بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد؛
هر حرکت و شعاری در تضاد با وحدت امت اسلامی خلاف نظر رهبری است
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه با تاکید بر اینکه جایگاه نماز جمعه متعلق به شخص و جناح خاصی نیست، افزود: نماز جمعه محل اجتماع همه آحاد مردم و سلایق سیاسی مومن به مدیریت دین بر جامعه است و هر حرکت و شعاری که با وحدت امت اسلامی در تضاد باشد، خلاف نظر رهبری است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت السلام محمدرضا عصمتی ظهر امروز  به مناسبت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نمازجمعه جایگاه حکومتی و زیر مجموعه امامت جامعه اسلامی است و بر همین اساس امام جمعه زبان رهبری است که باید اندیشه ها، راهبردها و سیاست های ولی فقیه جامعه را منتقل و از اظهار نظر شخصی نیز پرهیز کند.

 

وی به نقش نماز جمعه در تحولات اجتماعی اشاره کرد و افزود: نماز جمعه بعنوان قرارگاه اخلاق و بصیرت و همچنین موتور محرک جامعه به سمت ارزشهای اسلامی و انسانی تلقی می شود که در تحولات اجتماعی و هدایت امت اسلامی نقشی تاثیر گذار دارد.

 

عصمتی بیان کرد: تاثیرات نماز جمعه در برهه های حساس انقلاب تاکنون ملموس و روشن بوده، بطوریکه در دوران اوایل انقلاب و دفاع مقدس و همچنین بعد از آن در تحولات سیاسی از جمله راهپیمایی ها و انتخابات و حضور حداکثری مردم در صحنه های مختلف نظام نقشی اثر بخش داشته است.

 

هر حرکتی در تضاد با وحدت امت اسلامی خلاف نظر رهبری است

امام جمعه تربت حیدریه با تاکید بر اینکه جایگاه نماز جمعه متعلق به شخص و جناح خاصی نیست، افزود: نماز جمعه محل اجتماع همه آحاد مردم و سلایق سیاسی مومن به مدیریت دین بر جامعه است و هر حرکت و شعاری که با وحدت امت اسلامی در تضاد باشد خلاف نظر رهبری است.

 

وی بیان داشت: در کشور تقسیم بندی اصولگرا و اصلاح طلب نداریم، بلکه آنچه که هست انقلابی و غیر انقلابی است، بنابراین هر شخص و سلیقه سیاسی پایبند به نظام و امامت جامعه اسلامی و مومن به حاکمیت دین بر جامعه حضورش در نماز جمعه مومنانه است.

 

عصمتی در پاسخ به این سئوال که چرا در خطبه های نماز جمعه از مسئولان انتقاد نمی شود، افزود: نماز جمعه جایگاه حکومتی و زیر مجموعه رهبری جامعه است، لذا رهبر معظم انقلاب حتی به ائمه جمعه این نکته را بیان داشتند که انتقاد از مسئولان در جایگاه نماز جمعه جایز نیست،  مگر آنکه بعد از تذکرات فراوان این اقدام در نماز جمعه انجام شود.

 

امام جمعه تربت حیدریه گفت:بر پایی میز خدمت تمام معضلات را حل نمی کند، بلکه مشکلات مردم درون ادارات و سازمانهاست، اما ستاد نماز جمعه این میز خدمت را برای ارتباط صمیمی بین مردم و مسئولان راه اندازی کرده تا هر دو طبف یعنی مسئولان و مردم نسبت به مشکلات هم اگاه باشند.

 

ساخت مصلی در اراضی پیشکوه معقولانه نیست

امام جمعه تربت حیدریه در پاسخ به این سئوال که چرا ساخت مصلی نماز جمعه شهر تربت حیدریه متوقف شده، گفت: زمین مصلی نماز جمعه این شهر از اراضی منابع طبیعی است که برای ساخت مصلی نماز در ابتدا 12 هکتار واگذار شده بود اما در فاصله زمانی تا این سالها این میزان به نیم هکتار تقلیل یافته است.

 

عصمتی افزود: با توجه به اینکه شبستان ها و صحن مسجد جامع تربت حیدریه  تقریبا به همان میزان نیم هکتار گنجایش جمعیت را دارد لذا معقول نیست در زمین نیم هکتاری برای ساخت مصلی هزینه شود.

 

وی در پیوند با این موضوع خاطر نشان کرد: زمین مصلی مکان یابی مناسبی نشده، زیرا با توجه به جمعیت گسترده ای که در شهرک ولی عصر(عجل الله) ساکن هستند و همچنین فاصله مصلی برای عموم مردم، معتقدم که باید زمین مصلی در مکانی بین شهرک و شهر تربت حیدریه واقع باشد.

 

عصمتی اضافه کرد: از سویی دیگر رییس سیاست گذاری ائمه جمعه کشور به ساخت و ساز مصلی توسط نهاد امامت جمعه نظری ندارند لذا این پروژه متوقف شده است.

 

ستاد نماز جمعه تربت حیدریه جوان ترین ستاد نماز جمعه کشور است

رییس ستاد نماز جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه ستاد نماز جمعه این شهر جوانترین ستاد نماز جمعه کشوراست، افزود: سعی ما براین است که فارغ از جناح بندی های سیاسی عمل کنیم وبه گفته رهبری به همه جناح هایی که به انقلاب پایبند هستند روی خوش نشان دهیم.

 

مهدی بشارت بیان کرد: ما نماز جمعه و ستاد را رابط بین مردم و مسئولین می دانیم و این رابطه دو طرفه است، یعنی حرف مردم و مسوولین را به یکدیگر منتقل کنیم.

 

وی راه حل مشکلات مردم را عمل به بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود: اگر فرمایشات مقام معظم رهبری به دقت در این بیانیه که خود یک استراتژی برای نظام و انقلاب است عمل شود بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد