بدون نظر
 
رئیس اداره تعاون تربت حیدریه:
۶۰ درصد تعاونی های تربت حیدریه غیر فعال است
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ۱۰:۳۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه 60 درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود در تعاونی های یاد کرد.

علی اکبر اسماعیل پناه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: مجموع تعاونی های ثبت شده در تربت حیدریه ۷۴۳ تعاونی با ۲۷۱ هزار و ۹۰۴ نفر عضو و اشتغالزایی چهار هزار و ۶۹۸ نفر و سرمایه اسمی ۱۱۸٫۷۲۴ میلیون ریال است.

 

وی تصریح کرد: تعداد تعاونی های فعال این شهرستان ۳۰۸ تعاونی با ۲۵۷ هزار و ۵۱۲ نفر عضو و اشتغالزایی ۲ هزار و ۴۳۱ نفر و سرمایه اسمی ۹۹٫۱۷۷ میلیون ریال می باشد.

 

اسماعیل پناه مجموع تعاونی بانوان در شهرستان تربت حیدریه را ۲۰ تعاونی با ۱۵۷ عضو و اشتغالزایی ۱۳۴ و سرمایه اسمی ۲۲ میلیون ریال عنوان کرد.

 

وی به نوع فعالیت تعاونی های تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: بر حسب نوع فعالیت شرکتهای تعاونی ۴۷٫۵ درصد در بخش تولید، ۴۰ درصد در بخش خدمات و ۱۲٫۵ درصد در بخش توزیعی فعال و مشغول به کار می باشند.

 

اسماعیل پناه ادامه داد: از این میزان تعاونی ۱۲ درصد در بخش کشاورزی، ۱۳ درصد در بخش صنعت و معدن و همچنین ۷ درصد در بخش صنایع دستی و مشاغل خانگی فعال هستند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه ۶۰ درصد تعاونی های این شهرستان غیر فعال است، از اتمام فعالیت های تعاونی مسکن، تغییر شغل، مهاجرت و ضعف فرهنگ کار گروهی، بعنوان مهمترین دلایل رکود تعاونی های یاد کرد.

 

وی تنها راه برون رفت از رکود در تعاونی ها را اصلاح قوانین تعاون و تبیین فرهنگ کار گروهی عنوان کرد و افزود: عدم اطلاع اعضا از قوانین برای حقوق خود و عدم استقبال از دوره های آموزشی علیرغم برگزاری این دوره ها توسط اداره تعاون و اموزشگاه های طرف قرارداد به صورت رایگان برای تعاونی ها و همچنین کم توجهی به نقش و اهمیت دانش مدیریت در اداره شرکت ها مهمترین دغدغه تعاونی ها از نگاه دولت است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه، کمبود سرمایه و بازاریابی و فروش را مهمترین معضل از نگاه بخش تعاون یاد کرد.

انتهای پیام/

 

 

.

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد