بدون نظر
 
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۰ ق.ظ
 

 

🔹

 

میرزا حسن:
خبری عادی در خبرگزاری ها نقل شده است:
⚠️مرگ دو معتاد کارتن‌خواب در نزدیکی مددسرای شهرداری تهران⚠️
https://www.google.com/amp/s/www.tasnimnews.com/fa/news/1397/08/10/1866216/مرگ-دو-معتاد-کارتن-خواب-در-نزدیکی-مددسرای-شهرداری-تهران/amp

آری باز زمستان!
باز کارتن خوابی!
و مکان خوابی های غیر متعارف دیگر [ گور خوابی و…] !

البته این چنین مرگ هایی برای نگارنده غریب نیست!
همین سه سال پیش بود که بچه های کارتن خواب #کوی_بازرگان #تربت_حیدریه خبر از مرگ ناصر می دادند!
ناصر مهندسی شیمی از دانشگاه تهران داشت ، مسلط به زبان انگلیسی ! دست روزگار او را کارتن خواب کرده بود!
بچه ها می گفتند از سرما فوت شده!
همان سالها بود که برخی از گروه ها به دنبال راه اندازی گرمخانه بودند و نقل می کردند در یکی از جلسات مقامی با پوزخند و خرده خرده گفته است : ” این جماعت پوستشان کلفت است! نهایت ۲ یا ۳ نفرشان می میرند و زمستان تمام می شود” یا سال گذشته که خودمان پیگیر راه اندازی گرمخانه بودیم نزد یکی از بزرگان رفتیم و چالش کارتن خوابی #تربت_حیدریه را مطرح کردیم ایشان در پاسخ ما گفتند :” از من می پرسی این ها یا باید ترک کنند یا همه شان اعدام گردند” در جلسات هم برخی از مدیران می گفتند: ” پناه دادن به کارتن خواب ها حمایت و پشتیبانی از مجرم است”
ناگفته نماند افرادی مانند #احمد_علی_موهبتی #سعید_باستانی #خانم_اقبال_نیا #خانم_بهره_مند #صادق_مجتهدی اعتقاد اساسی در دست گیری و کمک به این جامعه آسیب دیده داشتند و همین نگاه زمینه راه اندازی گرمخانه خانه سبز را در زمستان ۹۶ فراهم کرد!
القصه!
سه ماه پر فراز و نشیب زمستان ۹۶ را با بروکراسی ظالمانه ادارات طی کردیم و به لطف الهی توفیقاتی حداقلی در ساماندهی کارتن خواب های #تربت_حیدریه حاصل شد!

اما امسال زمستان در راه است و جز زمزمه های راه اندازی شلتر زنان کارتن خواب توسط بهزیستی خبری از ساماندهی منظم کارتن خواب ها ندارم!

وظیفه ساماندهی کارتن خواب ها در رأس بر دوش فرمانداری هر شهرستانی می باشد! اینکه برنامه فرماندار جدید و معاون جدید اجتماعی شان برای بحران کارتن خوابی #تربت_حیدریه چیست؟ زیاد مطلع نیستم!
امّا در مقام امر به معروف خدمتشان عرض می کنم:
بنا بر اطلاعاتی که من از ارتباط چندساله با این قشر آسیب دیده دارم؛ارض #تربت_حیدریه خوابگاه قریب به ۴۰۰ کارتن خواب اعم از زن و مرد می باشد و در میان این جماعت از نقاط مختلف ایران مشاهده می شود!
تدبیرتان چیست خود دانید و کارشناسان این حوزه !
اما نگارنده جوان بیم آن دارد که اگر کمر همت در رفع این معضل نبندید آن روز دور نیست که #تربت_حیدریه مقتل کارتن خواب هایی شود که به هر دلیلی پناهی جز پل،گودال،پلاستیک و قس علی هذا ندارند! آن روز تنها کار ممکن از سمت دستگاه های حاکمیتی ابراز تأسف ، آسیب شناسی و صدور جوابیه به رسانه هاست!
در داخل پرانتز عرض کنم نگاه و حمایت دستگاه قضائی #تربت_حیدریه به پدیده کارتن خوابی می تواند بسیاری از گره های پیش رو را باز کند اگر بخواهند و بفهمند!

#میرزا_حسن

® [ @mirzahasan_plus ]

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است قیمت های تضمینی زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد/انسجام لازم در زنجیره مدیریت زعفران وجود ندارد/صادرات ۱۰ برابری زعفران جهان به تماشا نشست بازیابی و تجدید حیات اسلام مرهون انقلاب اسلامی ایران است/دشمن توطئه اسلام هراسی در جهان و ایران هراسی در منطقه به راه انداخته است