بدون نظر
 
به همت تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی ارتش صورت گرفت؛
عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۴ ق.ظ
 
غیورمردان تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی ارتش در شرایط بیماری کرونا با تهیه و توزیع 3 هزار پرس غذای گرم شمیم دل‌انگیز مواسات، همدلی و کمک‌های مومنانه را به روستاهای مرزی شرق کشور رساندند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ دلاورمردان تیپ ۱۷۷ شهید محمد جعفر نصر اصفهانی بنا به ماموریتی که از دو سال قبل به انها ابلاغ شده بخش عمده ای از نیروها، تجهیزات و امکانات خود را به مرزهای شرقی کشور منتقل کردند تا در کنار سایر نیروهای مسلح از مرزهای کشور محافظت کنند.

اما آنچه که در طی این ۲ سال اتفاق افتاده به جز دفاع از کیان و آب و خاک جمهوری اسلامی، غیور مردان ارتش در تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی در بسیاری از عرصه های مختلف همانند سیل و زلزله و این روزها نیز در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا پای کار نظام و کشور آمدند و در کنار مردم به یاری نیازمندان شتافتند.

فرمانده تیپ ۱۷۷ شهید نصر اصفهانی در این خصوص می افزاید: غیور مردان ارتش که همیشه و در هر زمان، یاری گر نیازمندان بوده و هستند، این بار و در شرایط بیماری کرونا با تهیه و توزیع 3 هزار پرس غذای گرم عطر دل انگیز مواسات، همدلی و کمک های مومنانه را به روستاهای مرزی شرق کشور رساندند.

سرهنگ ضرغام مرادی گفت: جلوه های زیبای مردم یاری و کمکهای مومنانه رزمندگان تیپ ۱۷۷ تربت حیدریه درمناطق محروم ومرزی شرق کشور
درلبیک به فرمان فرماندهی معظم کل قوا در رزمایش مردمی کمکهای مومنانه وهمدلی بااقشارآسیب پذیر متبلور شده است.

وی بیان کرد: به همت کارکنان تیپ ۱۷۷ متحرک هجومی که درمناطق مرزی مستقر هستند، تعداد ۳ هزار پرس غذای گرم طبخ ودربین مناطق محروم وروستاهای مرزی شرق کشور توزیع شد.

مرادی اظهارداشت: ما وظیفه خود می دانیم که درکنارحراست ازمرزها و تامین امنیت پایدار منطقه، به خدمت رسانی درحوزه های مختلف نیزاهتمام داشته باشیم واین اقدام یکی ازاین نمونه ها است.

وی تصریح کرد: در ادامه خدمت رسانی رزمندگان تیپ ۱۷۷ ارتش و از ابتدای شیوع ویروس کرونا نمونه‌هایی از تجهیزات رفع‌آلودگی، پایگاههای سلامت و پایش سیار، خودروهای طراحی و بهینه شده و کمک‌های مومنانه کارکنان ارتش برای امدادرسانی به مردم تربت حیدریه در مبارزه با ویروس کرونا بکارگیری شده است.

مرادی بیان کرد: غیورمردان ارتش در روزهای سخت خودشان را نشان دادند و ارتش در کنار مردم خواهد بود، همانطور که در ۸ سال دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد، امروز هم در همه عرصه های مختلف بخصوص در حوادث طبیعی در کنار مردم است، چرا که خوشحالی مردم مایه افتخار ماست و این خدمت برای غیورمردان ارتش شب و روز نمی شناسد.

توزیع بیش از 1100 بسته معیشتی در بخش بایگ تربت حیدریه

از نخستین روزهای رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه بیش از 1100 بسته معیشتی توسط خیرین، حوزه مقاومت بسیج ظفر، مرکز نیکوکاری حضرت موسی بن جعفر علیه السلام و گروه صنعتی معدنی طلای زرمهر بین نیازمندان و متضررین از شیوع کرونا در بخش بایگ توزیع شد.

تهیه و توزیع بیش از 2700 بسته بهداشتی، ضد عفونی معابر سطح شهر بایگ و روستاها، تشکیل تیم های غربالگری و تب سنجی و همچنین توزیع غذای گرم از دیگر اقدامات گروههای جهادی، بسیجیان، خیرین، مرکز نیکوکاری و همچنین گروه صتعتی معدنی طلای زرمهر در بخش بایگ تربت حیدریه است.

