بدون نظر
 
وزیر آموزش و پرورش:
پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۵:۳۹ ب.ظ
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: تا زمانی که جامعه ذینفعان در برابر نظام تعلیم و تربیت احساس تکلیف نکنند، مطالبات و مشکلات آموزش و پرورش حل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید محمد بطحایی عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش تربت حیدریه اظهار داشت: گستردگی  وسیع، پیچیدگی های بالا و حساسیت مخاطبین نظام تعلیم و تربیت فضایی را ایجاد کرده که وزیر و وزارتخانه و حتی یک دولت قادر به تحقق آن نیست و نمی تواند توقعاتی که مردم از این نهاد را دارند برآورده کند.

 

وی تصریح کرد: تمام مطالبات و مشکلات معیشتی را که امروز نماینده معلمان و همچنین نماینده قشر پیشکسوت فرهنگی مطرح کردند اگر ۳۰ سال پیش هم می بودند همین مطالبات را مطرح می کردند و با روند فعالیت های کنونی این مطالبات و مشکلات تا ۳۰ سال آینده نیز باقی می ماند.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: تا زمانی که جامعه ذینفعان اعم از فرماندار، نماینده مجلس، امام جمعه و سایرین در برابر نظام تعلیم و تربیت احساس تکلیف نکنند، مطالبات و مشکلات آموزش و پرورش حل نخواهد شد.

 

صدماتی که بر بدنه آموزش و پرورش وارد می شود به آسانی قابل ترمیم نیست

بطحایی با بیان اینکه صدماتی که بر بدنه آموزش و پرورش وارد می شود به آسانی قابل ترمیم نیست، افزود: به محض کوجکترین خطا در یک مدرسه یا توسط یک مدیر و معلم، با بزرگنمایی فضای کشور را ملتهب می  و به سرعت به دنبال استیضاح و برکناری مدیران هستند.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نباید خطاهای نظام تعلیم و تربیت رسانه ای و یا بزرگنمایی شوند، افزود: این خطاها نباید با برداشت های سیاسی مواجه شود، زیرا آسیبی که نظام تعلیم و تربیت از اینگونه رفتارها  می بیند به مراتب چند صد برابر آن است که آن را رسانه ای نکنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم تحقیقات نشان داده مقبولیت معلمان در کشور رتبه اول و دوم را دارند و این بیانگر آن است که اعتماد مردم به مدرسه و معلم بیشتر از سایر دستگاههاست، لذا نباید با برخی سوء مدیریت ها و رفتارهای نادرست، مقبولیت این سرمایه اجتماعی کاهش یابد.

 

بطحایی اضافه کرد: امروز دانش آموزان ما باید در مدارس صبوری، مقاومت، درس خواندن، گذشتن از منافع خود برای منافع جمع را تمرین کنند و این تنها بعهده آموزش و پرورش نیست بلکه همه ذینفعان باید خود را در آن سهیم بدانند.

 

انتقاد از تشکیل مدارس مسجد محور

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از تشکیل مدارس مسجد محور، گفت: اخیرا در کشور و بویژه در خراسان رضوی برای برخی متدینین نگرانی های بوجود آمده و مدارس مسجد محور برای دانش آموزان تشکیل شده که نتیجه آن تضعیف مدارس بعنوان مهمترین رکن آموزش و پرورش خواهد بود.

 

پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای

بطحایی گفت: گاهی اوقاقت مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان و مشکلات معیشتی این قشر زحمت کش آنقدر در فضای رسانه ای هیاهو به پا می کند که افکار عمومی نیز به مطالبه گری این قشر می پردازند، کما اینکه باید این مطالبات در بستر یک شبکه تعاملی باشد.

 

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: تا چند روز آینده شبکه تعاملی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی می شود و همه جامعه ذینفعان با یک دسترسی جداگانه به آن افزوده می شوند و فرهنگیان  به دور از فضای رسانه ای می توانند با مقامات بالا دستی به گفتگو و مطالبه گری بپردازند.

مطالبه گری “امانی” نماینده معلمان:
نماینده معلمان تربت حیدریه در این نشست اظهار کرد: کاهش سرانه های آموزشی و اجبار مدیران به چگونگی پرداخت هزینه های جاری مدارس بجای پرداختن به مسائل آموزشی و پرورشی نظام تعلیم و تربیت را با مشکل مواجه کرده است.

محمد امانی از عدم‌ اجرای قانون افزایش ۲۰ درصد حقوق معلمان و عدم نشاط و خلاقیت در مدارس و اتلاف استعدادها و خلاقیت دانش آموزان به علت کنکوریزه شدن مدارس و دانش آموزان  نیز انتقاد کرد.

 

نماینده بازنشستگان آموزش و پرورش هم از مشکلات می گوید:
نماینده بازنشستگان آموزش و پرورش در تربت حیدریه می افزاید: زندگی پررنج و سخت معلمان و بازنشستگان فرهنگی اثرات سوء خود را بر دانش آموزان و امر تعلیم و تربیت می‌گذارد.

 

سعید ثابت افزود: طبق آمار سن ورود به فحشا و اعتیاد به شدت کاهش یافته و راه برون رفت از این وضعیت تقویت تشکل‌های صنفی معلمان است.

مطالبات فرهنگیان بحق و بجاست اما باید شرایط امروز کشور را مراعات کنیم

امام جمعه تربت حیدریه گفت: مطالبات مطرح شدن از سوی نمایندگان صنفی فرهنگیان بحق و بجاست اما امروز کشور درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی است و همت والای مسئولین در کنار همراهی مردم می‌طلبد که با حرکت جهادی و انقلابی مشکلات را پشت سر بگذارند.

 

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: با فعالیت جهادگونه و وحدت کلمه باید آستین فکر و تدبیر را بالا بزنیم و برای رفع مشکلات کشور تلاش کنیم.

متاسفانه از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در سطح کشور بخوبی استفاده نشده است

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه از ظرفیت موجود شوراهای آموزش و پرورش بخوبی استفاده نشده، افزود: بسیاری از مشکلات از بستر این شورا قابل حل و اقدام است لذا تقویت این شورا و مشارکت و همراهی اعضا باعث تسریع در رفع مشکلات خواهد شد.

محمد رحیم نوروزیان در پیشنهادی به وزیر و آموزش و پرورش گفت: عمده نیازمندی آموزش و پرورش از دانشگاه فرهنگیان تامین می شود اما ما قطب های علمی قوی داریم و دانشجویان در رشته هایی فارغ التحصیل می شوند که می توانند با یک برنامه ریزی مناسب در خدمت آموزش و پرورش باشند

 

وی افزود: در خراسان رضوی بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز و ۹۰ هزار فرهنگی وجود دارد که ضروری است وزارتخانه توجه خاصی به این استان داشته باشد.

 

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی خواهان رشد خرید خدمات آموزشی شد و بیان داشت: حداقل با پنج برابری کردن خرید خدمات آموزشی بخش عمده ای از مشکلات فرهنگیان برطرف خواهد شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی