بدون نظر
 
رئیس بهزیستی تربت حیدریه:
۴۵۰۰ معلول حرکتی و ذهنی از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۳۹ ق.ظ
 
رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه گفت: 4500 معلول حرکتی و ذهنی در شهرستان تربت حیدریه از این اداره خدمات دریافت می کنند.

به گزارش تابان تربت، داریوش وکیلی در گفتگو با خبرنگاران افزود: حدود 675 نفر از معلولان شهرستان تربت حیدریه معلولیت شدید دارند و ضمن استفاده از خدمات بهزیستی از این اداره مستمری ماهانه دریافت می کنند.

 

وی به حوزه کاری بهزیستی تربت حیدریه  اشاره کرد و افزود: 17 هزار مددجوی تحت حمایت در سه حوزه توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری از خدمات مادی و معنوی بهزیستی تربت حیدریه استفاده می کنند.

 

وکیلی اذعان داشت: در حوزه اجتماعی دو هزار و 200 فقره پرونده، در حوزه پیشگری 300 فقره پرونده و همچنین در حوزه توانبخشی بیش از 900 فقره پرونده در بهزیستی تربت حیدریه تشکیل شده است.

 

رئیس بهزیستی تربت حیدریه موسسات خیریه در این شهرستان را کمک شایانی برای محرومین و نیازمندان دانست و افزود: خیرین و نیکوکاران با راه اندازی 8 موسسه خیریه ضمن نگهداری از معلولین، ایتام و سالمندان در زمینه اشتغال و تامین جهیزیه حضوری فعال دارند.

 

وی هدف اصلی راه اندازی اورژانس اجتماعی در این شهرستان را ارائه خدمات اجتماعی به موقع به افراد آسیب دیده و یا در معرض آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

 

وکیلی مهمترین خدمات حال حاضر بهزیستی را مشاوره بیش از ازدواج دانست و گفت: در مراکز مشاوره بهزیستی بر داشتن تفاهم در ازدواج و رسیدن به بلوغ روانی در کنار بلوغ جنسی و همچنین انجام تحقیقات کافی قبل از انجام ازدواج برای پایداری زندگی تاکید فراوان می شود.

 

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه اذعان کرد: 95 پزشک بصورت رایگان دراعمال جراحی، ویزیت، آزمایشگاه و غیره به مددجویان تحت حمایت بهزیستی خدمات ارائه می دهند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شفافیت و مطالبه گری از ویژگی های اصلی حوزه خبر رسانی است مرگ یک کوهنورد در قله پیشکوه تربت حیدریه برداشت جو در بیش از ۷ هزار هکتار مزارع جلگه رخ تربت حیدریه اصلاح ساختار بودجه از اولویت های اصلی مجلس یازدهم است/میزان درآمد داخلی شرکت ملی نفت از صادرات بیشتر است حوض انباری تاریخی، زیر پای شهر تربت حیدریه شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان