بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه:
۶۰ درصد تعاونی های تربت حیدریه غیر فعال است
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه 60 درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود در تعاونی های یاد کرد.

علی اکبر اسماعیل پناه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: مجموع تعاونی های ثبت شده در تربت حیدریه ۷۴۳ تعاونی با ۲۷۱ هزار و ۹۰۴ نفر عضو و اشتغالزایی چهار هزار و ۶۹۸ نفر و سرمایه اسمی ۱۱۸٫۷۲۴ میلیون ریال است.

 

وی تصریح کرد: تعداد تعاونی های فعال این شهرستان ۳۰۸ تعاونی با ۲۵۷ هزار و ۵۱۲ نفر عضو و اشتغالزایی ۲ هزار و ۴۳۱ نفر و سرمایه اسمی ۹۹٫۱۷۷ میلیون ریال می باشد.

 

اسماعیل پناه مجموع تعاونی بانوان در شهرستان تربت حیدریه را ۲۰ تعاونی با ۱۵۷ عضو و اشتغالزایی ۱۳۴ و سرمایه اسمی ۲۲ میلیون ریال عنوان کرد.

 

وی به نوع فعالیت تعاونی های تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: بر حسب نوع فعالیت شرکتهای تعاونی ۴۷٫۵ درصد در بخش تولید، ۴۰ درصد در بخش خدمات و ۱۲٫۵ درصد در بخش توزیعی فعال و مشغول به کار می باشند.

 

اسماعیل پناه ادامه داد: از این میزان تعاونی ۱۲ درصد در بخش کشاورزی، ۱۳ درصد در بخش صنعت و معدن و همچنین ۷ درصد در بخش صنایع دستی و مشاغل خانگی فعال هستند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه ۶۰ درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، تغییر شغل، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود تعاونی های یاد کرد.

 

وی تنها راه برون رفت از رکود در تعاونی ها را اصلاح قوانین تعاون و تبیین فرهنگ کار گروهی عنوان کرد و افزود: عدم اطلاع اعضا از قوانین برای حقوق خود و عدم استقبال از دوره های آموزشی علیرغم برگزاری این دوره ها توسط اداره تعاون و اموزشگاه های طرف قرارداد به صورت رایگان برای تعاونی ها و همچنین کم توجهی به نقش و اهمیت دانش مدیریت در اداره شرکت ها مهمترین دغدغه تعاونی ها از نگاه دولت است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه، کمبود سرمایه و بازاریابی و فروش را مهمترین معضل از نگاه بخش تعاون یاد کرد.

انتهای پیام/

 

 

.

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد