بدون نظر
 
سرپرستی که تمایل به مدیریت ندارد
اداره ورزش و جوانان زاوه ۱۷ ماه بدون مدیر
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۴ ق.ظ
 
در شرایطی که سرپرستی ادارات برای مدت محدودی تعیین می شود اما 17 ماه است که حوزه ورزش و جوانان زاوه با سرپرست اداره می شود و دستگاه‌های نظارتی هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهند
به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در شرایطی که سرپرستی ادارات برای مدت محدودی تعیین می شود اما 17 ماه است که حوزه ورزش و جوانان زاوه با سرپرست اداره می شود و دستگاه‌های نظارتی هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهند
فرماندار زاوه حدود یک ماه پیش در گفت وگو با خبرنگار ما از بلاتکلیفی در تعیین رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان از مسئولان استانی انتقاد کرد.
محمود صادقی می‌گوید: متاسفانه نه تنها توجهی به وضعیت اعتبارات و امکانات و نیازمندی‌ های ورزش و جوانان این شهرستان که جزو شهرستان های کمتر توسعه یافته استان است، نمی شود، بلکه توانایی انتصاب یک نفر به عنوان رئیس اداره ورزش و جوانان زاوه نیز وجود ندارد.
وی می افزاید: ۱۷ ماه است اداره ورزش و جوانان با سرپرست اداره می شود و  تعجب می‌کنم که چرا دستگاه‌های نظارتی هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهند، زیرا سرپرستی افراد در ادارات توسط قانون گذار به مدت محدودی پیش بینی شده است.
صادقی خاطر نشان می کند: وقتی در حداقل اصول مدیریتی لنگ می‌زنیم، انتظار داریم وضعیت از این بهتر باشد؟ فردی که اکنون سرپرست اداره ورزش و جوانان زاوه است، تمایلی به این مسئولیت ندارد، اما  مدیر کل اصرار به انتصاب وی دارد و می فرمایند،  وی در مرحله گزینش است، گزینشی که ۱۷ ماه است در حال انجام است!
صادقی این را هم می گوید که نتیجه این تعلل ها چیزی جز بی توجهی و توجیه کم کاری ها نیست.
وی خاطرنشان می کند: از شما اصحاب رسانه دعوت می‌کنیم وضعیت شهرستان را در این حوزه بررسی کنید و ببینید واقعا حق جمعیت 80 هزار نفری این شهرستان همین است؟ وی تصریح می کند: رسانه ها محرومیت حوزه ورزش و جوانان را در شهر و روستاهای این شهرستان به تصویر بکشند تا آقایان اگر فرصت آمدن به شهرستان را ندارند، حداقل روزنامه را بخوانند و از وضعیت شهرستان زاوه مطلع شوند.
هیچ تمایلی نه به سرپرست بودن دارم نه به حکم ریاست!
سرپرست فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان زاوه در گفت وگو با خبرنگار ما می افزاید: هیچ تمایلی به سرپرست بودن و ریاست این اداره ندارم و دلیل اش این است که استخدامی سال ۹۶ هستم و هنوز تجربه لازم را برای ریاست اداره ندارم.
محسن نظری اظهار داشت: از طرفی هر روز باید مسیر ۲۵۰ کیلومتری رفت و برگشت به شهرستان کاشمر را که محل زندگی من است، طی کنم و به نظرم ریاست اداره ورزش و جوانان  زاوه باید مستقر در زاوه باشد، حالا نمی دانم دوستان چه لطفی داشته اند به من که مجبور به سرپرستی در این مدت شده ام، دوست ندارم کار ارباب رجوع به هیچ وجه روی زمین بماند.
نظری خاطر نشان می کند: به خاطر برخی مشکلات خانوادگی نمی توانم تمام وقت خود را در زاوه باشم  و  عصرها برای سرکشی به باشگاه ها باید در زاوه بمانم و این شرایط برایم وجود ندارد، من در کنار همه عزیزان هستم و این نیست که شانه خالی کنم، از طرفی یک نیرو از زاوه رفته و جایگزینی برایش نیامده است.
مراحل گزینش درحال انجام است 
مدیر کل  ورزش  و جوانان خراسان رضوی برخلاف اظهارات  فرماندار زاوه و سرپرست اداره ورزش وجوانان زاوه از موافقت سرپرست فعلی و انجام مراحل گزینش وی خبرمی دهد.
فرزاد فتاحی می افزاید: تا چهار ماه پیش سرپرست کنونی اداره ورزش و جوانان زاوه تمایلی به گرفتن پست ریاست اداره نداشت، ما دنبال گزینه ای برای آن جا بودیم و پیگیری های زیادی انجام شد اما متاسفانه کسی حاضر نشد به شهرستان زاوه برود.
وی افزود: می دانید که زاوه شهرستان کوچکی است و امکاناتی مثل خانه سازمانی و ماشین ندارد که انگیزه ای برای رفتن کسی به آن جا ایجاد شود، از طرفی از ابتدای سال ۹۹ ما هیچ گونه اضافه کاری نداریم که به کسی ماموریتی بدهیم یا اضافه کارش را کامل  بدهیم تا به آن جا برود و بالاخره سرپرست فعلی قانع شده همان جا بماند و این پست را بگیرد و از روزی که این تصمیم را گرفته پیگیر حکم وی هستیم.
آقای فرماندار حرف خودش را می زند!
فتاحی اضافه می کند: به آقای فرماندار توضیح کامل داده ام که مراحل کار مربوط به حراست و گزینش سرپرست فعلی  در حال انجام است و هنوز این فرایند تمام نشده، اما متاسفانه وی حرف خودش را می زند.
وی بیان کرد: من تعجب می کنم اداره ورزش و جوانان زاوه باید رئیس داشته باشد که دارد، این که شخصی سرپرست باشد یا رئیس تفاوت چندانی برای حوزه ورزش آن جا نمی کند که کسی دنبال این باشد که چرا به کسی پست ریاست اداره نداده اند؟
2 هفته دیگر مسئله حل خواهد شد
مدیر کل ورزش و جوانان استان  می افزاید: تقریبا هر دو سه روز یک بار پیگیر کار وی هستم و باید مراحل مربوط طی شود و معمولا پنج تا شش ماه زمان می برد.
فتاحی‌ می گوید: جواب استعلام ها به مرور می آید و به محض تکمیل استعلام ها حکم وی برای ریاست اداره زاوه خواهد خورد.
وی خاطر نشان می کند: ما شهرستانی در استان داریم که دو سال است رئیس ندارد و کسی پیگیر این مسئله نمی شود و مشکل خاصی هم پیش نمی آید، هر چند طی دو هفته آینده فکر می کنم مسئله حکم ریاست اداره ورزش و جوانان زاوه حل خواهد شد.
زاوه که بین شهرستان تربت‌حیدریه و باخرز قرار دارد تا سال ۸۷ یکی از بخش‌های تربت‌حیدریه بود که پس از ارتقا به شهرستان با دو بخش سلیمان و مرکزی دارای ۷۲ پارچه روستا و آبادی است و جمعیت آن نیز براساس آمار خانه‌های بهداشت حدود ۸۰ هزار نفر است.

زاوه در ۱۷۵ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه