بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه:
۶۰ درصد تعاونی های تربت حیدریه غیر فعال است
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه 60 درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود در تعاونی های یاد کرد.

علی اکبر اسماعیل پناه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: مجموع تعاونی های ثبت شده در تربت حیدریه ۷۴۳ تعاونی با ۲۷۱ هزار و ۹۰۴ نفر عضو و اشتغالزایی چهار هزار و ۶۹۸ نفر و سرمایه اسمی ۱۱۸٫۷۲۴ میلیون ریال است.

 

وی تصریح کرد: تعداد تعاونی های فعال این شهرستان ۳۰۸ تعاونی با ۲۵۷ هزار و ۵۱۲ نفر عضو و اشتغالزایی ۲ هزار و ۴۳۱ نفر و سرمایه اسمی ۹۹٫۱۷۷ میلیون ریال می باشد.

 

اسماعیل پناه مجموع تعاونی بانوان در شهرستان تربت حیدریه را ۲۰ تعاونی با ۱۵۷ عضو و اشتغالزایی ۱۳۴ و سرمایه اسمی ۲۲ میلیون ریال عنوان کرد.

 

وی به نوع فعالیت تعاونی های تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: بر حسب نوع فعالیت شرکتهای تعاونی ۴۷٫۵ درصد در بخش تولید، ۴۰ درصد در بخش خدمات و ۱۲٫۵ درصد در بخش توزیعی فعال و مشغول به کار می باشند.

 

اسماعیل پناه ادامه داد: از این میزان تعاونی ۱۲ درصد در بخش کشاورزی، ۱۳ درصد در بخش صنعت و معدن و همچنین ۷ درصد در بخش صنایع دستی و مشاغل خانگی فعال هستند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه ۶۰ درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، تغییر شغل، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود تعاونی های یاد کرد.

 

وی تنها راه برون رفت از رکود در تعاونی ها را اصلاح قوانین تعاون و تبیین فرهنگ کار گروهی عنوان کرد و افزود: عدم اطلاع اعضا از قوانین برای حقوق خود و عدم استقبال از دوره های آموزشی علیرغم برگزاری این دوره ها توسط اداره تعاون و اموزشگاه های طرف قرارداد به صورت رایگان برای تعاونی ها و همچنین کم توجهی به نقش و اهمیت دانش مدیریت در اداره شرکت ها مهمترین دغدغه تعاونی ها از نگاه دولت است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه، کمبود سرمایه و بازاریابی و فروش را مهمترین معضل از نگاه بخش تعاون یاد کرد.

انتهای پیام/

 

 

.

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری ار دو پاسگاه پلیس راه خراسان رضوی ۸۴ درصد منابع آبی خراسان رضوی در بخش کشاورزی است/جهاد کشاورزی فعالیت خاصی برای کنترل منابع آبی ندارد/طرح های جهاد کشاورزی باید الزام آور شود ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تربت حیدریه بودجه شهرداری تربت حیدریه ۷۱۰ میلیارد ریال برآورد شد بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود رفتار مناسب با معتادان بهبود یافته برگشت موفقیت آمیز به آغوش جامعه را بهمراه دارد «منوچهر امینیان» افسر انقلابی تیپ ۱۷۷ ارتش در تربت حیدریه برگزاری جشنواره منطقه ای خاتون خورشید در تربت حیدریه روایتی از پروژه های نیمه تمام تربت حیدریه/ از زخم کلنگ های یادگاری بر زمین مانده دولتها تا چشم انتظاری بودجه برای تکمیل پروژه ها حضور تماشایی ملت ایران در یوم الله ۲۲ بهمن، پیام اقتدار ملی و مبارزه با نظام سلطه را به جهان مخابره کرد جبهه استکبار از پویایی و زنده بودن انقلاب اسلامی عصبانی است/دشمن جایگاه رهبری و القای ناامیدی در بین جامعه را هدف قرار داده است جودوی کشور نیازمند بروز رسانی است