بدون نظر
 
مدیر بنیاد شهید تربت حیدریه عنوان کرد؛
۵۴۳ فرزند شهید و ایثارگر تربت حیدریه متقاضی کار
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۹:۰۸ ق.ظ
 
حسینعلی زاده گفت: در حال حاصر 543 فرزند شهید و ایثارگر تربت حیدریه با مدارک عالی دانشگاهی متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

محمد حسینعلی زاده، مدیر بنیاد شهد و امرو ایثارگران تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: شهدای ایران اسلامی در 8 سال جنگ تحمیلی همه سرمایه وجودی خود را خالصانه گذاشتند و با لبیک به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی مجاهدانه در برابر دشمنان ایستادند و درس مقاومت و سازش ناپذیری را به امت اسلامی آموختند.

وی ادامه داد: امروز ثمره خون شهدای انقلاب اسلامی ایران را همگی بخوبی احساس می کنند و می بینند که تفکر برگرفته از شهدا و گفتمان انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی ایران را درنوردیده و اکنون جبهه مقاومت هم مرز با رژیم غاصب صهیونیستی شده است.

وی با بیان اینکه در این شهرستان 13 هزار خانواده ایثارگر از خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره مند هستند، افزود: ایثارگر در بنیاد شهید از 5 درصد به بالا تلقی می شود و کسی که دارای مدارک مجروحیت باشد بنیاد شهید و امور ایثارگران برای آن فرد پرونده تشکیل می دهد و چنانچه فردی فاقد مدارک مجروحیت باشد از طریق یگان اعزامی باید پیگیر باشد.

حسینعلی زاده با اشاره به اینکه امسال 100 فقره تسهیلات مسکن 20 ساله برای ایثارگران تربت حیدریه سهمیه اختصاص یافته، گفت: این تسهیلات برای خرید  در داخل شهرها 100 میلیون تومان و در روستاها 60 میلیون تومان است که به والدین شهدا و جانبازان با هر درصدی تعلق می گیرد.

مدیر بنیاد شهید تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، فرزندان جانباز 25 درصد به بالا از 100 درصد شهریه و در مدارس شاهد نیز شهریه فرزندان جانباز 50 درصد به بالا معاف هستند.

وی بیان کرد: جانبازان 25 درصد به بالا که رای از کار افتادگی کلی دارند حداقل حقوق ماهیان دارند و مبلغی هم بعنوان کمک معیشت به جانبازان زیر 25 درصد ماهانه واریز می شود.

حسینعلی زاده  مهمترین دغدغه بازماندگان ایثارگران را موضوع اشتغال فرزندان آنها عنوان کرد و گفت: این فرزندان حتی در معادن و کارخانجات بصورت شرکتی، پیمانی و قراردادی با هر شرایطی مشغول به کار خواهند شد.

وی گفت:  در حال حاصر 543 فرزند شهید و ایثارگر تربت حیدریه با مدارک عالی دانشگاهی متقاصی کار هستند که با توجه به فرصت های شغلی و ظرفیت های موجود انتظار می رود دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی حداقل های تکلیفی برای بکارگیری فرزندان ایثارگران را به سرانجام برسانند.

وی از نبود یک مرکز خصوصی رادیولوژی در سطح شهرستان تربت حیدریه که با بیمه دی قرارداد دشته باشد انتقاد کرد و افزود: 13 هزار خانواده  ایثارگر با بیمه دی قرار داد دارند اما متاسفانه برای امور رادیولوژی سرگردان هستند و انتظار داریم نظام پزشکی برای رفع این مشکل ورود کند.

شهرستان تربت حیدریه 675 شهید، 2500 جانباز و 141 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است