توزیع بیش از 800 بسته معیشتی توسط آستان قدس رضوی در تربت حیدریه

علی آخوتد شریف، مسئول کانون خادمیاران آستان قدس رضوی در تربت حیدریه: از آغاز اعلام رزمایش مواسات، همدلی و کمک های مومنانه بیش از 800 بسته معیشتی به ارزش هر بسته 3 میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: همچنین از ابتدای ماه مبارک رمضان 1000 پرس غذای گرم، 2000 پک افطاری، توسط خادمیاران آستان قدس رضوی در تربت حیدریه توزیع شده است.

توزیع 100 بسته موادغذایی توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب محبان الرضا علیه السلام تربت حیدریه

احمد دهقان، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات تربت حیدریه: درپاسخ به فراخوان مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش مواسات وکمکهای مومنانه و درادامه کمکهای مردمی درپویش مومنانه که به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات وموکب محبان الرضا علیه السلام راه اندازی شد، حدود 100 بسته موادغذایی به ارزش 250 میلیون ریال ازمحل نذورات مردمی ومشارکت اداره اوقاف وآستان قدس رضوی تهیه و بین نیازمندان تربت حیدریه توسط خدام الحسین علیه السلام توزیع شد.

توزیع 410 بسته کمک معیشتی و فرهنگی در کدکن

در ادامه مواسات و همدلی، رزمایش کمک مومنانه با محوریت فرهنگیان و برای کمک به دانش آموزان نیازمند منطقه کدکن برگزار شد.

نیکواقبال، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کدکن در این خصوص اظهار داشت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و دستگیری از دانش آموزان نیازمند منطقه، جمعی از فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش منطقه کدکن، درحرکتی خداپسندانه نسبت به اهدای کمک های نقدی و تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع در بین خانواده‌های دانش آموزان بی بضاعت این منطقه اقدام کردند.

وی افزود: در این طرح که در آستانه شب های قدر و به تاسی از اخلاق حسنه یتیم نوازی امیرالمومنین، علی ابن ابیطالب علیه السلام برگزار شد، تعداد ۴۱۰ بسته کمک معیشتی و فرهنگی به ارزش ریالی ۴۰۰ میلیون ریال، شامل مواد غذایی، لوازم التحریر، پوشاک و کفش تهیه و توسط مدیران مدارس در بین دانش آموزان این منطقه توزیع شد.

نیکواقبال در خصوص کمک های انجام شده توسط معلمان این منطقه گفت: در ایامی که مدارس به دلیل شیوع کرونا تعطیل بودند معلمان منطقه کدکن در کنار آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی در فعالیت های خیرخواهانه همچون تامین هزینه خرید کتب درسی برای دانش آموزان نیازمند مشارکت داشتند.

وی احیای روحیه انفاق و ترویج فرهنگ نوع دوستی، همدلی و همراهی با دانش‌آموزان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا را از اهداف برگزاری این طرح برشمرد.

اداره آموزش و پرورش منطقه کدکن زیر نظر اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تعداد ۳۰۰ فرهنگی شاغل و ۲۸۰۰ دانش آموز مشغول به فعالیت می باشد.

بخش کدکن به مرکزیت شهر کدکن ، دارای تعداد ۱۷ روستا، جمعیتی حدود ۱۴ هزار نفر و وسعت تقریبی ۸۰۰ کیلومتر مربع در ۶۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان تربت حیدریه واقع است..

در ادامه عطر خوش نسیم مواسات و همدلی و کمک های مومنانه، قرارگاه مردمی پدافند زیستی شهید حاج قاسم سلیمانی هم مرحله سوم توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی خود را اجرا کرد.

محمود اشرف زاده، مسوول قرارگاه شهید سلیمانی از توزیع ۲۱۰ بسته معیشتی و بهداشتی در شب ۱۹ ماه مبارک رمصان خبر داد و گفت: به یاری خدا تلاش می کنیم تا با کمک خیران و گروههای جهای فرمان مقام معظم رهبری را تا برچیده شدن ویروس منحوس و متقلب کرونا اجرا کنیم و امیدواریم بتوانیم مرحله چهارم را در ایام عید فطر نیز عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد