بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه عنوان کرد؛
تربت حیدریه رتبه نخست تولید سیب زمینی در خراسان رضوی/پیش بینی برداشت بیش از ۷۳ تن سیب زمینی در جلگه رخ
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۷ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: همه ساله از مزارع زیر کشت محصول سیب زمینی بالغ بر 70 هزار تن سیب زمینی برداشت و پیش بینی می شود میزان تولید امسال نیز بیش از 73 هزار تن باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمدرضا عباسپور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  کشت محصول سیب زمینی در سطح ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان که بیشتر آن در رخ واقع است، آغاز شده است.

 

وی تصریح کرد: همه ساله از مزارع زیر کشت محصول سیب زمینی بالغ بر ۷۰ هزار تن سیب زمینی برداشت و پیش بینی می شود میزان تولید امسال نیز بیش از ۷۳ هزار تن باشد.

 

عباسپور با بیان اینکه تربت حیدریه رتبه نخست سطح زیرکشت و تولید سیب زمینی استان را داراست، گفت: این شهرستان همچنین یکی از قطب‌های تولید سیب زمینی کشور محسوب می‌شود به طوری که ۳۶ درصد سطح زیرکشت و ۴۲ درصد تولید استان را به خود اختصاص داده است.

 

عباسپور افزود: به علت ویژگی های محیطی جلگه رخ، عمدتا تولید سیب‌زمینی بذری استان در این منطقه تولید می شود و بذر سیب زمینی تولیدی به همه استان‌های کشور که کشت سیب زمینی دارند صادر می شود.

 

وی همچنین گفت: سیب زمینی در اردیبهشت تا خرداد کشت و از اواخر مرداد تا اواخر مهر برداشت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در بخش دیگری از آغاز فصل کاشت چغندرقند خبر داد و گفت: سطح زیرکشت این محصول ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار و رتبه دوم استان در کشت چغندرقند بعد از شهرستان جوین را دارا است.

 

عباسپور با بیان اینکه در سال ۲۱۰ هزار تن چغندر در تربت حیدریه تولید می شود، افزود: شواهد حاکی از آن است که به علت قیمت تضمینی پایین‌ چغندرقند در سال زvاعی امسال، سطح زیرکشت این محصول کاهش چشمگیری داشته باشد.

 

وی زمان کاشت چغندر را اردیبهشت تا خرداد اعلام و زمان برداشت این محصول را از ۱۰ مهر تا آخر آذرماه عنوان و اظهار داشت: اکنون میانگین برداشت چغندرقند در تربت حیدریه ۵۵ تن در هکتار است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه ارائه تسهیلات بانکی نیازمند سند راهبردی است/پرداخت ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی حکم جالب قاضی برای صیاد پرندگان وحشی در تربت حیدریه هنرمندان با ابتکار عمل خود، مردم را به سمت کار و تلاش و رونق تولید هدایت کنند وضعیت نا بسامان یک اثر ملی در تربت حیدریه