بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی کدکن:
۴۰ هکتار از اراضی زراعی بخش کدکن زیر کشت محصول کلزا قرار گرفت
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ در ۹:۰۵ ق.ظ
 
عباسیان گفت: حدود 12 نفر از کشاورزان بخش کدکن در سطح 40 هکتار اقدام به کشت کلزا کرده اند که تمامی این سطوح با ریزدانه کارها کشت و نوع آبیاری آنها نیز غالبا آبیاری قطره ای است.

عباس عباسیان، مدیر جهاد کشاورزی کدکن در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: توسعه کشت دانه روغنی کلزا به منظور حرکت در مسیر تامین امنیت غذایی، خودکفایی و کاهش واردات روغن یکی از مسائل مهم در حوزه کشاورزی و از سیاستهای استراتژیک وزارت جهاد کشاورزی است که در راستای نیل به این هدف کشاورزان بخش کدکن تربت حیدریه به نوبه خود گامهای موثری برداشته اند.

عباس عباسیان اظهار داشت: در همین زمینه 12 نفر از کشاورزان این بخش در سطح 40 هکتار اقدام به کشت کلزا کرده اند که تمامی این سطوح با ریزدانه کارها کشت شده و نوع آبیاری آنها نیز غالبا آبیاری قطره ای است

عباسیان ضمن اعلام تولید حدود 360 تن کلزا در 5 سال اخیر در بخش کدکن افزود: در سال جاری نیز کارشناسان این بخش با رصد و پایش مداوم جهت حفظ مزارع و افزایش راندمان تولید در تلاش هستند این پایش ها به منظور رصد وضعیت تغذیه ای، علف های هرز، آفات و بیماری ها انجام می گیرد.

توجه به کشت مکانیزه و نوین لازمه مدیریت منابع آبی در حوزه کشاورزی بخش کدکن

رئیس مرکز جهاد کشاورزی بخش کدکن همچنین گفت:در بخش کدکن 900 هکتار گندم آبی وجود دارد که حدود 200 هکتار آن با بذرکارهای غلات کشت شده کهرقم غالب گندم کشت شده در منطقه پیشگام است.

وب افزود: برای مدیریت منابع آبی در بسیاری از مزارع گندم بخش کدکن آبیاری به روش تیپ انجام می شود و با توجه به اهمیت کشت مکانیزه و به منظور دستیابی به این هدف اقداماتی در جهت خرید بذرکار غلات توسط کشاورزان مانند تشویق و ترغیب آنها به خرید بذرکار غلات، واگذاری تراکتور تسهیلاتی همراه با بذرکارها و آموزش بهره برداران انجام شده است.

عباسیان اظهار کرد: در حال حاضر 8 بذرکار فعال در بخش کدکن بوسیله کشاورزان خریداری شده و در حال استفاده است که در 5 سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه