بدون نظر
 
رییس اداره صنعت و معن تربت حیدریه عنوان کرد:
واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ساماندهی می شوند
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: ساماندهی و رفع مشکلات قانونی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب شهرستان تربت حیدریه از برنامه های اولویت دار اتاق اصناف در سال جاری خواهد بود.

مهدی عباسپور ررییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در این شهرستان اعلام کرد: در این راستا تعیین تکلیف فاقدین پروانه کسب در سطح شهرستان با همکاری واحد بازرسی و نظارت اصناف، اتحادیه و دایره نظارت بر اماکن عمومی بعنوان یکی از برنامه های عملیاتی سال ۹۸ در دستور کار است.

 

وی با اشاره به آمار بالای تخلفات صنفی واحدهای فاقد مجوز از جمله گرانفروشی و عدم صدور فاکتور فروش، افزود: همکاری مشترک اتحادیه، اتاق اصناف، دایره نظارت بر اماکن عمومی با ادارات و کمیسیون نظارت شهرستان در حسن اجرای قانون نظام صنفی بویژه ساماندهی واحدهای فاقد مجوز بسیار حائز اهمیت است.

 

عباسپور تاکید کرد: شناسایی واحدهای بدون پروانه کسب در اولویت کاری بازرسین اتاق اصناف قرار گرفته که پس از شناسایی این واحدها با صدور برگه های اخطاریه به متصدیان واحدهای صنفی ۱۵ روز مهلت داده می شود تا با مراجعه به اتحادیه مربوطه نسبت به دریافت پروانه کسب واحد صنفی خود اقدام کنند.

 

رئیس کمیسیون نظارت شهرستان تربت حیدریه تصریح کرد: واحد‌های فاقد پروانه کسب بر اساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی، ضمن معرفی به اداره نظارت بر اماکن عمومی و با هماهنگی با بازرسین واحد بازرسی و نظارت اصناف نسبت به پلمپ واحدهای صنفی بدون پروانه کسب اقدام خواهند کرد

 

وی در ادامه  از ‌آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید و ایام محرم خبر داد و گفت: بازرسین اداره به همراه بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی و اتحادیه های صنفی و ناظرین افتخاری در این طرح همکاری دارند.

 

عباسپور اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید تقاضا برای خرید اقلام مورد نیاز این ایام، مواد پروتئینی و حبوبات از قبیل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن و اقلامی مانند قند و شکر و ظروف یکبار مصرف و همچنین لوازم التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی افزایش می یابد.

 

وی افزود: در این راستا، به منظور بازرسی و نظارت برقیمت، تامین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت دار این ایام «طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و ماه محرم» برای جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی در سطح شهرستان با محوریت این اداره اجرا می شود.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تربت حیدریه افزود: این طرح با هدف نظارت بر شرکت های پخش، صنوف مرتبط مانند خوار و بار واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام مورد نیاز این ایام وهمچنین نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزشی علمی و سایر آموزشگاه ها، مهد کودک ها و پیش دبستانی ها ومدارس غیر انتفاعی در اخذ شهریه ها، نظارت ویژه بر تعیین و رعایت نرخ سرویس های ایاب و ذهاب مدارس برگزار می شود.

 

وی همچنین ممانعت از فروش اجباری کالا به همراه دفترچه های دانش آموزی،‌ بر حمل ونقل درون شهری با توجه به افزایش تقاضا در تردد دانش آموزان،‌ جلوگیری از توزیع و فروش لوازم التحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بی کیفیت با رویکرد حمایت از تولید داخل و تسریع در رسیدگی به شکایات و پرونده های متشکله با همکاری اداره تعزیرات حکومتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

 

رییس کمیسیون نظارت شهرستان تربت حیدریه تاکید کرد: بر اساس قانون نظام صنفی کلیه واحد صنفی ملزم به درج قیمت کالا و نصب نرخنامه در معرض دید عموم و همچنین ارائه فاکتور و صورتحساب به مشتری می باشند.

 

وی اظهار کرد: سامانه ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت در طول طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه