بدون نظر
 
وزیر صنعت در تربت حیدریه:
رونق تولید راهبرد اساسی برای حل مشکلات کشور است/هرکجا صنعتی ایجاد می شود اولویت اشتغال با افراد همان منطقه است
تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۸ در ۴:۵۶ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید باور داشته باشیم رونق تولید مشکلات کشور را حل می کند و آن موقع همه افراد با مسوولیت های متفاوت به وظیفه خود عمل خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ رضا رحمانی عصر امروز در جمع صنعتگران، کارآفرینان و اصناف و بازاریان تربت حیدریه اظهار کرد: امروز یک انسجام و همدلی در بین مجموعه شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه را دیدم، بنظرم رمز موفقیت همین است و پیش شرط توفیق ما همین همدلی بوده که آثار آن را می بینیم.

 

وی افزود: یکی از نتایج این است که میزان میانگین بیکاری در این شهرستان ها از میانگین بیکاری در کشور کمتر است.

 

رحمانی با اشاره به اینکه امسال، به گفته مقام معظم رهبری، سال رونق تولید است، بیان کرد: باید باور داشته باشیم رونق تولید مشکلات کشور را حل می کند و آن موقع همه افراد با مسوولیت های متفاوت به وظیفه خود عمل خواهند کرد و فرمایشات رهبری محقق می شود.

 

وی گفت: به جای اینکه انقباظی عمل کنیم باید تولید را رونق بدهیم لذا اگر نقدینگی را تبدیل به کالا و خدمات کنیم منجر به تورم و گرانی می شود.

 

وی به ضعف در زیر ساخت های اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد ما فقط متکی به منابع طبیعی است اما کشورهای اروپا به منابع انسانی و دانشی و علمی اتکا دارند، لذا باید به این سمت حرکت کنیم که از منابع انسانی و علمی و دانش بنیان در تولید ثروت و اشتغال پایدار استفاده کنیم.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه از ورود کالاهای تولید داخل ممانعت می کنیم، افزود: امسال ۱۴۸ قلم به اقلام وارداتی ممنوع افزوده شده و هر جا بدانیم که در داخل تولید مناسب وجود دارد از ورود آن محصول ممانعت خواهبم کرد، لذا تقاضا داریم که چنین ظرفیت هایی به ما گزارش شود‌.

 

وی بیان کرد: هرکجا واحد تولیدی ایجاد می شود باید برای اشتغال خود از نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات همان منطفه تامین شود یعنی اگر فولاد رخ در تربت حیدریه راه اندازی شود باید نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات از روستاها و شهرهای اطراف این منطقه و نهایت خراسان تامین شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر