بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
روحیه ایثار و شهادت را در بین جامعه همگانی کنید
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۰:۵۷ ق.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی خطاب به مسوولین کمیته های تخصصی کنگره 1103 شهید منطقه تربت حیدریه گفت: همه دست اندرکاران تلاش کنند تا روحیه، ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه همگانی شود، البته لازمه آن ابتدا عمل کردن این فریضه در بین خودمان است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه صبح امروز در نشست کمیته های تخصصی کنگره 1103 شهید منطقه تربت حیدریه اظهار داشت:  یکی از ویژگی های گرامیداشت یاد شهدا ماندگاری نام و یاد شهداست که یقینا با تکرار ماندگار می شود و این موضوع نیز در قرآن بارها تاکید شده است.

وی تصریح کرد: در مرحله بعدی خاطرات و فراز های مختلف زندگی آنها که ممکن است در قالب الهاماتی از کتاب و سنت و حتی تقلید از مراجع عظام باشد باید جمع اوری و ثبت و ضبط شود تا برای همیشه این موضوعات باقی بماند و  آیندگان هم آن را مورد بهره برداری قرار دهند، البته نوشته ها باید پیام آور و جهت دار باشد.

رییس شورای سیاست گذاری کنگره 1103 شهید منطقه تربت حیدریه گفت: در ادامه نیز بایدخودمان را متعبد راه شهدا کنیم، زیرا اولین کسی که سزاوار است این سیره را مورد الگو قرار بدهد خودمان هستیم و آنچه آنها عمل می کردند ما نیز همان را عمل کنیم.

حجت الاسلام عصمتی خطاب به مسوولین کمیته های تخصصی کنگره 1103 شهید منطقه تربت حیدریه گفت: همه دست اندرکاران تلاش کنند تا روحیه، ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه همگانی شود، البته لازمه آن ابتدا عمل کردن این فریضه در بین خودمان است.

تربت حیدریه هنوز نتوانسته از ظرفیت 10 میلیون زائر و مسافر استفاده مطلوب داشته باشد

در ادامه این نشست حسین شرافتی راد، سرپرست فرمانداری تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از ایرادات مهم و اساسی در تربت حیدریه آن است که هنوز نتوانستیم ظرفیت ها و پتانسیل های موجود این منطقه را به ۱۰ مبلیون زائر و مسافری که از کانون اقتصادی و جمعیتی جنوب خراسان رضوی عبور می کنند بشناسانیم.

وی افزود: باید در دو کیلومتری به این شهر ظرفیت های فراوان و نهفته این منطقه را با بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی بشناسانیم هر چتد این ها ززینه دارد اما در واقع یک سرمایه گداری است و حتی در ورودی های کمربندی باید این امکان را فراهم کنیم تا چشم انداز مسافر و زائر تغییر کند.

شرافتی بیان کرد: باید از ظرفیت نخبگان، خیرین و کانون دانشگاهی و ظرفیت دانسجویان برای توسعه یافتگی در بخس های مختلف و همچنین معادن و کشاورزی بیشترین بهره وری را داشته باسبم.

ورودی های سهر بصورت ماندگار مزین به تصاویر شهدا باشند

فرماندار تربت حیدریه بر الگو برداری از نصب تصاویر شهدا در بزرگراه باغچه به مشهد و پیاده سازی آن در ورودی های تربت حیدریه تاکید کرد و گفت: نصب المان ها و تصاویر شهدا در ورودی ها شهر بعنوان چراغ راه هدایت ملت ایران بسیار ارزمنشد و تاثیر گذار است.

مردم رئیس نمی خواهند، خدمتگذار می خواهند

شرافتی راد تاکید کرد: باید از میز صندلی ها جدا شویم و از ظرفیت های مردمی و از بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان نقشه راه استفاده کنیم، به اندازه کافی نقشه و راهبرد برای پیمودن راه مناسب داریم و اصلا گمراه نیستیم.

سرپرست فرمانداری تربت حیدریه خاطر نشان کرد: امروز مردم رئیس نمی خواهند و خدمتگذار می خواهند و بهترین خدمت به سهدا خدمت به مردم است که برای انقلاب کم نگذاشتند.

وی بیان داشت: وحدت، انسجام و یکصدایی آحاد مختلف مردم در چارچوب قانون که دل در گرو نظام دارند می تواند تربت حیدریه را به جایگاه واقعی خود برساند.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است