بدون نظر
 
مدیر کل بنیاد شهید خراسان رضوی مطرح کرد؛
۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر خراسان رضوی متقاضی کار
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۷ در ۴:۵۷ ب.ظ
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در حال حاصر ۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر این استان متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود امسال دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

به گزارش تابان تربت؛ جت الاسلام حسین معصومی عصر امروز در کارگروه ویژه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران در تربت حیدریه اظهار کرد: سهم تربت حیدریه از جمعیت بیکار و دارای مدارج عالی دانشگاهی خانواده شهدا و ایثارگران ۲۴۳ نفر است که طبق تعهد اشتغال شهرستان مبنی بر ۳۴۰۰ نفر، باید طبق قانون ۲۵ درصد برابر با ۸۰۰ نفر برای این عزیزان اشتغال ایجاد شود اما ما توقع خود را به کمترین حد امکان کاهش دادیم و انتظار می رود حداقل برای ۲۰۰ نفر این مهم انجام شود.

 

وی تصریح کرد: در حال حاصر ۵۵۰۰ فرزند شهید و ایثارگر این استان متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود امسال دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت حیدریه گفت: هر کدام از دستگاههای اجرایی در زمان اعلان استخدامی ها و طبق قانون از فارغ التحصیلان متقاضی کار فرزندان ایثارگران استفاده می کنند اما مهمترین مشکل ما فرزندات دیپلم و زیر دیپلم هستند.

 

محمد حسینعلی زاده با بیان اینکه ۲۲ فرزند شهید دیپلم و زیر دیپلم فرزند شهید و ایثارگر متقاصی کار داریم، افزود: انتظار می رود که با توجه به ظرفیت های همچون کارخانه سیمان و معادن بتوان از این عزیزان استفاده کنیم.

 

وی در ادامه به موضوع ساماندهی گلزار شهدا پرداخت و افزود: از مجموع ۸۶ گلزار شهدا در سطح شهرستان علاوه بر شهر تربت حیدریه ۳۳ روستا ساماندهی شده و ۵۳ روستای دیگر که اغلب تک و یا دو مزاری هستند فاقد ساماندهی هستند.

 

معاون برنامه ریزی فرمانداری تربت حیدریه اظهار داشت: مهمترین مشکل جامعه بیکاری کشور عدم مهارت و توانمندی فارغ التحصیلان است و وقتی که له ما مراجعه می کنند فاقد توانمندی هستند.

 

مهدی عباسپور افزود: ما آمادگی داریم تا با مشارکت سازمان فنی و حرفه ای و مشارکت بنیاد شهید فارغ التحصیلان ایثارگران متقاضی کار را با گذراندن دوره های مهارت آموزی توانمند شوند.

 

در پایان این جلسه مصوبات زیر تصویب اعضا رسید

مقرر شد بنیاد شهید تربت حیدریه فارغ التحصیلان فرزتدان ایثارگرات را طبق مهارت ها شناسایی و به کارگروه اشتغال شهرستان معرفی کنند.

 

مقرر شد که نیمی از گلزار های شهدا که اغلب تک مزاری و دو مزاری هستند توسط بخشدار و با کمک خیرین و خانواده ایثارگران و مشارکت اهالی روستاها ساماندهی شوند.

 

مقرر شد که فارغ التحصیلان فرزندان شهدا با گذراندان دوره های مهارت اموزی با کمک بنیاد شهید و سازمان فنی و حرفه ای توانمند شوتد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود