بدون نظر
 
در دوازدهمین مجمع عالی بسیج تربت حیدریه عنوان شد؛
خنثی سازی عملیات روانی دشمن نیازمند روحیه جهادی و انقلابی است/هشدار دادستان تربت حیدریه به احتکار کنندگان کالاهای اساسی
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۷ در ۱۰:۰۹ ق.ظ
 
فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: امروز کشور درشرایط جنگ اقتصادی قرار گرفته و دشمن از بستر عملیات روانی به دنبال فشار مضاعف در این نبرد نابرابر است، لذا حضور در این جبهه و خنثی سازی عملیات روانی دشمن نیازمند روحیه جهادی و انقلابی است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سرهنگ علی نیک یاد صبح امروز در دوازدهمین اجلاسیه مجمع عالی بسیج تربت حیدریه اظهار داشت: بسیج ظرفیت عظیم و گسترده ای در حوزه های مختلف، اقتصادی، فرهنگی اجتماعی و سیاسی دارد و تا به امروز هر کس از این ظرفیت استفاده کرده بهره اش را نیز برده است.

 

وی تصریح کرد: همه آحاد جامعه ناامنی اواخر دهه ۷۰ را در مرزهای شرقی و بخصوص منطقه تربت حیدریه را به خاطر دارند که چگونه بسیج و سپاه در کنار نیروی انتظامی توانست امنیت را به منطقه برگرداند.

 

دبیر مجمع عالی بسیج تربت حیدریه اضافه کرد: در طرح ملی واکسناسیون فلج اطفال در دهه ۸۰ که وزارت وقت بهداشت و درمان برای اجرای آن هزینه هنگفتی را برآورد کرده بود، به اذعان مسئولان وقت وزارتخانه، شجره طیبه بسیج در دو مرحله واکسناسیون، این بیماری را در کشور ریشه کن کرد.

 

وی با بیان اینکه امروز نیزبسیج همچون گذشته با صلابت و اقتدار در صحنه های مختلف جامعه حضور فعال دارد، اعلام امادگی کرد که چنانچه دستگاههای نظارتی برای نظارت بهتر و دقیق تر بر بازار نیازمند نیروی انسانی هستند، سپاه و بسیج مثل همیشه در کنار مردم و آماده خدمت به جامعه است.

 

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: امروز کشور درشرایط جنگ اقتصادی قرار گرفته و دشمن از بستر عملیات روانی به دنبال فشار مضاعف در این نبرد نابرابر است، لذا حضور در این جبهه و خنثی سازی عملیات روانی دشمن نیازمند روحیه جهادی و انقلابی است.

 

هشدار دادستان تربت حیریه به احتکار کنندگان کالاهای اساسی

دادستان تربت حیدریه با بیان اینکه انبار هر کالای عمده و مایحتاج مردم به منزله احتکار محسوب می شود به احتکارکنندگان کالا ها هشدار داد و گفت: قانون گذار برای این جرم مشهود سه نوع مجازات را تعیین کرده که از مفسد فی الارض و اعدام تا حداقل ۳ سال حبس بودن تعلیق را نیز شامل می شود.

 

حسین مسرور بیان داشت: در این شرایط چنانچه محتکر قصد ضربه به نظام و علم به تاثیر داشته باشد بعنوان مفسد فی الارض شناخته شده و جرم ان اعدام است، لذا در این شرایط اقتصادی  این قصد مفروض است و با یک استعلام ساده که آیا این کالا اساسی بوده یا نه جرم و حکم ان مشخص می شود.

 

وی اظهار کرد: فاز دوم مجازات احتکار کنندگان در صورت جهل به اقدام است که بین ۵ تا ۱۵ سال حبس در انتظار محتکر خواهد بود و آخرین مرحله مجازات نیز حدقل ۳ سال حبس بدون تعلیق می باشد.

 

دادستان تربت حیدریه به ضعف دستگاههای نظارتی بر تنظیم بازار نیز اشاره کرد و افزود: دستگاههای نظارتی باید از مبدا تولید تا چرخه توزیع نظارت بهتر و دقیق تری نسبت به قیمت گذاری کالاها داشته باشند.

 

وی افزود: مردم هر گونه عدم عرضه کالا و یا احتکار را به دادستانی گزارش دهند.

 

نظارت بر قیمت گذاری کالاها مطالبه جدی مردم از دستگاههای نظارتی است

ریییس کارگروه اقتصادی مجمع عالی بسیج تربت حیدریه گفت: این مردم همان مردمی هستند که در عرصه های مختلف پشتیبان انقلاب و نظام بوده و در صحنه های حساس کشور را یاری دادند و امروز این حقشان نیست که در این شرایط نابسامان اقتصادی عده ای سودجو بر اوضاع معیشتی آنها فشار بیاورند.

 

حسین جهانشیری با بیان اینکه ضعف دستگاههای نظارتی بر قیمت گذاری کالاها باعث شده تا عده ای عمده فروش از این بستر سوء استفاده کنند، افزود: انتظار بر این است که دستگاههای نظارتی نظارت بهتر و منسجم تری بر تنظیم بازار و قیمت گذاری کالاها داشته باشند و این مطالبه جدی و بحق مردم است.

 

وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که همه  اقلام مصرفی و کالاهای اساسی در سطح بازار وجود داد هجوم مردم برای خرید بیش از اندازه میزان مصرف،  همان عملیات روانی است که دشمن به راه انداخته که خنثی سازی آن نیازمند آگاهی، اطلاع رسانی و تبلیغات است.

 

بازاریان در پازل دشمن بازی نکنند

رییس شورای اسلامی شهرستان گفت: امروز نباید بازاریان و اصناف در پازل دشمن بازی کنند و لذا می بینیم برخی بازاری نماها از این بستر سوء استفاده می کنند و به حیثیت بازار خدشه وارد می کنند.

 

رامین مصطفوی با بیان اینکه تمام کالاهای اساسی و اقلام مصرفی مردم وجود دارد، افزود: طی امروز و فردا ۴۰ تن روغن جامد در سطح شهرستان توزیع خواهد شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است