بدون نظر
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه:
چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۰ ق.ظ
 
محمد حسن زاده گفت: چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در چهار شهرستان تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار و گناباد برگزار می شود.

محمد حسن زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: اولین جشنواره خاتون خورشید در شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه برگزار شد و از سال دوم شهرستان گناباد نیز به جمع برگزار کنندگان این جشنواره اضافه شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تعمیق هنر در میان آحاد مختلف مردم دانست و گفت: در تلاش هستیم که مردم بتوانند در این جشنواره شرکت کنند و صرفا مختص هنرمندان انجمن های هنری نباشد.

دبیر جشنواره خاتون خورشید خاطر نشان کرد: شعر، داستان، نقاشی، خوشنویسی، فیلم، عکس، موسیقی، تئاتر و قرائت قرآن بخش های مختلف این جشنواره هستند و هنرمندان می توانند تا پایان دی ماه آثار خود را ارائه دهند.

به گفته حسن زاده موضوع اصلی جشنواره خاتون خورشید موضوع زن و مادر است و خاتون خورشید لقبی است که به حضزت زهرا (سلام الله علیها) داده شده است.

گفتنی است موضوعاتی که امسال به صورت ویژه مد نظر برگزار کنندگان آن است، مفاخر شهرستان و دیگری موضوع زندگی شهری است.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه بیان داشت: شرکت کنندگان می توانند تا پایان دی ماه در رشته های مختلف آثار خود را به دبیرخانه جشنواره و یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار و گناباد ارائه کنند.

وی افزود: به غیر از بخش موسیقی و تئاتر که به صورت حضوری اجرا می شود سایر رشته ها آثار خود را به صورت غیرحضوری تحویل خواهند داد و بعد از داوری در دهه فجر بخش شهرستانی این جشنواره به کار خود پایان می دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه بیان داشت: از هر جشنواره ای که برگزار می شود سه اثر به جشنواره منطقه ای معرفی می شوند که جشنواره منطقه ای موسیقی در شهرستان رشتخوار، شعر و داستان در مه ولات، فیلم و عکس در گناباد و جشنواره منطقه ای تئاتر در تربت حیدریه برگزار خواهد شد.

حسن زاده گفت: جشنواره منطقه ای خاتون خورشید بعد از انتخابات از ۵ تا ۹ اسفند برگزار خواهد شد.

دبیر برگزاری جشنواره خاتون خورشید خاطر نشان کرد: آنچه برای ما به عنوان برگزار کنندگان مهم می باشد، نفوذ و ورود هنر و ادب به میان آحاد مختلف مردم است و امیدواریم هر سال بر تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره افزوده شود.

وی افزود: در سال گذشته با یک رشد ۷۰ درصدی شرکت کننده روبرو بوده ایم و پیش بینی می کنیم این رشد امسال به ۱۰۰ درصد برسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث