بدون نظر
 
تاریخ انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ در ۹:۵۹ ق.ظ
 

شعبانی:
شفافیت در شورای پنجم اسلامی شهر تربت حیدریه

پایگاه خبری میرزا خبرSeptember 17, 2019

به دنبال یادداشتی که با عنوان “نمره شفافیت شورای اسلامی شهر تربت حیدریه چند است؟” در پایگاه خبری میرزاخبر منتشر گردید ؛ پس از آن ،این پایگاه خبری از هفت نفر عضو پنجمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه پیرامون موضوع #شفافیت_شورای_شهر با محوریت مؤلفه های نگاشته شده در این یادداشت پرسش نموده است.

در ادامه می توانید پاسخ اعضای شورای شهر تربت حیدریه را پیرامون #شفافیت_شورای_شهر مطالعه فرمائید.

وقفی رئیس شورای شهر تربت حیدریه

◾سید مهدی وقفی، رئیس شورای شهر تربت حیدریه در پاسخ گفت:

در خصوص آن مطالب باید بگویم که جلسات شورا در روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته در ساعت ۱۹الی ۲۱ برگزار می شود و چنانچه شهروندان عزیز خواستار حضور در جلسات باشند،هیچ منعی ندارد.

فقط به دلیل ظرفیت محدود در پذیرش، به همان تعداد صندلی موجود امکان حضور داشته و شهروندان متقاضی شرکت قبل از جلسه باید با دفتر شورای شهر هماهنگی لازم را انجام دهند‌.

◼️وی در تشریح حقوق اعضای شورای اسلامی شهر توضیح را داد:

همانطور که می دانید حقوق اعضا بر اساس ساعت حضور آنها، تحت عنوان حق الجلسه محاسبه می شود که حدودا برای هر ساعتی پنجاه و پنج هزارتومان پرداخت می شود.

◾وی پیرامون محدوده‌ی حقوق اعضاء شورا نیز بیان داشت:پرداختی در ماه به طور خالص سه میلیون تومان می باشد.

البته ناگفته نماند که همکاران ما در ماه بیشتر از صد ساعت درگیر این نشست ها هستند و این مبالغ در قالب بخشنامه ای مصوب در بالادست محاسبه می شود.

◾وقفی نیز در خصوص شفافیت آراء هم اظهار داشت:

آراء که بستگی به نظر همکاران شورا و بنا به موضوع آن، بعضاً شفاف و در موارد خاص و محدود به صورت کتبی رأی گیری صورت می گیرد. اما بنده با شفافیت آراء کاملا موافق هستم.

◻️وی در مورد شرح مکتوب جلسات نیز توضیح می دهد:

به علت اینکه ممکن است خواندن مشروح جلسات از حوصله خوانندگان خارج باشد؛ خلاصه موارد مطرح شده در جلسات را روابط عمومی شورا اطلاع رسانی کرده ،اما اگر ضرورت داشته باشد؛کل چکیده موارد را انتشار خواهیم داد.

محمد امانی ، رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی شورای اسلامی شهر

◼️محمد امانی؛ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر با اعلام موافقت خود برای ایجاد ساز و کاری برای شفافیت در شورای شهر؛می گوید:

من با تمام مواردی که در یادداشت عنوان شده، موافقم و هیچ مشکلی با شفافیت و شفاف سازی ها ندارم.

◼️وی در ادامه افزود:

پرداختن فقط تنها به مدیریت شهری در بین این همه دستگاه های دولتی و خدماتی آن هم با این هجمه زیاد در فضای مجازی؛ جز از بین رفتن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی تاکنون سودی در بر نداشته است.

◾امانی معتقد است اگر شفاف سازی ها عادلانه در بین تمامی دستگاهها باشد؛ تاثیر مثبتی خواهد داشت. اما اگر فقط هدف از شفاف سازی فقط پرداختن به شورا و شهرداری با این همه مشکلات باشد،گمان نمی کنم به جایی برسیم و نباید در سایه ی این موضوعات سایر دستگاههای اجرایی که اتفاقا آنها باید پاسخگو باشند مورد غفلت قرار بگیرند .

