بدون نظر
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ در ۱:۳۱ ب.ظ
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: با توجه به تغییر رفتار در بیماری ها و ریشه کن شدن بیماری های واگیر تبدیل آن به بیماری ها غیر واگیر، اصحاب رسانه در اجتماعی شدن سلامت و آگاهی به مردم در راستای خود مراقبتی نقش مهمی دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: با توجه به تغییر رفتار در بیماری ها و ریشه کن شدن بیماری های واگیر تبدیل آن به بیماری ها غیر واگیر، اصحاب رسانه در اجتماعی شدن سلامت و آگاهی به مردم در راستای خود مراقبتی نقش مهمی دارند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سعید رضا قنبری زاده صبح امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه در تربت حیدریه اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز رفتار بیماریها در کشور تغییر یافته و بیماریهای واگیر به غیر واگیر مانند؛ قلبی عروقی، سکته های مغزی، فشارخون و تصادفات مبدل شده می طلبد تا افراد جامعه در خود مراقبتی از سلامت  نقش آفرین باشند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر در بیماری ها و ریشه کن شدن بیماری های واگیر و رشد بیماری ها غیر واگیر، اصحاب رسانه در اجتماعی شدن سلامت و آگاهی به مردم در راستای خود مراقبتی نقش مهمی دارند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: یکی از مهم ترین مولفه های با اولویت ما، اجتماعی شدن سلامت و افزیش سواد سلامت شهروندان است که برای تحقق آن به کمک خبرنگاران نیازمندیم.

 

وی افزود: اجتماعی شدن سلامت به عنوان یک سیاست راهبردی به منظور ارتقای سلامت عمومی با هدف کاهش نابرابری ها، هماهنگی های بین بخشی و نظامند کردن مشارکت های اجتماعی در حوزه سلامت، دنبال می شود.

 

قنبریزاده گفت: هدف از توسعه مسوولیت اجتماعی اصحاب رسانه آن نیست در بحث درمان و مسایل بهداشت درگیر شوند، بلکه باید در حوزه مسوولیت پذیری اجتماعی سلامت، مشارکت داشته باشند.

وی افزود: مجمع سلامت در مراکز استان ها و شهرستان ها با هدف کاهش نابرابری ها، هماهنگی های بین بخشی و ایجاد ساختار و نظامند کردن مشارکت های اجتماعی با تشکیل کانون های سلامت محله در شهرستان ها آغاز بکار کرده و شایسته است خبرنگاران در قالب تورهای یکروزه گرشگری علمی، ضمن بازدید از این مراکز، شهروندان را با عملکرد آنها آشنا سازند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشک تربت حیدریه نیز گفت: یکی از سیاست ها و اولویت های کاری ما خودمراقبتی و تقویت سواد سلامت آحاد شهروندان است.

الهام بهره مند افزود: آمارها نشان می دهد ۹۴ درصد مراجعان به مراکز درمانی از خدمات درمانی ارایه شده، راضی بودند که البته برای خود ما این رقم راضی کننده نیست.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.

این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و ۲۰ تخت در مه ولات دارد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دارای ۵۲ نفر عضو هیات علمی و ۶۱۹ نفر دانشجو است که دانشجویان در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته تحصیل می کنند.

دوره آموزشی خبرنگار حوزه سلامت برگزار می شود

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: برای نخستین بار در سطح کشور و با هدف نقد علمی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی، دوره آموزشی و تخصصی حوزه سلامت برای خبرنگاران این منطقه برگزار می شود.

غلامرضا میری افزود: دوره آموزشی در ۲ قالب تئوری و عملی و البته بر اساس میزان استقبال اصحابه رسانه برگزار می شود.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه جزو معدود دانشگاه های علوم پزشکی در سطح کشور است که دارای کادر متخصص و بودجه مستقل خاص روابط عمومی است، گفت: همین استقلال در تصمیم سازی، موجب شده تا در برخی مولفه ها صاحب برند و نیز شاخصه های ارزیابی خاص بشویم و نیز در حوزه تولید محصولات نیز استفاه از کار متخصص و لسوز موجب شد تا ۸۰۰ میلیون ریال صرفه جویی در هزینه کرد اعتبارات داشته باشیم.

 

میری همچنین اظهار داشت: در ارزیابی های جهانی نیز مشخص شده در بین دانشگاه ها بیشترین ارتقا و جهش علمی را داشتیم و گواه این ادعا آن است در حالی که دانشگاه علوم پزشکی تهران در سطح جهانی فعالیت دارد، رتبه ۵۵۵ را کسب کرده و این ر حالی است که در بخش سامانه رتبه ما ۱۱ هزار و ۴۲ می باشد.

وی گفت: با این حال یکی از کمبودها و به تعبیری ضعف های کاری ما در بخش برون سازمانی است که در برنامه استراتژی
تدوین شده، به دنبال رفع تدریجی آن هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است