بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران:
تا پایان امسال ۳ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با برخورداری هر خانوار روستایی از نعمت گاز برای دولت درآمد تولید می شود، افزود: تا پایان امسال 3 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

به گزارش تابان تربت، حسن منتظری تربتی صبح امروز در آئین بهره برداری از پروژه های گازرسانی استان خراسان رضوی که بصورت نمادین در تربت حیدریه به بهره برداری رسید، افزود: تا قبل از این هر سال هر خانوار روستایی 2 هزار لیتر نفت سفید مصرف می کرد که این میزان برای دولت مبلغی حدود 10 تا 12 میلیون تومانبه قیمت  امروز  هزینه داشته است.

 

وی افزود: این در شرایطی است که با بهره مندی هر خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی که سالانه 250 متر مکعب مصرف می کند مبلغی حدود 5 میلیون تومان برای دولت هزینه دارد و این بدان معناست که دولت می تواند با فروش نفت سفید آن خانوار روستایی برای خود درآمد تولید کند.

 

منتظری تربتی بیان داشت: وزارت نفت سال گذشته از محل همین منابع 2 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اعتبار دریافت کرد و آن را در مسیر توسعه شبکه گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی نیز هزینه کرده است.

 

85 درصد مردم خراسان رضوی از نعمت گاز برخوردارند

مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی در این آئین اظهار داشت: خراسان رضوی با 31 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی و 2 میلیون و 200 هزار مشترک رتبه نخست کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده و این در حالی است که مصرف سالانه این خطه از کشور 11.5 میلیون متر مکعب در سال است.

 

حمید فانی با بیان اینکه 85 درصد روستاهای این استان از نعمت گاز برخوردارند، افزود: تا پایان سال آینده با اتمام پروژه گازرسانی به 550 روستا پرونده گازرسانی به روستاهای خراسان رضوی بسته خواهد شد.

 

وی گفت: به جز شهر بایگ و چند روستای بخش رخ تربت حیدریه که عملیات گاز رسانی آن در حال انجام است در حال حاضر 97 درصد مردم شهرستان تربت حیدریه به شبکه گازرسانی کشور متصل هستند.

 

بهره برداری ۱۱۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی، بهره برداری ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی از گاز طبیعی، بهره برداری از گاز شهری سمیع آباد تربت جام و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز، آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی خط انتقال گاز دیزباد به تربت حیدریه، آغاز عملیات انتقال گاز به ۹۲ روستای استان، آغاز عملیات گازرسانی به ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی استان و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز از جمله پروژه هایی بود که امروز در سفر یک روزه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به تربت حیدریه مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست