بدون نظر
 
رئیس جهاد کشاورزی تربت حیدریه عنوان کرد؛
رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۳ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: در شش ماهه نخست امسال قطعه 500 هزار قطعه ماهي قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی این شهرستان رهاسازی شد.

محمدرضا عباسپور در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 412 هزار ماهی قرل آلا در 12 مرکز پرورش ماهیان سردابی به مساحت  15 هزار و 246 متر مربع رهاسازی شده که پیش بینی می شود به میزان 370 تن گوشت سفید از این مراکز برداشت شود.

وی تصریح کرد: همچنین در همین مدت تعداد 88 هزار قطعه ماهیان گرمابی نیز در 43 استخر ذخیره کشاورزی به مساحت 49 هزار متر مربع رهاسازی شده که انتظار می رود 56 تن گوشت ماهی گرمابی نیز از این استخرها برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه هدف از این رهاسازی را افزایش تولید گوشت سفید، افزایش مصرف سرانه ماهی، اشتغالزایی، بارورکردن آب کشاورزی از موادمغزی، استفاده بهینه و دو منظوره از استخرهای موجود عنوان کرد.

وی استخرهای دو منظوره پرورش ماهی را تعداد 43 واحد برشمرد و گفت: اغلب مالکان چاههای کشاورزی به منظور بهره وری بهینه از منابع آبی، استخرهای دو منظوره کشاورزی را در مزارع خود احداث کردند.

عباسپور اظهارداشت: در حال حاضر این شهرستان رتبه ششم تولید انواع ماهیان را در خراسان رضوی داراست.

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است