بدون نظر
 
رییس اداره صنعت و معن تربت حیدریه عنوان کرد:
واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ساماندهی می شوند
تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه گفت: ساماندهی و رفع مشکلات قانونی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب شهرستان تربت حیدریه از برنامه های اولویت دار اتاق اصناف در سال جاری خواهد بود.

مهدی عباسپور ررییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب در این شهرستان اعلام کرد: در این راستا تعیین تکلیف فاقدین پروانه کسب در سطح شهرستان با همکاری واحد بازرسی و نظارت اصناف، اتحادیه و دایره نظارت بر اماکن عمومی بعنوان یکی از برنامه های عملیاتی سال ۹۸ در دستور کار است.

 

وی با اشاره به آمار بالای تخلفات صنفی واحدهای فاقد مجوز از جمله گرانفروشی و عدم صدور فاکتور فروش، افزود: همکاری مشترک اتحادیه، اتاق اصناف، دایره نظارت بر اماکن عمومی با ادارات و کمیسیون نظارت شهرستان در حسن اجرای قانون نظام صنفی بویژه ساماندهی واحدهای فاقد مجوز بسیار حائز اهمیت است.

 

عباسپور تاکید کرد: شناسایی واحدهای بدون پروانه کسب در اولویت کاری بازرسین اتاق اصناف قرار گرفته که پس از شناسایی این واحدها با صدور برگه های اخطاریه به متصدیان واحدهای صنفی ۱۵ روز مهلت داده می شود تا با مراجعه به اتحادیه مربوطه نسبت به دریافت پروانه کسب واحد صنفی خود اقدام کنند.

 

رئیس کمیسیون نظارت شهرستان تربت حیدریه تصریح کرد: واحد‌های فاقد پروانه کسب بر اساس ماده ۲۷ قانون نظام صنفی، ضمن معرفی به اداره نظارت بر اماکن عمومی و با هماهنگی با بازرسین واحد بازرسی و نظارت اصناف نسبت به پلمپ واحدهای صنفی بدون پروانه کسب اقدام خواهند کرد

 

وی در ادامه  از ‌آغاز طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید و ایام محرم خبر داد و گفت: بازرسین اداره به همراه بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی و اتحادیه های صنفی و ناظرین افتخاری در این طرح همکاری دارند.

 

عباسپور اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و شروع سال تحصیلی جدید تقاضا برای خرید اقلام مورد نیاز این ایام، مواد پروتئینی و حبوبات از قبیل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن و اقلامی مانند قند و شکر و ظروف یکبار مصرف و همچنین لوازم التحریر، کیف، کفش و سایر ملزومات تحصیلی افزایش می یابد.

 

وی افزود: در این راستا، به منظور بازرسی و نظارت برقیمت، تامین و توزیع و ارائه به موقع کالا و خدمات اولویت دار این ایام «طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس و ماه محرم» برای جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی در سطح شهرستان با محوریت این اداره اجرا می شود.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان تربت حیدریه افزود: این طرح با هدف نظارت بر شرکت های پخش، صنوف مرتبط مانند خوار و بار واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام مورد نیاز این ایام وهمچنین نظارت بر عملکرد مؤسسات آموزشی علمی و سایر آموزشگاه ها، مهد کودک ها و پیش دبستانی ها ومدارس غیر انتفاعی در اخذ شهریه ها، نظارت ویژه بر تعیین و رعایت نرخ سرویس های ایاب و ذهاب مدارس برگزار می شود.

 

وی همچنین ممانعت از فروش اجباری کالا به همراه دفترچه های دانش آموزی،‌ بر حمل ونقل درون شهری با توجه به افزایش تقاضا در تردد دانش آموزان،‌ جلوگیری از توزیع و فروش لوازم التحریر خارجی و داخلی فاقد استاندارد و بی کیفیت با رویکرد حمایت از تولید داخل و تسریع در رسیدگی به شکایات و پرونده های متشکله با همکاری اداره تعزیرات حکومتی را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

 

رییس کمیسیون نظارت شهرستان تربت حیدریه تاکید کرد: بر اساس قانون نظام صنفی کلیه واحد صنفی ملزم به درج قیمت کالا و نصب نرخنامه در معرض دید عموم و همچنین ارائه فاکتور و صورتحساب به مشتری می باشند.

 

وی اظهار کرد: سامانه ۱۲۴ ستاد خبری اداره صنعت، معدن و تجارت در طول طرح به منظور تسریع در رسیدگی به امور، بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی است.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر