بدون نظر
 
رییس اداره اوقاف تربت حیدریه:
موقوفات باید به سمت نیازهای اجتماعی جامعه سوق داده شود
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ در ۱:۲۱ ب.ظ
 
رییس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه با بیان اینکه موقوفات جدید باید جامعه محور باشند، افزود: با توجه به نیازهای امروز جامعه در حوزه های اجتماعی، می طلبد تا خیرین و واقفان نیات خود را بر آن اساس به ثبت برسانند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام جعفر نوائیان سررود، رییس اداره اوقاف تربت حیدریه صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: وظایفی که بر عهده اوقاف است در سه بعد موقوفات، بقاع متبرکه و قرآن تعریف می‌شود و سعی شده در هر سه حوزه با رعایت قوانین و دستورالعملها و همکاری های واقفان، خیرین و مردم گامی اثر گذار برداریم.

 

وی با بیان اینکه موقوفات جدید باید جامعه محور باشند، افزود: با توجه به نیازهای امروز جامعه در حوزه های اجتماعی می طلبد تا خیرین و واقفان نیات خود را بر آن اساس به ثبت برسانند.

 

نوائیان خاطر نشان کرد: بر همین اساس و در محل اداره اوقاف شهرستان اتاق مشاوره وقف راه اندازی شده تا افرادیکه برای اجرای نیات موقوفه خود مراجعه می کنند ابتدا با نیازهای جامعه آشنا شده و سپس نیات خود را به ثبت برسانند.

 

رییس اوقاف تربت حیدریه گفت: تاکنون توانستیم برخی نیات واقفان را بر اساس نیاز روز جامعه برگردانیم و برخی دیگر که اصرار به اجرای نیت خود داشتند را نیز به احداث حداقل یک باب مغازه یا کارگاه برای رفع هزینه های وقف و یا نیازمندان اطراف موقوفه  مجاب کنیم.

 

وی به تشکیل انجمن های یاوران وقف اشاره کرد و افزود: بر همین اساس تشکیل انجمن های یاوران وقف در دستور کار قرار گرفته که انجمن یاوران وقف حوزه های علمیه تشکیل و طبق رایزنی های انجام شده با کمیته امداد، بهزیستی، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، برخی انجمن های دیگر در حال راه اندازی است.

 

رییس اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه به موضوع بقاع متبرکه و امام زادگان اشاره کرد و بیان داشت: ۳۸ بقعه یعنی بیش از ۱۰ درصد بقاع متبرکه خراسان رضوی در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه از اداره ثبت اسناد و سازمان اوقاف دارای شناسه تفصیلی هستند.

 

نوائیان در بخشی دیگر به برگزاری ویژه برنامه استانی غدیر خم در تربت حیدریه اشاره کرد و افزود: ویژه برنامه استانی غدیر خم با پیاده روی نمادین کاروان سادات و اقشار مختلف مردم صبح روز عید غدیر خم از میدان مرکزی به سمت بقعه متبرکه بی بی حسنیه برگزار و در ادامه مدعوین از برنامه های فرهنگی، سخنرانی و مولودی خوانی مداحان اهل بیت علیه السلام بهره مند خواهند شد.

 

حوزه كاري اداره اوقاف تربت حيدريه شامل سه شهرستان تربت حيدريه، زاوه و مه ولات مي شود و غالب موقوفات اين منطقه شامل زمين، درخت، ملك مسكوني و تجاري است

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The Simple Most useful Strategy To Use For games Revealed Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد