بدون نظر
 
کارشناس مسایل سیاسی:
اینستکس باید ساز و کاری برای دور زدن تحریم ها باشد/اروپایی ها به دنبال تصویب FATF و کاهش توان موشکی ایران هستند
تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۱۸ ق.ظ
 
کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه مسوولان کشور مراقب وعده های توخالی و پوچ اروپایی ها باشند، افزود: کانال مالی اروپا باید ساز و کاری برای دور زدن تحریم ها توسط ایران باشد و در غیر این صورت فاقد کارآیی و شبیه یک شوخی تلخ است.

حسین محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: در شرایطی که ایران در مدت چهار سال با کشورهای اروپایی و آمریکا بر سر یک توافق بین المللی به اجماع رسیدند اما در زمان خروج ایالات متحده از این معاهده سران اروپا به جز ابراز تاسف واکنشی تشان ندادند.

 

وی بیان کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که کشورهای اروپایی بلافاصله پس از خروج آمریکا از برجام بر پایبندی و ماندن ایران در برجام تاکید و این توافق را برای همه مناسب توصیف می کردند اما آنچه که برای ایران به ارمغان آمده در حقیقت یک سراب بود.

 

این تحلیلگر مسایل سیاسی خاطر نشان کرد: چرا در زمانی که ترامپ از برجام خارج شد سه کشور اروپایی که دو کشور آن عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند هیچ واکنشی نشان ندادند؟ چرا این موضوع را به صحن شورای امنیت نبردند؟ و خیلی چراهای دیگر که پاسخ آن برای همه سلایق سیاسی روشن و مبرهن است.

 

محمدی گفت: این بدان خاطر است که در واقع کشورهای اروپایی باید نقش خود را در بازی برجام ایفا می کردند و آن اینکه با خروج آمریکا، جمهوری اسلامی را با تهدید و تطمیع، وعده و وعید و مسایل چالشی همچون FATF و پالرمو و توان موشکی و نفوذ منطقه ای همچنان سرگرم و امیدوار به سراب کنند.

 کانال مالی اروپایی‌ها یک سراب بیش نیست

وی با بیان اینکه کانال مالی اروپایی ها یک سراب بیش نیست، افزود: بسیاری از بانک ها و شرکت های بزرگ اروپایی تحت حمایت و لابی صهیونیست و آمریکاست و در حقیقت توان مقابله با سیاست های آمریکا را ندارند، لذا دلخوش کردن به چنین سراب هایی جز عقب ماندگی و شرمسازی نتیجه ای نخواهد داشت.

 

کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه مسوولان کشور باید مراقب وعده های توخالی و پوچ اروپایی ها باشند، افزود: کانال مالی اروپا باید سازو کاری برای دور زدن تحریم ها باشد و در غیر این صورت فاقد کارایی و شبیه یک شوخی تلخ است.

 

وی تصریح کرد: شان ملت قهرمان ایران که برای این عظمت و اقتدار و سربلندی چهل سال هزینه سنگین دادند خیلی بالاتر از آن است که حتی در صورت اجرایی شدن این کانال مالی موضوع نفت در برابر غذا و دارو مطرح شود، لذا مسوولان کشور کمر همت ببندند و با تکیه بر ظرفیت های بالقوه فراوان در کشور که هنوز به فعلیت نرسیده و با میدان دادن به جوانان مومن، متعهد و متخصص انقلابی مشکلات اقتصادی کشور را بدون اتکا به غربی ها حل کنند.

 

محمدی با اشاره به اینکه دستورات شورای عالی امنیت ملی در گام اول پاسخ به بدعهدی، سران اروپا را نگران و به تکاپو انداخته، افزود: این درشرایطی است که اروپایی ها قصد دارند ایران را به هر قیمت در برجام نگه دارند و با وعده های توخالی و بهانه های واهی مانند پالرمو و قدرت موشکی بار دیگر جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره بکشانند.

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران باید بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد

این تحلیلگر مسایل سیاسی بیان داشت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران باید بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت باشد و این در حالی است که اروپایی ها برجام و اینستکس را تا حد مبادله غذا و دارو  تقلیل داده و این در شان ملت ایران نیست.

 

وی با بیان اینکه گام دوم پاسخ به بدعهدی اروپایی ها باید قاطع و مثمر ثمر باشد، افزود: سران دولت اروپایی باید بدانند که جمهوری اسلامی دست و پا بسته نیست و در مقابل بدعهدی آنها علاوه بر برگشت به مرحله ماقبل توافق برجام، حتی فراتر نیز خواهد رفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است