بدون نظر
 
گفت و گو با حافظ کل قرآن؛
امیدوارم مهجوریت قرآن به انس دائمی با قرآن تبدیل شود
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۱:۱۳ ق.ظ
 
ملیحه سادات نقیبی حافظ کل قرآن کریم گفت: آرزو دارم که مهجوریت قرآن به انس دائمی با قرآن تبدیل شود و بتوانیم قرآن را در تمام مراحل زندگی به صورت عملی پیاده و روزی برسد که از این سفره پر فیض قرآن همه بهره ببریم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در کشور یکی از مطالبات مهم و جدی مقام معظم رهبری است که در جلسات مختلف با مسئولان و چهره‌های فرهنگی و قرآنی کشور آن را مطرح کرده و به شدت برآن تاکید می‌کنند، رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ در جمع فعالان قرآنی کشور به منظور رشد و شکوفایی فرهنگی جامعه، تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم را خواستار شدند.

 

بر همین اساس گفتگوی با یکی از حافظان قرآن کریم در شهرستان تربت حیدریه ترتیب دادیم که در ذیل آن را می خوانیم.

 

لطفاخودتان را معرفی کنید؟

اینجانب ملیحه سادات نقیبی در یک خانواده مذهبی و قرآنی در شهرستان تربت حیدریه پرورش یافتم و هم اکنون در موسسه فرهنگی قرآن و عترت زلال نور به عنوان مدرس قرآن و مسئول آموزش مشغول خدمت هستم.

 

چند سال است که در امر حفظ قرآن فعالیت دارید؟

حدود ده سال است که مشغول فراگیری و تعلیم قرآن کریم به قرآن آموزان عزيز می باشم.

 

چه شد که حافظ کل قرآن شدید؟

از کودکی نوای تلاوت قرآن کریم که مرحوم پدرم سحرگاهان تلاوت می کردند در گوشم تداعی لحظات دلنشینی را می داد، از همراهی مادرم در دوره های قرآن لذت می بردم، در سال ۷۷ در کلاسهای تجوید قرآن شرکت کردم و در سال ۸۷ وارد کلاس حفظ قرآن شدم و به حول و قوه الهی و مصداق آیه ( فان مع العسر یسرا) توانستم حافظ کل قرآن شوم.

 

از چه وقت شروع به حفظ قرآن کردید و روش شما در حفظ قرآن چگونه بود؟
از سال ۸۷ که وارد کلاس حفظ شدم با تشویق استاد حفظ  آقای مرادی و حمایت های مدیر موسسه استاد اسماعیل زاده توانستم در طی دو سال و دو ماه کل قرآن را حفظ کنم که به همان روش چند بار تکرار آیات برای حفظ و مرور روزانه محفوظات بود.

در طی دوره حفظ تجربه روزی ۷ صفحه حفظ قرآن را هم داشته ام و در پایان حفظ از محضر استاد برجسته مهدی حسنی بهره بردم و توانستم به تثبیت قرآن کریم به روش کامپیوتری ادامه دهم به این صورت که هر آیه از قرآن را شناسایی کرده و سوال از هر صفحه قرآن را بصورت کد صفحه و آیات پاسخ دهم.

 

در مسابقات قرآنی چه رتبه هایی کسب نموده اید؟

سه سال رتبه حفظ کل مسابقات اوقاف تربت حیدریه، رتبه های اول استانی در یک جزء ،۱۰ جزء و ۲۰ جزء

 

به نظر شما بهترین سن برای حفظ قرآن چه سنی است؟

هیچ سنی برای یادگیری قرآن دیر نیست اما بهترین زمان برای یادگیری کودکی است، زیرا یادگیری قرآن درکودکی مانند حک کردن آیات بر روی سنگ است که از ذهن آنها هيچ وقت فراموش نمی شود.

 

چه توصیه ای برای نوجوانان و جوانان دارید؟ از آنها می خواهم قدر لحظات و عمر با ارزش خود را دانسته و در مسیر تعلیم و تعلم قرآنی پیشقدم باشند تا هم برکت لحظات زندگيشان باشد و هم اینکه موجب سعادت دنیوی و اخروی شان شود.

 

با توجه به هجمه های فرهنگی و سیاسی جامعه حضور فعال نوجوانان و جوانان فرهیخته قرآنی بی شک می تواند در پیروزی اسلام و موفقیت کشور عزیزمان مثمرثمر باشد.

 

هم اکنون در زمینه قرآن چه فـــعالیتهایی دارید؟

به عنوان مسئول آموزش زیر نظر مدیریت موسسه زلال نور استاد اسماعیل زاده برنامه ریزی بیش از چهل کلاس فرهنگی قرآنی در موسسه  را به عهده دارم و در کلاس تدریس تثبیت حفظ کل قرآن کریم نیز فعالیت می کنم.

 

چه درخواستی از والدین دارید؟

با توجه به اینکه در موسسه زلال نور برای سنین ۳ تا ۷۰ سال کلاسهای متنوعی در زمینه حفظ تفسیر، تجدید، مشاوره، مهارتهاي زندگی، طب اسلامی، هنرهای اسلامی ایرانی داریم از تمامی هم وطنان و خانواده های تقاضا داریم برای هر چه پربارتر شدن اوقات فراغت خود و فرزندانشان در این کلاس هایی که با شهریه های بسیار جزئی هم برگزار می شود شرکت کنند.

 

در پایان بفرمایید چه آرزويي دارید؟

آرزو دارم که مهجوریت قرآن به انس دائمی با قرآن تبدیل شود و بتوانیم قرآن را در تمام مراحل زندگی به صورت عملی پیاده کنیم و روزی برسد که از این سفره پر فیض قرآن همه بهره ببریم و در یادگیری حفظ و مفاهیم قرآن اهتمام ویژه داشته باشیم.

 

خداوند زیارت قبور چهارده معصوم و خانه خدا را در دنیا و شفاعت آنان را در آخرت به همه دوستداران قرآن عنایت فرماید.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد اما و اگرهای ساخت پردیس سینمایی در باغملی تربت حیدریه /تربتی ها صاحب پردیس سینمایی می شوند؟