بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران:
تا پایان امسال ۳ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با برخورداری هر خانوار روستایی از نعمت گاز برای دولت درآمد تولید می شود، افزود: تا پایان امسال 3 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

به گزارش تابان تربت، حسن منتظری تربتی صبح امروز در آئین بهره برداری از پروژه های گازرسانی استان خراسان رضوی که بصورت نمادین در تربت حیدریه به بهره برداری رسید، افزود: تا قبل از این هر سال هر خانوار روستایی ۲ هزار لیتر نفت سفید مصرف می کرد که این میزان برای دولت مبلغی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومانبه قیمت  امروز  هزینه داشته است.

 

وی افزود: این در شرایطی است که با بهره مندی هر خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی که سالانه ۲۵۰ متر مکعب مصرف می کند مبلغی حدود ۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد و این بدان معناست که دولت می تواند با فروش نفت سفید آن خانوار روستایی برای خود درآمد تولید کند.

 

منتظری تربتی بیان داشت: وزارت نفت سال گذشته از محل همین منابع ۲ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اعتبار دریافت کرد و آن را در مسیر توسعه شبکه گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی نیز هزینه کرده است.

 

۸۵ درصد مردم خراسان رضوی از نعمت گاز برخوردارند

مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی در این آئین اظهار داشت: خراسان رضوی با ۳۱ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک رتبه نخست کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده و این در حالی است که مصرف سالانه این خطه از کشور ۱۱٫۵ میلیون متر مکعب در سال است.

 

حمید فانی با بیان اینکه ۸۵ درصد روستاهای این استان از نعمت گاز برخوردارند، افزود: تا پایان سال آینده با اتمام پروژه گازرسانی به ۵۵۰ روستا پرونده گازرسانی به روستاهای خراسان رضوی بسته خواهد شد.

 

وی گفت: به جز شهر بایگ و چند روستای بخش رخ تربت حیدریه که عملیات گاز رسانی آن در حال انجام است در حال حاضر ۹۷ درصد مردم شهرستان تربت حیدریه به شبکه گازرسانی کشور متصل هستند.

 

بهره برداری ۱۱۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی، بهره برداری ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی از گاز طبیعی، بهره برداری از گاز شهری سمیع آباد تربت جام و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز، آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی خط انتقال گاز دیزباد به تربت حیدریه، آغاز عملیات انتقال گاز به ۹۲ روستای استان، آغاز عملیات گازرسانی به ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی استان و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز از جمله پروژه هایی بود که امروز در سفر یک روزه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به تربت حیدریه مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین محموله کمک های مردمی تربت حیدریه به مناطق سیل زده ارسال شد انتظار فرج موتور محرک مجاهدان خدا و آرمان انبیای الهی است/هسته های مقاومت جهان اسلام در حال سازماندهی است ولایت محوری و ولایت پذیری وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سایر ارتش های جهان حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد