بدون نظر
 
رییس اداره کار تربت حیدریه عنوان کرد؛
۵۹ طرح مشاغل خانگی تربت حیدریه منتظر تصویب کارگروه استانی
تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۳ ق.ظ
 
معاون اداره کل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه با بیان اینکه سهمیه ای در حوزه مشاغل خانگی به این شهرستان اختصاص نیافته، فزود: مقرر شد تسهیلات به صورت متمرکز در استان و تنها به طرح های پشتیبان پرداخت شود و بر این اساس تاکنون تعداد 59 طرح منتظر تصویب کارگروه استانی است.

به گزارش تابان تربت؛ علی اکبر اسماعیل پناه، معاون اداره کل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی هر چند امسال سهمیه ای به شهرستان اختصاص نیافت، اما مقرر شد تسهیلات به صورت متمرکز در استان و تنها به طرح های پشتیبان پرداخت شود و بر این اساس تاکنون تعداد 59 طرح به مبلغ 22 میلیارد و 600 میلیون ریال و اشتغال 553 نفر در کارگروه شهرستان مصوب وبرای تعیین تکلیف به استان ارسال شد.

 

وی در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نیز گفت: تعهد امسال شهرستان در ایجاد اشتغال جدید و ثبت در سامانه رصد تعداد سه هزار و 19 نفر است که تاکنون تعداد 775 نفر اشتغال جدید که معادل 25 درصد میزان تعهد است، توسط دستگاه ها ایجاد و در سامانه رصد ثبت شده است.

 

رئیس اداره کار تربت حیدریه تصریح کرد: در 6 ماه نخست امسال همچنین 495 مورد بازرسی توسط بازرسان بابت نظارت بر اجرای قانون کار و آیین نامه های حفاظت و بهداشت کار انجام و تعداد حوادث ناشی از کار در مدت یاد شده نیز، پنج مورد می باشد اسماعیل پناه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری را در این زمان نزدیک به 350 نفر اعلام کرد.

 

اسماعیل پناه خاطر نشان کرد: فت: در نیمه نخست امسال تعداد 312 دادخواست به این اداره واصل شده که منجر به صدور 241 فقره رای شده که از این تعداد 127 رای معادل 53 درصد سازشی بوده است .

 

وی بیان کرد: قبل تشکیل پرونده برای کسانی که دادخواست ارایه می کنند، توسط کارشناسان این اداره پیشنهاد سازش ارایه می شود که بر این اساس در مدت یاد شده 92 درخواست قبل تشکیل پرونده منجر به سازش شد که این امرعلاوه بر کاهش هزینه های دولت، حذف رفت و آمد طرفها به اداره و تحمل هزینه از این بابت و نیز تحقق رضایت دو طرف را در پی داشت.

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه زائران رضوی، حسینی می‌شوند/ برادران افغان از مرز دوغارون تا کربلای معلا/ پیش‌بینی ورود بیش از ۴۰ هزار زائر افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی سانحه رانندگی در محور مشهد به تربت حیدریه ۱۸ کشته و مصدوم برجای گذاشت