بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
حفظ انقلاب و نظام نیازمند معرفی سرمایه های معنوی، ملی و فرهنگی است
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۷ در ۱۰:۲۰ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: اگر بنای ما بر حفظ انقلاب و نظام اسلامی است، باید نگاه خود را از حوزه های خدماتی و عمرانی فراتر کرده و به معرفی و حفظ سرمایه های معنوی، مفاخر ملی و فرهنگی خود بپردازیم.

به گزارش تابان تربت، علی رستمی صبح امروز در جلسه تجلیل از جانبازان و خانواده های شهدای نهم دی سال ۵۷ که به میزبانی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه برگزار شده بود، افزود:  معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه سرمایه های معنوی و مفاخر فرهنگی را سنگ بنا و خشت نخست توسعه یک جامعه عنوان و اظهار کرد: متاسفانه کم توجهی به این استوانه های فرهنگی ضررهای هنگفتی به جامعه وارد می کند.

 

وی تصریح کرد: رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و مفاخر تربت حیدریه در زمره شناسنامه هویتی این شهر محسوب می شوند و لذا وظیفه داریم این داشته های انسانی و معنوی خود را ارج گذاری کنیم.

 

رستمی با بیان اینکه نسل امروز نیازمند آگاهی از گذشته پر افتخار خود است، گفت: متاسفانه گفتمان و رفتار غالب جامعه امروز ما توجه و تمرکز بر روی مسایل و مباحث عمرانی، توسعه و سازندگی و امور خدماتی است و حال آنکه پرداختن به چنین موضوعاتی زود به ثمر می نشیند، اما غفلت از سرمایه های فرهنگی و معنوی چنان آثار سوئی به همراه دارند که تا سال ها نمی توانیم خلاء آن ها را جبران کنیم.

 

رستمی افزود: همین کم توجهی ها موجب شده در حوزه آسیب های اجتماعی با مشکل و پرونده های متعدد قضایی مواجه باشیم و اگر بنای ما بر حفظ انقلاب و نظام اسلامی است، باید نگاه خود را از حوزه های خدماتی و عمرانی فراتر کرده و به معرفی و حفظ سرمایه های معنوی، مفاخر ملی و فرهنگی خود بپردازیم.

 

رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه نیز گفت: اهالی تربت حیدریه در روز نهم دی سال ۱۳۵۷ با رهبری علما و بزرگان شهر موفق شدند ۴۳ روز پیش از پیروزی انقلاب و با سرنگونی مجسمه پهلوی و بیرون راندن ایادی رژیم منحوس شاهنشاهی از شهرشان، زمام امور را بدست گرفته و افتخاری دیگر برای مردم این خطه رقم بزنند و در همین چارچوب ۱۰ شهید والامقام نیز تقدیم نظام اسلامی شده است.

 

محمد امانی افزود: به واسطه این افتخارآفرینی بزرگ به خودمان می بالیم و بر خود لازم دیدیم تا به منظور پاسداشت تلاش مجاهدان شهید و جانبازان آن دوران محفل صمیمانه ای ترتیب دهیم تا یاد و خاطره آن روزها را زنده نگه داشته و به نسل امروز منعکس کنیم.

 

سرهنگ علی نیک یاد فرمانده سپاه پاسداران تربت حیدریه نیز گفت: یکی از ضرورت های مهم این خطه ثبت این واقعه بزرگ تاریخی در تقویم ملی ماست تا شاهد آن باشیم همه ساله و در ایام جشن های پیروزی انقلاب، مردم تربت حیدریه نیز همچون شهروندان شهرهای قم، نجف آباد و دیگر شهرها به دیدار رهبر معظم انقلاب بروند.

 

در این مراسم از تمبر یادبود شهدای نهم دیماه ۵۷ مردم تربت حیدریه که توسط شورای شهر و اداره پست تربت حیدریه تدارک دیده شده رونمایی شد.

 

مردم تربت حیدریه در ۹ دیماه ۵۷ با رهبری عالمان و بزرگان شهر و تقدیم ۱۰ شهید و چندین جانباز، ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با به زیر کشاندن مجسمه طاغوت و شکستن نمادهای شاهنشاهی و بیرون کردن عوامل رژیم ستمشاهی زمام امور شهر را به دست گرفتند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه! استمرار انقلاب نیازمند ایجاد بازدارندگی در ابعاد مختلف است ششمین قطار گردشگری خراسان رضوی وارد تربت حیدریه شد گزارش جهرمی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در حد یک پاورپوینت است/ احتمالا شبکه ملی را با خدمات الکترونیک اشتباه گرفتند! میانجی گری یا عملیات فریب! سياست‌زدگي آفت جدي نظام تعليم و تربيت کشور