◼️وی با انتقاد از روند مطالبات رسانه ای برخی خبرگزاری ها در شهرستان گفت:

بهترین کار رسانه ها، پرداختن به موضوع و به سرانجام رساندن آن است. باید رسانه ها با پیگیری های جدی خود مسایل را به سرانجام برسانند تا نتیجه آن را مردم ببینند و الا عنوان کردن موضوعات و رها کردن آن توسط رسانه ها، کم کم عادت شده و مسئولان را هم بی تفاوت می کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر این را نیز بیان داشت:

من به شفافیت همراه با برخورد قاطع و سریع دستگاه قضا کاملا موافق هستم و اگر اینگونه نباشد ،باعث لوث شدن قضایا و کاهش اعتماد مردم و سرمایه اجتماعی می شود.

◼️وی در شرح شفافیت شورای اسلامی شهر تربت حیدریه می گوید:

البته شورا چیزی را برای مخفی کردن ندارد و تمام مصوبات شورا در سایت شورا قرار گرفته و قابل رویت است. شورای شهر جز همین مصوبات چیزی ندارد.

◾وی اذعان کرد: بعضاً اتفاقاتی افتاده که شورا ضمن پیگیری آنها ، پرداختن به آنها در فضای رسانه ای و مجازی را جهت حفظ آرامش و مصلحت اندیشی ها مراعات نموده است .

◼️امانی در پایان گفت:

موضوع اینست که شفافیت فقط از آنِ شورا و شهرداری نیست و باید رسانه ها کمک کنند که شورای شهر را جدای از شهرداری ببینند و متاسفانه در کنار هم قرار دادن شورا و شهرداری حتما برای شورا و شهر آفت هایی داشته و دارد که جبران ناپذیر خواهد بود و میتوان به این موضوع نیز پرداخت .

🔷علی ای حال،طرح ایجاد سامانه شفافیت برای شورا و همه دستگاهها بسیار خوب است و من حتماً از آن استقبال می کنم.

نادر سلیمانی ، ریاست کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر

◼️نادر سلیمانی رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نیز در پاسخ می

گوید:

چه خوب است بعضی افراد که شبکه های مجازی را پلکانی برای انتقام جوئی در پی خواسته های ناحق خود قرار می دهند؛ از این شیوه ها(اشاره به یادداشت اهمیت شفافیت شورا)استفاده کنند؛ تاسود حاصل از آن نصیب شهر و شهروندان شود.

◾وی می افزاید:

تهمت ،نشر اکاذیب و ترویج بی اعتمادی در شهروندان باعث توقف و کندی کار می شود و یک این خدمت نیست.

◼️نادر سلیمانی در بخش دیگری از صحبت های خود می گوید:

من شخصاً شفاف سازی را یک اعتماد سازی می دانم و تاکنون تلاش های خودم را انجام دادم. اگرچه هنوز با این امر خیلی فاصله داریم اما هم در جلسات گفته ام و هم در گفتار و نوشتارم از این کار کوتاهی نکردم.

◼️سلیمانی خاطر نشان می کند:

موارد اعلامی شما درست است. اما یک مورد در شورای چهارم و پنجم جایگاهی ندارد و خود شما هم می دانید؛مثل تصمیمی که اعضا از آن منتفع شوند! اگر موردی بوده باید اعلام شده تا مردم بدانند.

✔️آرزوی من این است که موافقین و مخالفین مصوبه شورا همراه با دلایل ومستندات، به اطلاع شهروندان برسد. چون تاکنون در این مورد چند نوبت مصلحت اندیشی شده و تغییر نظرات، صدمات و ضرر هایی را به دنبال داشته است.

◾وی می افزاید:

در زمان ریاست اینجانب خیلی تاکید جدی بر حضور به موقع افراد درجلسات داشتم و برای حضور شهروندان عزیز در جلسات چندین نوبت اطلاع رسانی شد،اما متاسفانه استقبال نشد و الان هم مشکلی برای حضور شهروندان عزیز درجلسات شورا وجود ندارد و از این اتفاق استقبال می کنیم.

