بدون نظر
 
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه خبر داد؛
رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ در ۱۱:۲۴ ق.ظ
 
سعید فکوری گفت: طی روزهای گذشته حدود ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در محور های مواصلاتی منطقه تربت حیدریه رهاسازی و بیش از 5 هزار نفر نیز اسکان اضطراری یافتند.

سعید فکوری، رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ بیان داشت: تیم های عملیاتی هلال احمر از همان ساعات اولیه شروع بارش ها در سه بخش مرکزی، جلگه رخ و بایگ تربت حیدریه مستقر شدند و کار امداد رسانی به صورت شبانه روزی همچنان در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: طی روزهای گذشته حجم عملیات های جمعیت هلال احمر بسیار بالا بوده و با توجه به امکانات موجود در شهرستان، خوشبختانه توانستیم به تمامی تماس های مربوطه از جمله تماس های مرکز ارتباطی استانی پاسخ دهیم.

فکوری گفت: حدود ۴۰۰ بسته جیره ۷۲ ساعته برای در راه ماندگان تهیه و توزیع شد که شامل برنج طبخ شده و انواع کنسرو جات و وسایل مورد نیاز اضطراری بود.

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه اظهار کرد: ۲۷۰۰ تخته پتو در شهر دپو شده بود که در ۴۸ ساعت گذشته در مراکز اسکان توزیع شد.

وی گفت: پس از بسته شدن جاده محور تربت حیدریه به مشهد حجم زیادی از مسافران در شهر باید اسکان می یافتند و این مسئله حوزه کاری را سنگین می کرد، زیرا ورودی تمام خودروها از سمت جنوب کشور شهر صورت می گرفت اما اجازه تردد در شهر داده نمی شد.

فکوری بیان داشت: ما با ۹ دستگاه عملیاتی و ۳ تیم عملیاتی از استان که به شعبه ما اضافه شد کار امدادرسانی را به مسافران ارائه کردیم.

نجات دو مادر باردار، یک پسر آپاندیسی و دو نفر گرفتار در برف

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه از اتفاقات خاصی که در 72 ساعت گذشته رخ داده، گفت: نجات دو مادر باردار که روز گذشته از روستای نسر بخش رخ توسط آمبولانس های هلال احمر که به بیمارستان منتقل شدند تا انتقال یک پسر خردسال به بیمارستانی در تربت حیدریه به دلیل ابتلا به آپاندیس، بخشی از فعالیت خاص هلال احمر به شمار می رود.

وی افزود: امدادگران توانستند دو نفر گرفتار در داخل خودرو زیر برف را در بخش کدکن که در نیمه های شب شناسایی شدند نجات داده و آنها را به فضایی امن منتقل کنند.

نجات خانواده ای که ۱۲ ساعت گرفتار برف و کولاک بودند

فکوری می افزاید: در دو شب گذشته حدود ۳۰۰ مورد رهاسازی خودروهای گرفتار در برف و بوران را داشته ایم و روز گذشته هم در بخش بایگ، تیم های عملیاتی جهت نجات جان خانواده گرفتار در برف که چیزی حدود ۱۲ ساعت در برف و کولاک مانده بودند وارد عمل شده و با فعالیت یک تیم عملیات، دو تیم کوهستان و یک تیم پیشرو به این منطقه آنها را نجات دادند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود