بدون نظر
 
مدیر دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه:
روند افزایش مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه نگران کننده است
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۱:۱۸ ق.ظ
 
ابراهیمی پور گفت: در یک هفته اخیر 71 مورد مبتلای قطعی کووید-19 شناسایی و 32 بیمار در بیمارستان بستری شده‌اند و این نوع روند افزایش آمار برای منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نگران کننده است

حسین ابراهیمی پور، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: تا کنون 150 دز واکسن روسی کرونا برای 75 نفر از پرسنل درمان بیمارستان نهم دی تربت حیدریه که در خط مبارزه با ویروس منحوس کرونا قرار گرفته اند تزریق شده است.

وی تصریح کرد: این محموله دارویی در 2 نوبت به پرسنل بیمارستان نهم دی که در جایگاه نخست درمان بیماران کرونایی قرار دارند، مورد استفاده قرار گرفته‌ است.

ابراهیمی پور بیان کرد: این میزان به تعداد پرسنل یاد شده می‌باشد و در فاز دوم نیز این واکسن وارد محدوده تحت پوشش این دانشگاه خواهد شد.

روند افزایشی مبتلایان کرونا در تربت حیدریه نگران کننده است/سهل‌انگاری‌ها یک تهدید جدی برای سلامت جامعه بشمار می‌رود

وی با اشاره به روند افزایشی موارد بستری و مبتلایان قطعی شناسایی شده کرونا در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه، نسبت به اوج گیری دوباره بیماری هشدار داد.

ابراهیمی پور گفت: در یک هفته اخیر 71 مورد مبتلای قطعی کووید-19 شناسایی و 32 بیمار در بیمارستان بستری شده‌اند و این نوع روند افزایش آمار برای منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نگران کننده است.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خاطر نشان کرد: متاسفانه در همین مدت 4 نفر از همشهریان جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: ازابتدای شیوع کرونا تاکنون 6 هزار و 65 مبتلای مثبت قطعی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه شناسایی شده که از این تعداد 3 هزار و 836 بیمار در بخش‌های مراقبتی بستری و متاسفانه 333 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ابراهیمی پور تاکید کرد: سهل‌انگاری‌های مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی یک تهدید جدی برای سلامت جامعه بشمار می‌رود.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به 363 هزار نفر ساکن شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.

این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و 20 تخت در مه‌ولات دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه