بدون نظر
 
رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه عنوان کرد؛
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۳ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: در شش ماهه نخست امسال قطعه 500 هزار قطعه ماهي قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی این شهرستان رهاسازی شد.

محمدرضا عباسپور در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 412 هزار ماهی قرل آلا در 12 مرکز پرورش ماهیان سردابی به مساحت  15 هزار و 246 متر مربع رهاسازی شده که پیش بینی می شود به میزان 370 تن گوشت سفید از این مراکز برداشت شود.

وی تصریح کرد: همچنین در همین مدت تعداد 88 هزار قطعه ماهیان گرمابی نیز در 43 استخر ذخیره کشاورزی به مساحت 49 هزار متر مربع رهاسازی شده که انتظار می رود 56 تن گوشت ماهی گرمابی نیز از این استخرها برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه هدف از این رهاسازی را افزایش تولید گوشت سفید، افزایش مصرف سرانه ماهی، اشتغالزایی، بارورکردن آب کشاورزی از موادمغزی، استفاده بهینه و دو منظوره از استخرهای موجود عنوان کرد.

وی استخرهای دو منظوره پرورش ماهی را تعداد 43 واحد برشمرد و گفت: اغلب مالکان چاههای کشاورزی به منظور بهره وری بهینه از منابع آبی، استخرهای دو منظوره کشاورزی را در مزارع خود احداث کردند.

عباسپور اظهارداشت: در حال حاضر این شهرستان رتبه ششم تولید انواع ماهیان را در خراسان رضوی داراست.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند