بدون نظر
 
مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی:
۲۸ شهر خراسان رضوی دچار کمبود آب هستند/۳۵ درصد شبکه آبرسانی استان فرسوده است
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۴:۰۱ ب.ظ
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در سال گذشته 18 شهر خراسان رضوی دچار بحران آب قرار بودند که پیش بینی می شود تابستان امسال این تعداد به 28 شهر افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حسن اسماعیلی صبح یکشنبه در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: عمده منابع تامین آب شهرهای خراسان رضوی از طریق منابع آبی زیر زمینی محقق می شود، اما علیرغم افزایش نزولات آسمانی، تاثیرات مثبتی در کوتاه مدت برمنابع زیر زمینی نخواهد داشت.

 

وی به کمبود منابع آبی در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به کمبود یک متر مکعب در ثانیه ای آب، حدود 65 درصد از جمعیت شهری استان دچار کمبود آب هستند، و تربت حیدریه بعنوان بحرانی ترین شهر در این زمینه می باشد.

 

اسماعیلی گفت: میزان هدر رفت آب در شهرهای خراسان رضوی 27 درصد است که از این مقدار بخشی بصورت صحیح مصرف می شود اما قابل شناسائی نیست و بخش زیادی هم هدر می رود.

 

مدیر عامل آب و فاضلاب خراسان رضوی 35 درصد شبکه آبرسانی استان را فرسوده عنوان کرد و افزود: حدود 1800 کیلومتر از شبکه آبرسانی استان فرسوده است که به علت کمببود اعتبارات دولتی در حوزه اصلاح و بازسازی شبکه ها، مقدار زیادی از کار بر زمین مانده است.

 

وی اذعان کرد: از 5 هزار کیلومتر شبکه توزیع آبرسانی در این استان سالانه 4 درصد نیاز به بازسازی دارد، و تلاش می کنیم تا با کمک شوراهای اسلامی شهرها و مشارکت مردم شبکه توزیع آبرسانی را بازسازی و توسعه دهیم.

 

جعفری اظهار کرد: مهترین اولویت حوزه کاری آبفا درمدیریت مصرف و فرهنگ سازی مردم در استفاده بهینه از منابع آبی است.

 

وی خاطر نشان کرد:: شبکه فاضلاب بجز در مشهد، در شهرهای تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار در حال اجرا و بهره برداری است و انشعاب نیز واگذار شده و در 6 شهر دیگر این طرح در حال اجرا می باشد.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی به مشکلات شبکه فاضلاب در این استان اشاره کرد و افزود: احداث شبکه های فاضلاب از اهمیت بالائی برخوردار بوده و متکی به اعتبارات دولتی است، لذا این طرح از 20 سال پیش آغاز شده که تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و ممکن است تا 20 سال آینده نیز بطول بیانجامد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه