بدون نظر
 
مردم همچنان منتظر وعده مسئولان!
ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۸:۳۶ ق.ظ
 
مسیر 70 کیلومتری شهر کدکن به نیشابور مسیر ارتباطی دو شهرستان تلقی می شود و بی شک توسعه و ارتقای این مسیر باعث رونق اقتصادی به صورت منطقه ای خواهد شد.

به گزارش تابان تربت؛ مسیر فرعی 30 کیلومتری شهر رباط سنگ تا شهر کدکن در شهرستان تربت حیدریه راه ارتباطی بخش کدکن به مرکز شهرستان می باشد و از طرفی مسیر 70 کیلومتری شهر کدکن به شهر نیشابور مسیر ارتباطی دو شهرستان تلقی می شود.

کوتاه کردن مسیر ارتباطی دو شهرستان از مزیت های این محور به شمار می رود و بی شک توسعه و ارتقاء این مسیر باعث رونق اقتصادی به صورت منطقه ای خواهد شد.

پس از گذشت چند سال از آغاز پروژه آسفالت محور کدکن به رباط سنگ، محمدی بخشدار کدکن از آغاز اجرای ادامه این عملیات خبر می دهد و می گوید؛ پروژه آسفالت جاده کدکن به رباط سنگ حدفاصل روستای رقیچه که آسفالت آن انجام نپذیرفته بود، قبل از پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

علی محمدی ادامه می دهد: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان در دست اقدام است که شامل آسفالت یک کیلومتر محدوده کال نوبهار، جاده دسترسی روستاهای رقیچه، عبداباد، حاج بیگی و علائم جاده می باشد.

وی اضافه می کند: جاده دسترسی فعلی روستای دهمنار نیز به دلیل واقع شدن در پیچ خطرناک بوده و به همین دلیل مسیر جاده به طول ۳۰۰ متر تغییر کرده که در صورت توافق با مالکین انجام خواهد شد.

محمدی تصریح می کند:  آسفالت محدوده کال نوبهار مشکلات پایین دست جاده به ویژه مسدودی جاده ارتباطی روستای پنگی در سه راهی نصرت آباد را در فصل بارندگی نیز حل خواهد کرد و همچنین کاهش تصادفات در آن محدوده را به دنبال خواهد داشت.

بخشدار کدکن همچنین در پاسخ به پیگیری خبرنگار ما در خصوص ۳ کیلومتر باقی مانده آسفالت جاده روستای ترقی بخش کدکن بیان می کند: اعتبار لازم برای اجرای آن جذب شده که با همراهی مالکین حریم جاده قرارداد واگذاری به پیمانکار توسط مسئولین اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در دست اقدام و پیگیری های لازم جهت تسریع امر صورت گرفته است.

آسفالت محور کدکن به نیشابور، وعده ای که هنوز محقق نشده است

در تازه ترین خبر از وضعیت عملیات آسفالت جاده کدکن به نیشابور، فضائلی فر، رئیس شورای اسلامی شهر کدکن در گفتگو با خبرنگار ما عنوان می کند: در خصوص وضعیت محور ارتباطی کدکن به نیشابور حدفاصل روستای تلخ بخش بودجه مورد نیاز تامین اعتبار شده اما به دلیل بدهی دولت به پیمانکار، اجرای پروژه متوقف شده که با هماهنگی های صورت گرفته در صدد تشکیل جلسه با پیمانکار هستیم.

وی همچنین درباره وضعیت ورودی شهر کدکن تصریح می کند: با پیگیری های انجام شده مبلغ 800 میلیون تومان بابت خرید باکس های پل ورودی شهر کدکن تامین اعتبار شده که امیدواریم به زودی شاهد آغاز روند این پروژه باشیم.

حجت الاسلام بوژمهرانی امام جمعه سابق بخش کدکن نیز در خطبه های نمازجمعه اخیر خود درباره راههای ارتباطی بخش کدکن، تصریح کرد: مشکلات جاده های بخش کدکن بر کسی پوشیده نیست، در مسیر جاده کدکن به رباط سنگ بعد از پل نوبهار و قبل از روستای رقیچه حدود 800 متر باقی مانده که بسیار خطرناک است.

امام جمعه سابق کدکن در ادامه اضافه می کند: زمانی که یک برف سنگین در منطقه بنشیند اداره راهداری اولویت اول را بازگشایی جاده تربت حیدریه به مشهد قرار می دهد گاهی اوقات یک تا دو روز طول می کشد تا جاده های سطح بخش، بازگشایی شود آیا نمی شود حداقل با تامین یک دستگاه گریدر این مشکل را حل کرد.

شهر کدکن دارای 17 روستا، جمعیتی حدود 14 هزار نفر و وسعت تقریبی 800 کیلومتر مربع در 65 کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت حیدریه واقع است

گزارش؛ مجید رفیعی

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است