بدون نظر
 
در دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه؛
نسیم مُواسات و همدلی کوچه های تربت حیدریه را سَرَک می کشد/تاکنون بیش از ۲۰ هزار بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شده است
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۲ ب.ظ
 
با آغاز دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه در تربت حیدریه، بیش از ۱۲۰۰ بسته معیشتی با مشارکت بسیج سازندگی سپاه تربت حیدریه و ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه صبح امروز در حاشیه اجرای دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه، نخستین مرحله این رزمایش توسط قرارگاه محرومیت زدایی و بسیج سازندگی با توزیع بیش از ۱۵۰۰ بسته غذایی هر کدام به ارزش تقریبی ۵ میلیون ریال بین نیازمندان و خانواده های متضرر از کرونا نیز توزیع شد.

سرهنگ پاسدار علی نیک یاد با بیان اینکه تا پیش از آغاز رزمایش کمک مومنانه پایگاهها و حوزه های مقاومت بسیج از اواسط نیمه ماه شعبان در کنار خیرین، گروههای جهادی، هیئتی، طلاب، نهادها و سایر ارگانها، مشغول به اجرای این کارخداپسندانه هستند، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی توسط این گروهها و نهادها بین اقشار آسیب پذیر توزیع شده است.

وی بیان کرد: وقتی عنوان رزمایش مطرح می شود یکی از مراحل رزمایش انجام عملیات روانی در مقابل تبلیغات دشمن است، لذا علی رغم اینکه خودشان در باتلاق کرونا گرفتار شدند هجمه زیادی علیه انقلاب و نهادهای انقلابی به راه انداختند و قصد دارند کشور و حاکمیت را در برابر این ویروس منحوس ناتوان جلوه بدهند.

نیک باد خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اینکه دشمن بداند همه مردم و مسوولین در کنار هم هستند نام رزمایش را مطرح کردند تا همچون حوادث و بلایایی طبیعی نماد اتحاد و همدلی ملت ایران به جهان مخابره شود.

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: این مرحله از رزمایش با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال انجام است که در سطح کشور بیش از یک میلیون و در سطح شهرستان بیش از ۱۲۰۰ بسته غذایی با مشارکت بسیج سازندگی سپاه تربت حیدریه توریع می شود.

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در این مراسم اظهار کرد: ما در جمهوری اسلامی همه آزمون هایی که در حوزه های مختلف اتفاق افتاده بود را تمرین کردیم، اعم از دفاع مقدس، اقدامات ضد امتیتی، تحریم و فشار و تهدید، اما کرونا یک موضوع نوبرانه در این شرایط کشور بود.

علی رستمی بیان کرد: در دو تا سه هفته اول در فصای عمومی و اجتماعی دچار سردرگمی بودیم و هر استان و شهرستان باید خودش را اداره می کرد، لذا برای مواد ضدعفونی و بهداشتی گرفتار بودیم اما بعد از گذشت دو هفته پیک مطالبات انتطارات مردم را پاسخگو بودیم، بنحوی که در شهرستان تولید کننده و صادر کننده ماسک و مواد ضد عفونی بودیم و این نشان ظرفیت بالای مردمی است که به سرعت می تواند با شرایط خود را وقف دهند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۱ نفر در اورژانس ذوالفقاری بستری داریم، افزود: از این تعداد ۸ نفر انان در آی سی یو بستری هستند، از سویی دیگر  آماده کردن اورزانس دوالفقاری، تخلیه بیملرستان نهم دی و فراهم کردن امکانات و راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا بخش عمده ای از مشکلات ما را برطرف کرد و در ادامه با اجرای فاصله گداری اجتماعی امیدواریم در واقع  مدیریت تقاضا و تجهیز مراکز درمانی بود شرایط بهتر شود.

فرماندار تربت حیدریه گفت: در چنین شرایطی دراروپا و امریکا مردم به سوپرمارکت ها هجوم بردند، اما نظام توزیع ما اعم از مردمی و دولتی تا درب منزل آنها رفته و این نشان می دهد نظام توزیع و بازارها هوشمندانه نقش خود را ایفا کردند.

وی بیان کرد: ترویج و بیان کار خیر نوعی معروف است و باید این امور گسترش یابد و نباید مغلوب فضای رسانه ای دشمن شویم، بنابراین از همه دست اندرکاران اعم از سپاه و بسیج، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد و اوقاف و سایر نهادها بدون اینکه حاکمیت به آنها ابلاغی داسته باشد به رسالت و ماموریت خود عمل کردند قدردانی می کنم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
استکبار ستیزی و ولایت محوری از شاخصه های مهم اسلام ناب محمدی صلی الله است کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه در گیر و دار بروکراسی های اداری توزیع ۸ هزار بسته کمک معیشتی بین نیازمندان تربت حیدریه ما مسئول تنظیم بازار و تعدیل قیمت ها هستیم نه تامین بازار تمرکز دولت آمریکا همچنان بر ایران، اسلام و خاورمیانه است/اسرائیل پادگان نظامی ایالات متحده در منطقه است بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود