بدون نظر
 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مطرح کرد؛
انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است
تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۵ ق.ظ
 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه، آموزش سواد فضای مجازی برای والدین و خانواده ها را یک ضرورت دانست و افزود: متاسفانه امروز بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی از این طریق و در درون خانه ها متولد می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد امانی صبح امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: ارائه و گسترش آموزشهای لازم برای والدین عامل مهمی در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

 

وی آموزش سواد فضای مجازی برای والدین و خانواده ها را یک ضرورت دانست و افزود: متاسفانه امروز بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی از این طریق و در درون خانه ها متولد می شود.

 

امانی خاطر نشان کرد: امروز بدلیل بی توجهی همه دستگاههای مسئول و والدین، در بین نوجوانان و جوانان آسیب های فراوانی وجود دارد که برای مقابله با آن همکاری همه جانبه دستگاههای متولی را می طلبد و همه حوزه هایی که وظیفه ذاتی آنها پرداختن به این موضوعات هست باید بصورت جدی ورود کنند.

 

وی با انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب جدی فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان اظهار کرد: متاسفانه امروز آسیب در خانه ها از طریق فضای مجازی که فرزندان ما با آن سرگرم هستند بسیار خطرناک تر از محیط بیرون شده و قطعا متولیان امر و کسانی که در این خصوص مسئولیتی دارند باید بیش از پیش به آن بپردازند.

 

شایان ذکر است در این جلسه آخرین برنامه ریزی ها برای برگزاری دومین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه مورد بررسی قرار گرفت.

 

این مسابقات از ولادت حضرت رسول اکرم(صلی الله) آغاز و تا ایام پیروزی انقلاب اسلامی در قالب قریب به ۳۰ رشته ورزشی آقایان و بانوان و توانخواهان جسمی و حرکتی ادامه خواهد داشت.

 

همچنین در این جلسه برای برگزاری کلاسهای آموزش خانواده با همکاری آموزش و پرورش و در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه فضای مجازی و سواد رسانه ای، اعتیاد و مواد مخدر و رفتارهای پر خطر نوجوانان و همچنین برگزاری همایش هایی در همین خصوص برای عموم تصمیم گیری شد تا با همکاری سایر دستگاهها برگزار شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود