بدون نظر
 
مدیر کل بنیاد شهید خراسان رضوی مطرح کرد؛
۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر خراسان رضوی متقاضی کار
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۷ در ۴:۵۷ ب.ظ
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در حال حاصر ۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر این استان متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود امسال دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

به گزارش تابان تربت؛ جت الاسلام حسین معصومی عصر امروز در کارگروه ویژه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران در تربت حیدریه اظهار کرد: سهم تربت حیدریه از جمعیت بیکار و دارای مدارج عالی دانشگاهی خانواده شهدا و ایثارگران ۲۴۳ نفر است که طبق تعهد اشتغال شهرستان مبنی بر ۳۴۰۰ نفر، باید طبق قانون ۲۵ درصد برابر با ۸۰۰ نفر برای این عزیزان اشتغال ایجاد شود اما ما توقع خود را به کمترین حد امکان کاهش دادیم و انتظار می رود حداقل برای ۲۰۰ نفر این مهم انجام شود.

 

وی تصریح کرد: در حال حاصر ۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر این استان متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود امسال دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت حیدریه گفت: هر کدام از دستگاههای اجرایی در زمان اعلان استخدامی ها و طبق قانون از فارغ التحصیلان متقاضی کار فرزندان ایثارگران استفاده می کنند اما مهمترین مشکل ما فرزندات دیپلم و زیر دیپلم هستند.

 

محمد حسینعلی زاده با بیان اینکه ۲۲ فرزند شهید دیپلم و زیر دیپلم فرزند شهید و ایثارگر متقاصی کار داریم، افزود: انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های همچون کارخانه سیمان و معادن بتوان از این عزیزان استفاده کنیم.

 

وی در ادامه به موضوع ساماندهی گلزار شهدا پرداخت و افزود: از مجموع ۸۶ گلزار شهدا در سطح شهرستان علاوه بر شهر تربت حیدریه ۳۳ روستا ساماندهی شده و ۵۳ روستای دیگر که اغلب تک و یا دو مزاری هستند فاقد ساماندهی هستند.

 

معاون برنامه ریزی فرمانداری تربت حیدریه اظهار داشت: مهمترین مشکل جامعه بیکاری کشور عدم مهارت و توانمندی فارغ التحصیلان است و وقتی که له ما مراجعه می کنند فاقد توانمندی هستند.

 

مهدی عباسپور افزود: ما آمادگی داریم تا با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای و مشارکت بنیاد شهید فارغ التحصیلان ایثارگران متقاضی کار را با گذراندن دوره های مهارت آموزی توانمند شوند.

 

در پایان این جلسه مصوبات زیر تصویب اعضا رسید

مقرر شد بنیاد شهید تربت حیدریه فارغ التحصیلان فرزتدان ایثارگرات را طبق مهارت ها شناسایی و به کارگروه اشتغال شهرستان معرفی کنند.

 

مقرر شد که نیمی از گلزار های شهدا که اغلب تک مزاری و دو مزاری هستند توسط بخشدار و با کمک خیرین و خانواده ایثارگران و مشارکت اهالی روستاها ساماندهی شوند.

 

مقرر شد که فارغ التحصیلان فرزندان شهدا با گذراندان دوره های مهارت اموزی با کمک بنیاد شهید و سازمان فنی و حرفه ای توانمند شوتد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است