بدون نظر
 
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۷ در ۸:۳۱ ق.ظ
 

تربت حیدریه – ایرنا – چهارمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه سه شنبه شب با معرفی نفرات برتر به کار خود در تربت حیدریه پایان داد.
دبیر جشنواره در حاشیه مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر عکاس از سراسر کشور تقاضای شرکت داده بودند که ۸۰ نفرشان دعوت شدند و امشب به ۱۰ از این افراد در ۲ بخش اصلی و جنبی جوایزی اهدا شد.
سلیمان گلی با بیان اینکه عکاسان از ۱۸ آبان ماه جاری برای عکاسی وارد تربت حیدریه شدند، افزود: در جشنواره امسال همچنین جایزه ویژه یادبود عبدالکریم صادقی پیشکسوت عکاسی تربت حیدریه که پارسال فوت کرد، به چهار نفر دانش آموز تعلق گرفت.
یکی از شاخصترین محصولات کشاورزی شهرستان تربت حیدریه که در ایران و جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده زعفران است. تولید زعفران یکی از مهمترین منابع اشتغال و درآمد تربت حیدریه می باشد زیرا برای حدود ۴۰۰ هزار نفرروز طی مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول اشتغال ایجاد می کند.
تعداد بهره برداران بخش کشاورزی زاوه نیز ۱۷ هزار نفر است که بالغ بر ۹۰ درصد آنها به کشت زعفران مشغول هستند. به ازای هر هکتار زمین زعفران در زاوه ۲۲۰ نفرروز مشغول کار هستند که در کل ۷۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و دو تا سه برابر این رقم اشتغال غیرمستقیم به دست می آید.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهبری دستور داده‌اند که جلسات شورا بدون حضور روحانی هم برگزار شود ادامه راه جریان مقاومت شفاف است/اگر بنا بود بهانه سختی و کمبود گرفته شود هیچگاه خرمشهر آزاد نمی شد برخی رسانه های داخلی در خدمت عملیات روانی و ادبیات خشن دشمن قرار گرفتند/استراتژی نظام مقاومت و ایستادگی است در پی نشانی از «محمد قهرمان» در زادگاهش تربت حیدریه! ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه