بدون نظر
 
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران:
تا پایان امسال ۳ هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ در ۱:۲۱ ب.ظ
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با برخورداری هر خانوار روستایی از نعمت گاز برای دولت درآمد تولید می شود، افزود: تا پایان امسال 3 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

به گزارش تابان تربت، حسن منتظری تربتی صبح امروز در آئین بهره برداری از پروژه های گازرسانی استان خراسان رضوی که بصورت نمادین در تربت حیدریه به بهره برداری رسید، افزود: تا قبل از این هر سال هر خانوار روستایی ۲ هزار لیتر نفت سفید مصرف می کرد که این میزان برای دولت مبلغی حدود ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومانبه قیمت  امروز  هزینه داشته است.

 

وی افزود: این در شرایطی است که با بهره مندی هر خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی که سالانه ۲۵۰ متر مکعب مصرف می کند مبلغی حدود ۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد و این بدان معناست که دولت می تواند با فروش نفت سفید آن خانوار روستایی برای خود درآمد تولید کند.

 

منتظری تربتی بیان داشت: وزارت نفت سال گذشته از محل همین منابع ۲ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اعتبار دریافت کرد و آن را در مسیر توسعه شبکه گازرسانی به روستاها و واحدهای صنعتی نیز هزینه کرده است.

 

۸۵ درصد مردم خراسان رضوی از نعمت گاز برخوردارند

مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی در این آئین اظهار داشت: خراسان رضوی با ۳۱ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی و ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک رتبه نخست کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده و این در حالی است که مصرف سالانه این خطه از کشور ۱۱٫۵ میلیون متر مکعب در سال است.

 

حمید فانی با بیان اینکه ۸۵ درصد روستاهای این استان از نعمت گاز برخوردارند، افزود: تا پایان سال آینده با اتمام پروژه گازرسانی به ۵۵۰ روستا پرونده گازرسانی به روستاهای خراسان رضوی بسته خواهد شد.

 

وی گفت: به جز شهر بایگ و چند روستای بخش رخ تربت حیدریه که عملیات گاز رسانی آن در حال انجام است در حال حاضر ۹۷ درصد مردم شهرستان تربت حیدریه به شبکه گازرسانی کشور متصل هستند.

 

بهره برداری ۱۱۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی، بهره برداری ۱۷۱ واحد تولیدی و صنعتی از گاز طبیعی، بهره برداری از گاز شهری سمیع آباد تربت جام و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز، آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی خط انتقال گاز دیزباد به تربت حیدریه، آغاز عملیات انتقال گاز به ۹۲ روستای استان، آغاز عملیات گازرسانی به ۹۳۴ واحد تولیدی و صنعتی استان و ۲ ایستگاه تقلیل فشار گاز از جمله پروژه هایی بود که امروز در سفر یک روزه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به تربت حیدریه مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است