بدون نظر
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه:
چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۰ ق.ظ
 
محمد حسن زاده گفت: چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در چهار شهرستان تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار و گناباد برگزار می شود.

محمد حسن زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: اولین جشنواره خاتون خورشید در شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه برگزار شد و از سال دوم شهرستان گناباد نیز به جمع برگزار کنندگان این جشنواره اضافه شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تعمیق هنر در میان آحاد مختلف مردم دانست و گفت: در تلاش هستیم که مردم بتوانند در این جشنواره شرکت کنند و صرفا مختص هنرمندان انجمن های هنری نباشد.

دبیر جشنواره خاتون خورشید خاطر نشان کرد: شعر، داستان، نقاشی، خوشنویسی، فیلم، عکس، موسیقی، تئاتر و قرائت قرآن بخش های مختلف این جشنواره هستند و هنرمندان می توانند تا پایان دی ماه آثار خود را ارائه دهند.

به گفته حسن زاده موضوع اصلی جشنواره خاتون خورشید موضوع زن و مادر است و خاتون خورشید لقبی است که به حضزت زهرا (سلام الله علیها) داده شده است.

گفتنی است موضوعاتی که امسال به صورت ویژه مد نظر برگزار کنندگان آن است، مفاخر شهرستان و دیگری موضوع زندگی شهری است.

رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه بیان داشت: شرکت کنندگان می توانند تا پایان دی ماه در رشته های مختلف آثار خود را به دبیرخانه جشنواره و یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار و گناباد ارائه کنند.

وی افزود: به غیر از بخش موسیقی و تئاتر که به صورت حضوری اجرا می شود سایر رشته ها آثار خود را به صورت غیرحضوری تحویل خواهند داد و بعد از داوری در دهه فجر بخش شهرستانی این جشنواره به کار خود پایان می دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه بیان داشت: از هر جشنواره ای که برگزار می شود سه اثر به جشنواره منطقه ای معرفی می شوند که جشنواره منطقه ای موسیقی در شهرستان رشتخوار، شعر و داستان در مه ولات، فیلم و عکس در گناباد و جشنواره منطقه ای تئاتر در تربت حیدریه برگزار خواهد شد.

حسن زاده گفت: جشنواره منطقه ای خاتون خورشید بعد از انتخابات از ۵ تا ۹ اسفند برگزار خواهد شد.

دبیر برگزاری جشنواره خاتون خورشید خاطر نشان کرد: آنچه برای ما به عنوان برگزار کنندگان مهم می باشد، نفوذ و ورود هنر و ادب به میان آحاد مختلف مردم است و امیدواریم هر سال بر تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره افزوده شود.

وی افزود: در سال گذشته با یک رشد ۷۰ درصدی شرکت کننده روبرو بوده ایم و پیش بینی می کنیم این رشد امسال به ۱۰۰ درصد برسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد