بدون نظر
 
مشترک مورد نظر در دسترس نیست!
حرکت لاک پشتی اینترنت در روستاهای جلگه رخ
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ در ۱۱:۰۰ ق.ظ
 
وجود نقاط کور و اختلال در پوشش شبکه تلفن همراه و آنتن دهی ضعیف اینترنت در روستای رودخانه ، باعث انتقاد و نارضایتی مردم نیز شده است بطوری که آنها در برقراری تماس از طریق گوشی تلفن همراه بویژه اتصال به شبکه اینترنت با مشکل مواجه هستند.

روستای رودخانه از توابع بخش رخ در زمینه زیر ساخت های مخابرات،دسترسی به اینترنت، آنتن دهی تلفن همراه و راه های مواصلاتی به این مهم دچار مشکلات متعددی است.

بر اساس گزارشات مردمی ؛ تلفن همراه بویژه عدم پوشش اینترنت از نیازهای اساسی زندگی مردم است می توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی ، آموزشی و غیره از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت های مربوط به آن فراهم می شود.

قرن جدید قرن ارتباطات و تکنولوژی است و اینترنت نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم ایفا می کند، گرایش مردم به استفاده از اینترنت و احساس نیاز به این فناوری رو به افزایش است.

در سال های اخیر تلاش های بسیاری در سطح کشور در زمینه توسعه شبکه‌های مخابراتی صورت گرفته است و چندین اپراتور بزرگ تلفن همراه نیز در کشور مشغول به فعالیت هستند که دامنه گسترش آنها از کلان‌شهرها تا روستاهای دورافتاده کشیده شده است اما روستای رودخانه از این نعمت بی بهره مانده است .

در قرن جدید که قرن تکنولوژی و ارتباطات است مشکل آنتن دهی موبایل و عدم دسترسی به اینترنت به یک مشکل اساسی در روستای رودخانه تبدیل شده است .

روستای رودخانه بخش رخ در زمینه زیر ساخت های مخابرات،دسترسی به اینترنت، عدم آنتن دهی تلفن همراه در روستا و برخی مسائل دیگر در این زمینه دچار مشکلاتی است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان مخابرات شهرستان را می طلبد

وجود نقاط کور و اختلال در پوشش شبکه تلفن همراه و آنتن دهی ضعیف اینترنت در روستای رودخانه ، باعث انتقاد و نارضایتی مردم نیز شده است بطوری که آنها در برقراری تماس از طریق گوشی تلفن همراه بویژه اتصال به شبکه اینترنت با مشکل مواجه هستند.

تعدادی از اهالی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مااظهار داشتند : روستای رودخانه با جمعیتی بیش از 450 خانوار نفر فاقد امکانات پوشش اینترنت است و اهالی بخصوص خانواده ها جهت تحصیل غیر حضوری فرزندان خود با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می کند.

وی با بیان اینکه روستای ما مظلوم واقع شده است افزود: روستای رودخانه جایی که اکثر مردم از پوشش آنتن تلفن همراه باید استفاده کنند درشرایطی است که این روستا قریب به بیشتر مناطق آن فاقد پوشش آنتن دهی دائم و یا شاهد قطع و وصل تلفن همراه و اینترنت می باشد .

اهالی بیان نمودند : با توجه به پیگیرهای متعدد تاکنون هیچ مسئولی برای رفع این مشکل اقدام نکرده و با وجود پیگیری هایی که ازطریق شورا، دهیاری و بعضا برخی اهالی صورت گرفته ولی تاکنون هیچ مسئولی در شرکت مخابرات تربت حیدریه پاسخ گوی قانع کننده ای در این راستا نبوده و مشکل بعد از گذشت چندین سال همچنان پا برجاست که این عمل بی توجهی مسئولان ذیربط شهرستان را در پی داشته است .

یکی دیگر از اهالی با انتقاد از مسئولان مخابرات تربت حیدریه گفت: یکبار برای پیگیری مشکل آنتن دهی و اینترنت این روستا با مسئولان مخابرات شهرستان تماس گرفتم که با جوابی عجیب مواجه شدم که گفتند «ما تحریم هستیم آیا واقعا جواب اهالی اینست چرا مسئولان ذیربط در جواب مردم پاسخگو نیستند .

این شهروند روستای رودخانه در ادامه با اشاره به اینکه اهالی روستای ما در واقع مظلوم واقعه شده اند خاطر نشان کرد: مسئولان مخابرات شهرستان تربت حیدریه و همچنین استان به داد مردم رودخانه برسندچرا که در چنین شرایطی در بسیاری از مناطق روستا وضعیت آنتن دهی تلفن همراه و در دسترس بودن اینترنت با کیفیت مناسب بسیار ضعیف است و اهالی در این زمینه بارها گلایه خود را مطرح کرده اند ولی این مشکل همچنان ادامه دارد .

وی اظهار کرد: در چنین شرایطی در بسیاری از مناطق آنتن دهی تلفن همراه برای اینترنت اصلاً مطلوب نیست و خانواده‌ها بهره‌ای از بسته‌های اینترنتی که می‌خرند، نمی‌برند.

وی افزود: برخی از خانواده‌ها بیان می‌کنند با هزار زحمت در گوشه‌ای از خانه و یا در حیاط پیدا می‌کنیم که آنتن دهی مطلوبی داشته باشد تا فرزندانشان بتواند امتحان خود را در فضای مجازی و شبکه شاد بدهند ولی ناگهان وسط امتحان اینترنت قطع می‌شود و باید پاسخگوی معلم باشیم که فرزند ما در کلاس‌های آنلاین مشارکت ندارد.

وی با بیان اینکه بسته اینترنت همراه خریداری کرده‌ایم اما بهره‌ای از آن نمی‌توانیم ببریم اظهار کرد : مسئولان زیر ساخت را فراهم کنند تا در زمینه آموزش آنلاین با مشکلات مواجه نشویم .

یکی دیگر از اهالی هم با اذعان به اینکه بخاطر استفاده از شبکه شاد و عدم آنتن دهی تلفن همراه و بسته‌های اینترنتی همراه مجبور به خرید مودم شده‌ام، می‌گوید: مبلغ بالایی جهت هزینه مودم و بسته داده‌ام اما مدام قطعی دارد با مخابرات تماس هم که می‌گیریم می‌گویند به دلیل حجم بالای استفاده از شبکه شاد است.

وی گفت: در بیشتر ساعات برای انجام امور دیگر هم که می‌خواهیم از اینترنت استفاده کنیم، باز هم مشکل را به شاد ارتباط می‌دهند و می‌گویند: بار بیش از حد روی شبکه موجب قطعی فراوان اینترنت است.

وی با اشاره به اینکه فرزندم برای پاسخگویی به سوالات درسی در شبکه شاد مشکل دارد، گفت: بهره چندانی از بسته‌های اینترنت که می‌خریم نداریم و تنها یک پیام ساده می‌توانیم ارسال کنیم ولی دانلود عکس و آپلود آن و موارد مشابه بسیار با سختی انجام می‌شود.

این شهروند اظهار کرد: در چنین شرایطی دانش آموزان برای ارسال تکالیف خود به معلم و حتی امتحانات آنلاین با مشکلات زیادی رو به رو هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه