بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
۴۱ درصد جامعه هدف روستایی تربت حیدریه تحت پوشش بیمه هستند
تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ در ۹:۳۱ ق.ظ
 
علی رستمی گفت: در حال حاضر از مجموع ۲۳ هزار خانوار روستایی تربت‌حیدریه، ۹ هزار خانوار برابر ۴۱ درصد جامعه هدف، زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند و ۶ هزار خانوار نیز تحت پوشش هیچ خدمات بیمه ای نیستند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علی رستمی معاون استاندار و فرماندار ویزه تربت حیدریه صبح امروز در جلسه مشترک خود با مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی روستایی و عشایر استان با اشاره به اینکه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر دارای مزایا و خدمات ارزنده است، اظهار کرد: این مهم برای گسترش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در جامعه هدف برنامه‌ریزی و اجرا شده و اکنون برای تعمیق بیشتر، نیاز به اطلاع‌ رسانی و فرهنگ‌ سازی دارد.

وی با بیان اینکه بخشداران و همچنین دهیاران به بحث بیمه ورود جدی داشته باشند، افزود: تحقق این طرح نیازمند اهتمام و همکاری تمامی ارگان‌ها و نهادهای سطح شهرستان است و تمام تلاش بر اجرای همه‌ جانبه بیمه کشاورزان و روستاییان در شهرستان صورت می‌گیرد.

رستمی خاطرنشان کرد: در بحث خدمات‌ دهی به روستاییان، این بیمه مورد تاکید است و اطلاع رسانی در خصوص خدمات مطلوب و حمایتی این بیمه نیازمند ورود جدی دهیاران و شوراها و مشارکت روستاییان است.

فرماندار تربت حیدریه بیان داشت: هم اکنون از مجموع ۲۳ هزار خانوار روستایی تربت‌حیدریه، ۹ هزار خانوار برابر ۴۱ درصد جامعه هدف، زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند و ۶ هزار خانوار نیز تحت پوشش هیچ خدمات بیمه ای نیستند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی با بیان این که برابر سرشماری سال ۹۵ رتبه نخست جمعیت تحت شمول بیمه اجتماعی کشور به خراسان رضوی اختصاص دارد ادامه داد: با بررسی‌های صورت گرفته این استان دارای بیش‌ از ۵۱۶ هزار خانوار روستایی است.

علی کاظمی گفت: بیشترین بهره‌برداران کشاورزی نیز در خراسان رضوی هستند و جمعیت زیرپوشش بیمه در استان ۱۶۴ هزار و ۴۰۰ خانوار است و میانگین پوشش بیمه نیز ۳۲ درصد است.

وی افزود: از نظر تعداد افراد تحت پوشش هم بعد از استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی از نظر زیرپوشش قراردادن بیمه افراد در رتبه دوم قرار دارد اما چون جمعیت مشمول ما زیاد است از لحاظ ضریب پوشش رتبه پانزدهم کشور را در اختیار داریم.

کاظمی ادامه داد: هم اکنون ۱۱ هزار و ۷۰۰ خانوار مستمری‌بگیر در سه حوزه از کارافتادگی، فوت و بازنشستگی در استان خراسان رضوی وجود دارد و در بین شهرستان‌های استان تربت‌حیدریه رتبه هفتم زیر پوشش استان را دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سازمان بورس، مقصر اصلی روند فعلی این بازار است/مکانیزم ماشه آمریکا جنگ روانی است ضرورت رفع موانع قانونی بر سر راه مشکلات ساخت و ساز در شهرهای کوچک انتقاد رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی از قوانین ۶۰ سال گذشته شهرداری‌ها جهش تولید حوزه کشاورزی کدکن با افزایش سطح کشت گلخانه ای پناهجویان نهضت آزادی و ترور شخصیت پناهیان/ترور دیده بان های انقلاب، شیوه تاریخی منافقین آغاز عملیات اجرایی طرح دوبانده شدن محور تربت حیدریه به رشتخوار بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی مردم تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر گلایه‌مند هستند ۴۱ درصد جامعه هدف روستایی تربت حیدریه تحت پوشش بیمه هستند اهانت به ساحت مقدس رسول خدا از سیاست‌های اسلام ستیزیانه غرب است پلمپ ۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در تربت حیدریه