بدون نظر
 
واگویه های مسئولان کدکن:
روایت مسئولان محلی شهر کدکن از سفر استاندار خراسان رضوی
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردین ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۷ ب.ظ
 
نخستین سفر شهرستانی استاندار خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ به شهرستان تربت‌حیدریه، برای بخش کدکن مصوباتی به همراه داشت.

علی محمد شهردار کدکن در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در بین دیگر مصوبات، پرداخت مبلغ چهار میلیارد ریال مساعدت به شهرداری برای پیشبردها برنامه‌ها از مهمترین دستاوردهای این سفر است.

وی صریح کرد: استاندار در این سفر یک روزه بیشترین وقت حضور خود را به کدکن اختصاص دادند و در ارتباط چهره به چهره با سعه صدر پای صحبت‌های مردم نشستند که دارای ارزش بسیاری است.

وی با بیان اینکه از دیگر مصوبات سفر دستور بر تسریع در اجرای پل ورودی شهر بود، گفت: با وجودی که پروژه خارج محدوه شهرداری است، اما چون از قبل آغاز شده‌بود، تکمیل آن جزو مصوبات این سفر بود.

شهردار کدکن خاطر نشان کرد: همچنین استاندار خراسان رضوی دستور تسریع در اجرای آن قسمت باقیمانده از جاده کدکن به رباط سنگ را صادر کردند.

وی در ادامه گفت: به درخواست امام جمعه کدکن و با توجه به علاقه جوانان این خطه مبنی بر ضرورت ساخت یک باب گود ورزش باستانی، استاندار بلافاصله با مدیرکل ورزش و جوانان تماس گرفتند تا از حیث مباحث فنی موضوع در دستور کار قرار گیرد.

خسروی  افزود: با توجه به اینکه کدکن در امتداد رود خانه فصلی سپسدر قرار دارد، تاکنون 1500 متر کار انجام شده و لازم است برای حفظ حریم ساختمانها همین میزان دیوار ساحلی اجرا شود تا در معرض سیل قرار نگیرد که استاندار قول پیگیری دادند.

رییس شورای شهر کدکن نیز گفت: اهم مطالبات ما پیگیری پروژه بهسازی جاده مسیر تربت‌ حیدریه به نیشابور حدفاضل رباط سنگ تا روستای تلخ بخش است که جزو مصوبات سفر قرار گرفت.

علی فضایلی افزود: هر چند این موضوع جزو مصوبات سفر نبود اما آقای استاندار دستور برررسی وضعیت بسته بندی خشکبار (آلو) و نیز پرداخت تسهیلات در این خصوص را صادر کردند.

وی گفت: با توجه به ضرورت ساخت گود زورخانه، از آنجا که قطعه زمینی در این خصوص موجود است، مقرر شد خیری نیز پا پیش بگذارد.

همچنین یک خیر مدرسه‌ ساز اهل کدکن نیز در این خصوص اظهار داشت: هم‌اکنون جلسه‌ای با حضور کارشناسان اعزامی از مشهد در خصوص راهکارهای بسته‌بندی خشکبار برگزار شد که من نیز در آن حضور داشتم و این از برکات این سفر ارزشمند است.

سیدعلی‌اکبر عادل سفر استاندار خراسان رضوی به کدکن را خوب توصیف کرد و افزود: تحولات صورت گرفته در همین 2 روز بسیار چشمگیر بوده است.

وی که مدرسه‌ سازی را از 17 سالگی آغاز کرده،؛ گفت: تاکنون برای شهرم هزار و 200 کلاس درس را به صورت صدرصدی یا مشارکت ساخته ام که هنوز این فعالیت ادامه دارد.

بخش کدکن به مرکزیت کدکن دارای 17 روستا، جمعیتی حدود 14 هزار نفر و وسعت تقریبی 800 کیلومتر مربع در 65 کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت‌حیدریه واقع است.

وجود قله ملکان (ملکوه) با ارتفاع سه هزار و ۱۳ متر و اشتیاق کوهنوردان ایرانی و خارجی برای صعود به آن، بستر لازم برای این امر را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است