بدون نظر
 
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد:
۶۳ مرکز رشد در دانشگاه آزاد فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی دارند/۲۰ درصد مقالات کشور در دانشگاه آزاد تولید می شود
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۹ ق.ظ
 
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: 63 مرکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در راستای توسعه علمی و در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی در حاشیه نشست مشترک با شوراهای پژوهشی و فناوری دانشگاههای آزاد خراسان بزرگ در گفتگو با خبرنگاران در تربت حیدریه اظهار کرد: اقتصاد دانش بنیان بعنوان یک موضوع کلیدی در عرصه علم و فناوری کشورمطرح شده و بر همین اساس یکی از سیاست های این دانشگاه ورود به عرصه فعالیتهای دانش بنیان است.

 

وی افزود: 450 واحد فن آور در مراکز رشد دانشگاه آزاد مستقرند که از این تعداد 50 واحد در قالب شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند و حدود 100 واحد دیگر منتظر تائیدیه سامانه شرکت های دانش بنیان می باشند.

 

واشقانی بیان کرد: تا پایان سال 96 تعداد مراکز رشد دانشگاه آزاد به 150 مرکز و واحد های فن آور آن به 800 واحد افزایش خواهد یافت.

 

وی به مطالبات رهبری در ترسیم افق 1404 اشاره کرد و افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 96 باید 40 درصد از اعتبارات دانشگاه آزاد از محل فعالیتهای دانش بنیان تامین شود.

 

واشقانی گفت: دانشگاه های آزاد در هر منطقه بر اساس ظرفیت و پتانسیلی که در آن موجود است فعالیتهای تحقیقاتی و پژوهشی خود را در راستای نیاز آن منطقه انجام می دهند.

 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تاکنون دو شرکت دانش بنیان داروهای نو ترکیب، 12 قلم دارو را تولید کرده اند که بخشی از این داروها در بازارهای بین المللی فروخته می شود و طبق برنامه وزارت بهداشت تولید 12 قلم دیگر نیز در حال پیگیری است.

 

واشقانی ادامه داد: ایران از لحاظ تولید مقالات علمی گام بزرگی را برداشته و در سند چشم انداز به اهداف خود رسیده است.

 

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با تولید 20 درصد مقالات علمی در سطح کشور رتبه نخست تولید مقالات علمی را به خود اختصاص داده است.

 

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت 54 هزار سند علمی در پایگاه اسکو پوس توسط این دانشگاه اشاره و ابراز امیدواری کرد: با گسترش وتوسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها شاهد شیب خوبی در تولید مقالات و همچنین توسعه علم در کشور باشیم.

 

نشست مشترک شوراهای پژوهشی و فناوری دانشگاههای آزاد خراسان رضوی، شمالی و جنوبی با حضور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی دیشب در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد واحد تربت حیدریه برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث