بدون نظر
 
مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه:
۴۰ هزار مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه بازدید کردند
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ در ۳:۱۱ ب.ظ
 
محمدی گفت: امسال 40 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

علی محمدی، مدیر میراث فرهنگی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: امسال 40 هزار مسافر و گردشگر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند که با کاهش 400 درصدی نسبت به دوران مشابه مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان بازدید از روستاهای گردشگر پذیر و اقامت گردشگران نیز در اقامتگاه‌های بومگردی بود.

محمدی با بیان این‌که از آغاز طرح نظارت نوروزی در 29 اسفند تاکنون تعداد 80 بازدید از تاسیسات گردشگری به عمل آمد و چهار مورد نیز تذکر و اخطار صادر شد، گفت: اولویت برنامه‌های گردشگری امسال جذب و ماندگاری گردشگر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و اقامت در اقامتگاه‌های دارای مجوز بود و لذا بازدیدها نیز، در این راستا انجام گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مهمترین برنامه‌های فرهنگی ویژه عید نوروز امسال اجرای برنامه‌های نوروزگاه، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات توسط شهرداری و ارگان‌های فرهنگی شهرستان در بوستان پیشکوه بود.

محمدی گفت: بیشترین میزان بازدید ب ترتیب به آبشار رودمعجن، رودخانه حصار ، منطقه گردشگری پیشکوه، روستای صنوبر، مجموعه تاریخی قطب‌الدین حیدر، روستای بسک، روستای بکاول و روستای کامه، مجموعه شیخ حیدرکدکنی و سد نسر بود.

وی افزود: بیشترین میزان اقامت نیز به ترتیب به اقامتگاه بومگردی تهمینه، خوش‌نشین‌های رودمعجن و روستاهای سرخ‌آباد، صنوبر و بکاول اختصاص داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است