◼️سلیمانی در پایان افزود:

به هرحال من موافق موارد پیشنهادی شما هستم و در مورد اینکه فرمودید ۴ نفر از اعضاء محترم از اطلاعات پاک شده خبری نداشتند؛کسی با بنده تماسی نگرفته و ضمن اینکه کاملا من در اولین روز مطلع بودم و قبل از آن هم، پیشنهادات احتمالی را به دوستان گفته بودم و این مورد جای بحث دارد. مجدد از این اقدام شما تشکر می کنم.

علی محمد اله یاری ، ریاست کمیسیون اصناف و محلات شورای اسلامی شهر

◼️علی محمد اله یاری عضو دیگر شورای اسلامی شهر می گوید:

ما کمیسیون شفافیت را در شورای عالی تشکیل داده ایم و در برنامه شورای اسلامی شهر تربت حیدریه ،هم در نظر داشتیم.

◾وی در ادامه بیان داشت :

در خصوص حضور خبرنگاران، شما هر جلسه ای که بخواهید، می توانید حضور داشته باشید. برای شما و بقیه منفی نیست؛بسیار خوب هم هست.

وی این نکته را هم گفت که؛ پیشنهاد می دهم جهت دهی خود را بیشتر به سمت برنامه های مهم و موثر در توسعه شهر و مسائل فرهنگی هدایت دهید.

◼️وی در پایان پس از سوال خبرنگار مبنی بر اعلام موافقت یا مخالفت خود در خصوص اجرای سامانه شفافیت شورا ؛ گفت:

من موافق هر طرح در شورا ،شهرداری و هر نهادی که هم باعث شفافیت و هم اصلاح فرآیند ها شود،هستم.

مهسا رمضان پور ، ریاست کمیسیون عمران و شهرسازی و نائب رئیس شورای اسلامی شهر

◼️مهسا رمضان پور،نائب رییس شورای اسلامی شهر نیز گفت: کاملا موافق شفافیت آراء هستم.

◾وی در ادامه خبر داد :

در تاریخ ٩٧/١٢/١۵ از طرف فرمانداری تربت حیدریه پیرو نامه ارسالی دفتر امور شهری و شوراها، اعلام شد که در ذیل هر مصوبه، رای موافق و مخالف اعضای محترم شورا صریحاً اعلام گردد.

◾ رمضان پور اظهار داشت :

از نظر اینجانب بلامانع است که مصوبات شورا با قید آراء و ذکر نام اعضا در اختیار خبرنگاران عزیز قرار گیرد تا همشهریان گرامی از جزییات مطلع شوند.

◾وی در پایان تاکید کرد:

موضوع شفافیت آراء کاملا به حق و صحیح است، قاطعانه مطالبه کنید تا شفاف سازی صورت پذیرد و آراء مصلحتی آشکار گردد!

احمد وطن دوست ، ریاست کمیسیون خدمات شهری و خزانه دار شورای اسلامی شهر

◼️احمد وطن دوست ، خزانه دار شورای اسلامی شهر پاسخ داد:

کاملا با شفافیت در برنامه های اجرایی حوزه شورای شهر موافق هستم ، نه در حال حاضر بلکه جزء خواسته های اینجانب بوده است

رامین مصطفوی ، نماینده شورای شهر تربت حیدریه در شورای شهرستان و منشی شورای اسلامی شهر

◼️رامین مصطفوی اما یکی دیگر از اعضاء شورا می گوید:

ما چیزی را برای پنهان کردن از مردم نداریم و باید مردم از صفر تا صد همه امور باخبر باشند. همه ما باید طبق قانون در شورای اسلامی شهر عمل کرده و مردم از همه چیز اطلاع پیدا نمایند.

⚪با توجه به حمایت قاطع تمامی اعضای دوره‌ی پنجم شورای اسلامی شهر تربت حیدریه با شفافیت در عملکرد شورای شهر پایگاه خبری میرزا خبر و جریان مردمی عدالتخواه شهرستان آماده همکاری کامل برای راه اندازی سامانه ای جهت #شفافیت عملکرد شورای اسلامی شهر تربت حیدریه می باشد.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود