بدون نظر
 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مطرح کرد؛
انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است
تاریخ انتشار : ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۲۵ ق.ظ
 
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه، آموزش سواد فضای مجازی برای والدین و خانواده ها را یک ضرورت دانست و افزود: متاسفانه امروز بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی از این طریق و در درون خانه ها متولد می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد امانی صبح امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: ارائه و گسترش آموزشهای لازم برای والدین عامل مهمی در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی به شمار می رود.

 

وی آموزش سواد فضای مجازی برای والدین و خانواده ها را یک ضرورت دانست و افزود: متاسفانه امروز بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی از این طریق و در درون خانه ها متولد می شود.

 

امانی خاطر نشان کرد: امروز بدلیل بی توجهی همه دستگاههای مسئول و والدین، در بین نوجوانان و جوانان آسیب های فراوانی وجود دارد که برای مقابله با آن همکاری همه جانبه دستگاههای متولی را می طلبد و همه حوزه هایی که وظیفه ذاتی آنها پرداختن به این موضوعات هست باید بصورت جدی ورود کنند.

 

وی با انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب جدی فضای مجازی برای نوجوانان و جوانان اظهار کرد: متاسفانه امروز آسیب در خانه ها از طریق فضای مجازی که فرزندان ما با آن سرگرم هستند بسیار خطرناک تر از محیط بیرون شده و قطعا متولیان امر و کسانی که در این خصوص مسئولیتی دارند باید بیش از پیش به آن بپردازند.

 

شایان ذکر است در این جلسه آخرین برنامه ریزی ها برای برگزاری دومین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه مورد بررسی قرار گرفت.

 

این مسابقات از ولادت حضرت رسول اکرم(صلی الله) آغاز و تا ایام پیروزی انقلاب اسلامی در قالب قریب به ۳۰ رشته ورزشی آقایان و بانوان و توانخواهان جسمی و حرکتی ادامه خواهد داشت.

 

همچنین در این جلسه برای برگزاری کلاسهای آموزش خانواده با همکاری آموزش و پرورش و در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حوزه فضای مجازی و سواد رسانه ای، اعتیاد و مواد مخدر و رفتارهای پر خطر نوجوانان و همچنین برگزاری همایش هایی در همین خصوص برای عموم تصمیم گیری شد تا با همکاری سایر دستگاهها برگزار شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است