بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۹:۰۹ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: امروز شاهد هستیم فضای رسانه ای گسترده ای با اخبار ضد و نقیض فضای ایران را تحت تاثیر خود قرار داده اند و این وظیفه روابط عمومی ها و رسانه های داخلی است که فضای آرام و به دور از التهام را در کشور به وجود بیاورند

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛علی رستمی صبح امروز در همایش سالانه مدیران روابط عمومی سازمانها و ادارات تربت حیدریه اظهار داشت: هر چند از مجموع ۱۳۰ سال عمر روابط عمومی در جهان سهم ما در ایران ۷۵ سال است، هنوز آن طور که باید و شاید ساختار روابط عمومی در ایران جدی گرفته نشده و متاسفانه برخی مدیران دستگاه ها و سازمانها مستقل از روابط عمومی وظیفه روابط عمومی را خود به عهده گرفته اند که این در حکم یک اشتباه استراتژیک است.

 

وی تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم امروز رسانه ها و روابط عمومی ها مغلوب شرایط فضای مجازی شده اند و به واقع شبکه های اجتماعی رهبری و هدایت افکار عمومی و معادلات روز را چنان به دست گرفته اند که گاه نقش روابط عمومی و رسانه ها در مقابل آن ها بسیار کم رنگ و حتی ناپید می شوند.

 

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه امروز یک سخن کوچک محلی ممکن است یک فضای رسانه ای در گستره جهانی بوجود بیاورد، گفت: گواه این ادعا سفر ۲ هفته قبل رییس مجلس شورای اسلامی به تربت حیدریه بود که به لطف شبکه های اجتماعی تنها یک جمله (رییس جمهوری ۱۴۰۰) که ناخواسته از زبان استاندار خراسان رضوی خارج شد، تمام رویداهای این سفر را تحت الشعاع خود قرار داد.

 

وی افزود: بر این اساس اگر معتقد هستیم امروزه روابط عمومی ها و رسانه های جمعی تحت تاثیر شبکه های اجتماعی قرار گرفته اند، سخن نابجایی نگفته ایم اما شایسته است چنان دانش خود را بالا ببرند که مرعوب آن قرار نگیرند.

 

رستمی در بخش دیگری اظهار داشت: امروز شاهد هستیم فضای رسانه ای گسترده ای با اخبار ضد و نقیض فضای ایران را تحت تاثیر خود قرار داده اند و این وظیفه روابط عمومی ها و رسانه های داخلی است که فضای آرام و به دور از التهام را در کشور به وجود بیاورند.

 

وی گفت: ما نمی توانیم برای رسانه ها خط مشی تعریف و تحمیل به کنیم و اتفاقا این مهمترین تفاوت کارکرد رسانه ها و روابط عمومی ها می باشد، اما از روابط عمومی ها انتظار می رود در این شرایط عملکرد دستگاه اجرایی خود را تلطیف کرده و منزه جلوه دهند.

 

فرماندار تربت حیدریه بیان داشت:: با سیاسی کاری مخالف نیستم و به عکس معتقدم استان هایی که رفتار سیاسی پررنگتری داشتند، توسعه اقتصادیشان نیز بیشتر و پررنگتر بوده، اما اینکه روابط عمومی ها خود را آلوده به جناح بندی های سایسی کرده و منافع ملی را فدای منافع سیاسی و جناحی کنند، آنهم در شرایط خطیر کنونی که رهبر معظم انقلاب همه سران قوا و مسوولان را به وحدت رویه و پشتیبانی و دفاع از یکدیگر دعوت کرده اند، از دایره انصاف به دور است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!