بدون نظر
 
با حضور رییس مجلس شورای اسلامی انجام شد؛
افتتاح سد «نسر» با هزینه ۱۴۲ میلیارد ریالی در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۶:۲۰ ب.ظ
 
سد «نسر» با هزینه 142 میلیارد ریالی در تربت حیدریه عصر امروز با حضور رییس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به گزارش تابان تربت؛ علی لاریجانی عصر امروز در حاشیه افتتاح سد تغذیه ای نسر تربت حیدریه اظهار داشت: شهید مطهری فعالیت های مولد را باعث اقتصاد سالم می دانستند لذا باید تمام تلاش خودمان را روی فعالیت های مولد و تولیدی متمرکز کنیم تا رونق نولید و اشتغال در کشور فراگیر شود.

 

وی تصریح کرد: آبهایی که کنترل و در سدها ذخیره می شوند سفره های زیرزمینی را تغذیه می کند، لذا با توجه به شرایط کم آبی علاوه بر این برای کشاورزی و پرورش ماهی و همچنین صنعت گردشگری و تفریحی می توان از این مکانها نیز استفاده بهینه کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی از استاندار خراسان رضوی بعنوان مقام عالی دولت خواست کمک کند تا طرح های پرورش ماهی در این مکان راه اندازی شوند و ادامه داد: اگر کشور بخواهد روی پای خودش بایستد باید تولید گرا باشد تا بتواند نیازهای خودش را فراهم کند، به همین جهت شما باید کشور را برای این مهم کمک کنید.

 

رییس آب منطقه ای خراسان در تشریح این پروژه افزود: سد تغذیه ای نسر با هدف تغذیه مصنوعی آبخوان دشت پایین دست، کنترل سیلاب و تخریب های احتمالی، بهبود وضعیت آبگیری از رودخانه و همچنین افزایش راندمان انتقال آب و بهبود وضعیت کشاورزی منطقه احداث شده است.

 

محمد اعلایی اظهار کرد: برای بهره برداری از این پروژه ۱۴۲ میلیارد ریال هزینه شده و نخستین طرحی است که به بخش خصوصی در این حوزه واگذار می شود.

 

رییس مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسوولان استانی صبح امروز  به منظور کلنگ زنی سه طرح بزرگ عمرانی با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال و همچنین بازدید از چند پروژه در حال احداث و افتتاح سد تغذیه ای نسر به تربت حیدریه سفر کرد.

 

وی عصر امروز تربت حیدریه را مقصد مشهد ترک کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهروندان مناطق کم برخوردار مشارکت بیشتری با شهرداری دارند توزیع ۷۳۰ بسته کمک معیشتی در جلگه رخ تربت حیدریه سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد