانشگاه اشاره و ابراز امیدواری کرد: با گسترش وتوسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها شاهد شیب خوبی در تولید مقالات و همچنین توسعه علم در کشور باشیم.

 

نشست مشترک شوراهای پژوهشی و فناوری دانشگاههای آزاد خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با حضور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دیشب در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد تربت حیدریه برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است