بدون نظر
 
رییس جهاد کشاورزی بخش کدکن عنوان کرد؛
اجرای پایگاه نوآوری پروژه ارتقای امنیت غذایی در کدکن تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ در ۹:۵۵ ق.ظ
 
عباسیان گفت: در راستای افزایش کمی و کیفی افزایش ضریب خوداتکایی گندم دیم، امنیت غذایی این پروژه در روستای نوزه در سطح 300 هکتار اجرا می شود.

عباس عباسیان مدیر جهاد کشاورزی کدکن تربت حیدریه در گفت و گو با خبرننگار تابان تربت، اظهار داشت: عباسیان گفت: در راستای افزایش کمی و کیفی افزایش ضریب خوداتکایی گندم دیم، امنیت غذایی این پروژه در روستای نوزه در سطح 300 هکتار اجرا می شود که تاکنون 80 هکتار از پروژه اجرا شده است.

وی بیان کرد: : در این پروژه زراعت گندم وحبوبات دیم با استفاده از دستگاه بذرکار و استفاده از ارقام اصلاح شده و مکانیزه با رعایت تناوب مناسب زراعی انجام خواهد شد.

عباسیان هدف از اجرای پروژه ارتقای امنیت غذایی در بخش کدکن را  پایداری و افزایش راندمان تولید عنوان کرد و گفت: علاوه بر این افزایش درآمد بهره ‌برداران، جایگزینی تناوب زراعی، استفاده از ارقام پربازده و اجرای کشاورزی حفاظتی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

مدیر جهاد کشاورزی کدکن خاطر نشان کرد: افزایش تولیدات دیم طی یک برنامه 5 ساله به صورت پایدار و توسعه کشاورزی حفاظتی در دیم زارها به عنوان نسخه نجات بخش مزارع دیم با توجه به تغییرات اقلیمی، تنوع بخشی به محصولات، ارقام کشت شده در دیم زارها، انتقال دانش فنی، تکنولوژی های نوین، یافته های تحقیقاتی به مزارع و افزایش درآمد و بهبود وضعیت معیشتی کشاورزان از اهداف پروژه ارتقای امنیت غذایی است.

وی عنوان کرد: در این پروژه مقایسه طرح مشارکتی تراکم مناسب کشت در چهار سطح 55، 75، 95 و 115 کیلوگرم بذر گندم نیز اجرا شده و همچنین کشت مخلوط نخود علوفه ای، خلر و جو نیز در سطح 3 هکتار در این پایگاه انجام می شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه