بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
طرح ساماندهی مشارکت های مردمی محله محور است
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۵ ب.ظ
 
علی رستمی، بر ساماندهی طرح مشارکت های مردمی بصورت محله محوری تاکید کرد و افزود: در این طرح هر محله با محوریت مساجد، هیئت ها و پایگاههای مقاومت بسیج، نیازمندان و متضررین بر اثر شیوع کرونا را شناسایی و پس از جمع آوری کمک های مردمی توسط عوامل همان محل توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در نخستین جلسه کارگروه مشارکت های مردمی طرح کمک های مومنانه، با انتقاد از اینکه نباید مسئولان دولتی را در تشکل های مردم نهاد و فعالیت های مردمی بعنوان رییس یا مسئول معرفی شوند، افزود: قبل از اجرای این طرح و در روزهای نخستین شیوع ویروس کرونا، گروههای مردمی و جهادی، بسیجیان، طلاب و روحانیون و خیرین پای کار آمدند و نسبت به شناسائی و توزیع اقلام و بسته های معیشتی و بهداشتی اقدامات به موقع و متناسبی را انجام دادند.

وی تنها نقد وارده را عدم ساماندهی مشارکت های مردمی عنوان کرد و افزود: در این ایام برخی افراد نیازمند چندین بسته معیشتی از گرووهای مردمی و مراکز نیکوکاری دریافت کرده اند  و این بسته های معیشتی به برخی هم اصلا نرسیده، لذا وظیفه ما و ارگانها و نهاها  این است که با محوریت هر محله متضررین و نیازمندان شناسایی و ساماندهی کنیم.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: چنانچه محوریت هر محله، مساجد و پایگاههای بسیج باشند، در این مکان ها، هیئت امنای مساجد، فرماندهان پایگاههای بسیج، هیئت امنای هیئات مذهبی، خیرین و نیکوکاران محل در یک اقدام هماهنگ افراد متضرر از شیوع کرونا و نیازمندان را شناسایی و خودشان اقدام به توزیع مشارکت های جمع اوری شده همان محل خواهند کرد، اقدامی که در طول دو ما گذشته انجام و هم اکنون در حال انجام است و تنها نیازمند ساماندهی است.

فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اجرای طرح بصورت محله محوری و لزوم ساماندهی کمک ها و مشارکت های مردمی از اجرای مرحله نخست رزمایش کمک های مومنانه خبر داد و گفت: در این مرحله با کمک گروههای جهادی و حوزه های و پایگاههای مقاومت بسیج 1200 بسته معیشتی به ارزش ریالی هر بسته بین 250 تا 500 هزار تومان بین نیازمندان توزیع شد.

سرهنگ علی نیک یاد، اظهار کرد: پیشنهاد می شود در ادامه اجرای طرح ساماندهی مشارکت های مردمی هر محله ضعیف را به محل قوی تر وصل کنیم و بنوعی معین یکدیگر باشند و از  مراکز نیکوکاری و خیرین هر محله در محلات دیگر نیز استفاده بشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام