بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه عنوان کرد؛
تربت حیدریه رتبه نخست تولید سیب زمینی در خراسان رضوی/پیش بینی برداشت بیش از ۷۳ تن سیب زمینی در جلگه رخ
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۷ ق.ظ
 
مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: همه ساله از مزارع زیر کشت محصول سیب زمینی بالغ بر 70 هزار تن سیب زمینی برداشت و پیش بینی می شود میزان تولید امسال نیز بیش از 73 هزار تن باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمدرضا عباسپور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  کشت محصول سیب زمینی در سطح ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان که بیشتر آن در رخ واقع است، آغاز شده است.

 

وی تصریح کرد: همه ساله از مزارع زیر کشت محصول سیب زمینی بالغ بر ۷۰ هزار تن سیب زمینی برداشت و پیش بینی می شود میزان تولید امسال نیز بیش از ۷۳ هزار تن باشد.

 

عباسپور با بیان اینکه تربت حیدریه رتبه نخست سطح زیرکشت و تولید سیب زمینی استان را داراست، گفت: این شهرستان همچنین یکی از قطب‌های تولید سیب زمینی کشور محسوب می‌شود به طوری که ۳۶ درصد سطح زیرکشت و ۴۲ درصد تولید استان را به خود اختصاص داده است.

 

عباسپور افزود: به علت ویژگی های محیطی جلگه رخ، عمدتا تولید سیب‌زمینی بذری استان در این منطقه تولید می شود و بذر سیب زمینی تولیدی به همه استان‌های کشور که کشت سیب زمینی دارند صادر می شود.

 

وی همچنین گفت: سیب زمینی در اردیبهشت تا خرداد کشت و از اواخر مرداد تا اواخر مهر برداشت می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه در بخش دیگری از آغاز فصل کاشت چغندرقند خبر داد و گفت: سطح زیرکشت این محصول ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار و رتبه دوم استان در کشت چغندرقند بعد از شهرستان جوین را دارا است.

 

عباسپور با بیان اینکه در سال ۲۱۰ هزار تن چغندر در تربت حیدریه تولید می شود، افزود: شواهد حاکی از آن است که به علت قیمت تضمینی پایین‌ چغندرقند در سال زvاعی امسال، سطح زیرکشت این محصول کاهش چشمگیری داشته باشد.

 

وی زمان کاشت چغندر را اردیبهشت تا خرداد اعلام و زمان برداشت این محصول را از ۱۰ مهر تا آخر آذرماه عنوان و اظهار داشت: اکنون میانگین برداشت چغندرقند در تربت حیدریه ۵۵ تن در هکتار است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
Dirty Factual Statements About free spins Unveiled Celebrating the Women at Tufts کمیته برنامه ریزی شهرستان بی خاصیت است Top Five casino real money Urban myths تخلف دفاتر پیشخوان دولت در تربت حیدریه خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی